طراحی ویلا باغ در شمال

طراحی ویلا باغ در شمال

طراحی ویلا باغ در شمال


طراحی ویلا باغ در شمال

یکی از بهترین مکان های ایران برای ساخت و ساز ویلا شمال آن است، با توجه به طبیعت سرسبزی که این بخش از ایران دارد  در کنار آب و هوای معتدل و دلپذیر آن بسیاری از اهالی بومی و همچنین افرادی که مایلند تا محلی برای اوقات فراغت خود در این ناحیه داشته باشند طراحی ویلا باغ در شمال مایلند تا نسبت به ساخت ویلا در شمال اقدام نمایند. طراحی و ساخت ویلا در این منطقه دارای شرایط خاصی است که با توجه به علاقه بسیاری از ایرانیان به ساخت ویلا در شمال قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با همین موضوع اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم از این رو پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

تنوع در طراحی و ساخت ویلا

بسیاری از افرادی که در زمینه طراحی و ساخت ویلا تبحر دارند پیشنهاد می کنند تا در صورتی که قصد ساخت ویلا و یا باغ ویلا جدیدی را دارید تنوع در طراحی و ساخت آن را به خوبی لحاظ کنید تا شاهد یک ویلای تکراری و کسل کننده نباشید این در حالی است که می بایست یک سری از قواعد طراحی و سایت ویلا را نیز رعایت کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

طراحی ویلا
طراحی محوطه سازی ویلا

قواعد اصلی در ساخت و ساز ویلا

یکی از اصلی ترین مواردی که در طراحی ویلا باید به آن دقت نمود این است که نباید در ساخت ویلا از مصالح متنوع استفاده نمود و بهتر است برای ساخت یک ویلا از مصالح مشخص و محدودی استفاده شود زیرا در صورتی که از تعداد زیادی از مصالح در ساخت ویلا به خصوص در بخش نمای آن استفاده شود شاهد ویلایی با آشفتگی ظاهری بسیاری خواهیم بود که یک دستی و زیبایی آنرا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از دیگر نکاتی که در هنگام ساخت باغ ویلا می بایست به آن توجه نمود این است که دقت شود تا مصالح و مواد مصرفی در ساخت ویلا به خوبی و با کیفیت بالا به هم متصل شده اند. همچنین لازم است تا فضاهایی که نیازمند عایق بندی آب می باشد نیز به خوبی بررسی شده و از صحیح انجام شدن عملیات آب بندی اطمینان حاصل نمود.

نکات مهم در طراحی ویلا باغ

– از راه های ساخت ساز اصولی و دقیق در ساخت ویلا استفاده شود.

– بهتر است قبل از ساخت ویلا، سبک مورد نظرانتخاب و همچنین میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این کار براورد شود.

– از کم هزینه ترین راه ها برای ساخت ویلا استفاده نمایید.

طراحی ویلا
13راز شگفت انگیز سبک ساخت ویلا

– به ظاهر ویلا توجه داشته باشید اما همه اصول و قواعد را فدای داشتن یک ویلای زیبا نکنید.

– در را بطه با نوع پی ، دیوار و روش ساخت و ساز ویلا از پیمانکار ساخت ویلا خود اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سه اصل مهم در طراحی و ساخت باغ ویلا

در طراحی باغ ویلا باید سه اصل تناسب، تکرار و تقارن رعایت شود.

تناسب

ویلایی که ساخته می شود با مقیاس انسانی مطابقت داشته و دارای ابعاد و اندازه کوچکتر یا بسیار بزرگتر از حد معمول نباشد.

تقارن

یکی از روش های مناسب ساخت ویلا که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از تقارن برای ساخت ویلا است که سبب می شود تا ظاهر مناسب تری از ویلا به نمایش دراید و سبب رضایت ساکنین و خریداران شود.

تکرار

تکرار اجزای ویلا در بخش های مختلف، بسته به نوع طراحی ویلا می تواند بسیار چشم نواز و زیبا باشد. به عنوان مثال میتوان پنجره های ویلا را با استفاده از تکنیک تکرار به خوبی در فضاهای مناسب با آنها در نظر گرفت تا در ظاهر نهایی ویلا نیز تاثیر مثبتی قرار دهد.

در صورتی که قصد گسترش ویلای ساخته شده را دارید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • سبک بخش های جدیدی که قصد اضافه کردن آنها به ویلای خود را دارید را مطابق با سبک بخش های قدیمی تر در نظر بگیرید تا ویلای شما دچار تفاوت ظاهری و به هم ریختگی بصری نشود.
  • می توانید فضاهای اضافه شده جدید را با سبکی مکمل سبک بخش های فعلی بسازید تا در نهایت به زیبایی ویلای شما کمک نموده باشد.
طراحی ویلا
انواع سبک های معماری ویلا

طراحی تراس و سایبان باغ ویلا

بسیاری از افرادی که مایل به ساخت باغ ویلا هستند مایلند تا در کنار باغ ویلا خود از فضای تراس به همراه سایبان و… نیز بهره مند شوند این در حالی است که ساخت این امکانات نیز شرایط خاص خود را خواهد داشت. در صورتی که قصد دارید تا برای ویلای خود تراس در نظر بگیرید بهتر است تا فضای آنرا تا آنجا که امکانش فراهم است در حالت بیشینه در نظر بگیرید به عنوان مثال فضای تراس را در ابعاد ۴۲۰۰ میلیمتر در ۴۲۰۰ میلیمتر در نظر بگیرید تا شش صندلی و میز به راحتی در آن جا گیرد. در صورتی که قصد دارید تا در تراس خود از لوازم دیگری نیز استفاده نمایید می بایست فضای در نظر گرفته شده را دو برابر در نظر بگیرید.

 

مقالات

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *