قیمت موزاییک ساده

قیمت موزاییک ساده


قیمت موزاییک ساده

به گزارش آگهی ساختمان : موزاییک ها مصالح ساختمانی هستند که معمولا در کف پوش استفاده می شود و متراكم شده‌اند. هزینه ساخت ویلا این موزاییک ها از مصالح سنگی، سيمان و آب، با شكل و ضخامت يكنواخت، ساخته شده و داراي خصوصيات هندسی مشخصی و متنوعی ساخته شده اند. موزاییک‌ ها به روش پرس يا ويبره به شكل تک توليد می ‌شوند و يا به شكل بلوک‌ های بزرگ، با پرس، ويبره و يا خلأ قالب گيری و سپس در ابعاد مورد نظر بريده می‌شوند. قیمت موزاییک ساده بر اساس انواع مختلفی که دارد متفاوت است.

موزاييك ها تك لايه و دو لايه هستند و براساس شکل ظاهر و دانه بندی، به انواع زير تقسيم می‌شوند:

الف) موزاييک سيماني ساده:

موزاييكی كه در سطح رويی بدون سنگ است را موزاییک ساده می گویند و در دو نوع ساده و شیار دار به فروش می رسد.

ب) موزاييک سنگ دار:

موزاييكی كه روی آن مصالح سنگي سخت و صيقل پذير به كار رفته است و به صورت شياردار يا شسته يا صاف ساخته می‌شود و برحسب اندازه بزرگ‌ ترین قطر دانه‌های سنگی قابل مشاهده، به ۵ گروه نرم دانه، ريز دانه، ميان دانه، درشت دانه و تكه ای (پلاكی) و لاشه ای تقسيم می‌شود.

همانطور که مشخص است به دلیل تفاوت در مصالح استفاده شده در این موزاییک ها، قیمت موزاییک ساده و سنگ دار، متفاوت است و مسلما قیمت موزاییک ساده کمتر  و ارزان تر از موزاییک طرح دار یا سنگ دار است.

طرح موزاییک ها و تاثیر آن بر قیمت موزاییک ساده

طراحی های مختلف موزاییک عامل اثر گذار بر قیمت موزاییک ها است. البته در طرح های مشابه رنج قیمت بسیار شبیه هم است و تفاوت زیادی وجود ندارد، زمانی طرح عامل مهم در تعیین قیمت می باشد که طرح درخواستی مشتری دیگر تولید نمی گردد و باید برای مشتری اختصاصا تولید شود و یا طرح جدید و خاص شرکت تولید کننده باشد و گرنه در طرح های عرف بازار تفاوت قیمت زیاد نمی باشد. طراحی پلان ویلا مدرن درجه دانه بندی سنگ ها و نوع سنگ ها نیز عامل مهمی در تعیین قیمت موزاییک، از جمله موزاییک های گرانیتی می باشد. مثلا نوع سنگ مرمر بسیار گرانتر از نوع سنگ های مشابه می باشد.و یا موزاییک هایی که دارای سنگ هایی با درجه بندی بزرگتر و یا یک تکه هستند نیز به نسبت قیمت بالاتری به نوع های مشابه دارند.

انواع موزاییک

موزاییک ها علاوه بر نوع ساده ای که دارند، در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته و به فروش می رسند. انواعی از این موزاییک ها عبارتند از:

  • موزاییک ویبره ای
  • موزاییک واش بتن
  • موزاییک شیاردار
  • موزاییک سیمانی
  • موزاییک لاشه ای
  • موزاییک سنگ دار
  • موزاییک گرانیتی

شما می توانید با توجه به نوع و طرح مورد نظر خود، از قیمت موزاییک ها با خبر شوید طراحی نمای ویلا مدرن و در صورتی که نیاز به خرید داشته باشد بهتر است آن را از کارخانه در حجم بالا و یا نمایندگی های محصول مورد نظر در حجم مناسب و مورد نیاز خود خریداری کنید. این نوع خرید هم ارزان تر و هم مقرون به صرفه تر است.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر : 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر : 

قیمت نقاشی ساختمان سال 1401

طراحی آپارتمان ایرانی

ساخت ویلا چقدر هزینه دارد

مراحل شروع به ساخت ساختمان

هزینه جواز ساخت

مشارکت در ساخت کیانمهر

وال پست عمران

اموزش ترکیب رنگ طوسی برای دیوار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!