طراحی پایگاه بسیج و ساخت پایگاه بسیج

طراحی پایگاه بسیج

طراحی پایگاه بسیج


هدف و کارکرد در طراحی پایگاه بسیج

به گزارش نوسازی آپارتمان : طراحی پایگاه بسیج عرصه‎های مختلفی را در بر می‎گیرد. بسیج کارکردهای متنوعی در جامعه دارد و با توجه به اینکه در صدد جذب اقشار مختلف است، برنامه‎ها و اهداف پایگاه‎های آن متفاوت خواهد بود. برخی پایگاه‎های بسیج به شکل مستقل در مناطق مختلف شهرهای بزرگ و یا در مراکز استان‎ها فعالیت می‎کنند. این پایگاه‎ها جهت هماهنگی میان نیروهای مختلف بسیج در سطح منطقه فعالیت می‎کنند و طراحی آن‎ها باید مشابه طراحی دفاتر اداری عمومی باشد.

جهت طراحی و ساخت با در تماس باشید.

طراحی پایگاه بسیج

طراحی پایگاه بسیج

( نقاشی ساختمان مدرن ) پایگاه‎هایی هم هستند که صرفاً فعالیت خاصی را در نظر دارند. به عنوان مثال پایگاه‎هایی که برای برنامه‎های تفریحی و گذران اوقات فراغت برای دانش آموزان یا دانشجویان ساخته شده‎اند و جنبۀ اردویی دارند. این دسته از پایگاه‎ها تا حد زیادی مشابه قرارگاه‎های پیشاهنگی هستند. در نظر گرفتن بخش‎هایی برای آموزش عملی، انجام بازی‎های تیمی و سازنده، خوابگاه، محل صرف غذا و طراحی فضای سبز از ضرورت‎های طراحی پایگاه بسیج برای اردوگاه است.

طراحی پایگاه بسیج

طراحی پایگاه بسیج

جذابیت و مردمی بودن در طراحی پایگاه بسیج مساجد

عمومی‎ترین پایگاه‎های بسیج، پایگاه‎های بسیج مساجد هستند. ساخت پایگاه بسیج در مساجد و یا ادارات در یک فضای از پیش موجود صورت می‎گیرد. پایگاه بسیج مسجد می‎تواند الگویی برای سایر پایگاه‎های بسیج وابسته به سازمان‎های مختلف هم باشد.

طراحی پایگاه بسیج

طراحی پایگاه بسیج

بخشی از وظایف مساجد در زمینۀ برنامه ریزی‎های فرهنگی و آموزش نظامی بر عهدۀ بسیج مساجد می‎باشد. جذب جوانان و نوجوانان به مساجد نیز به طور عمده از طریق پایگاه‎های بسیج صورت می‎گیرد. در نتیجه برای طراحی پایگاه بسیج باید از فاکتورهایی که باعث جذابیت محیطی می‎شود مانند استفاده از رنگ‎های گرم، نورپردازی و تهویۀ مناسب، فضاهای خدماتی چون سرویس بهداشتی و آشپزخانه و معماری متناسب،( طراحی نما ایرانی ) استاندارد و در دسترس بهره برد.

ساخت پایگاه بسیج

ایجاد فضایی برای ورزش، آموزش‎های ضروری مثل کمک‎های اولیه، آموزش نظامی، اتاق بازی برای کودکان و مکانی برای جلسات و ستاد بحران در ساخت پایگاه بسیج باعث می‎شود تا مردم یک محل برای برقرار تعاملات اجتماعی و رفع نیازهای فرهنگی خود به مساجد جذب شوند. برای ساخت این مکان‎ها لازم نیست حتماً از فضاهای مجزا استفاده کرد بلکه با استفادۀ بهینه و چند منظوره از مکان‎های موجود می‎توان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره