طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن کوچک


طراحی ویلای مدرن کوچک

برای این که بتوانیم یک طراحی ویلا مدرن طراحی کنیم، باید به ویژگی ها و خصوصیات مدرنیته بودن توجه کنیم. یکی از دشوارترین کارها در زمان طراحی نمای ساختمان ، ایده ی اولیه ی نما و حجم معماری آن است. ابتدا باید یک ایده خلق شود،  سپس روی آن کار شده، تا پرداخته و پخته شود. کارفرمایان، ویلاهای کوچک را به ویلاهای بزرگ ترجیح می دهند؛ زیرا ویلاهای کوچک علاوه بر زیبایی، مقرون به صرفه تر نیز هستند. طراحی ویلای کوچک بر پایه ی مینیمالیسم می باشد؛ رویکرد مینیمالیسم یعنی کمتر بیشتر است؛ اگر بخواهیم این موضوع کمتر بیشتر است را توضیح دهیم، در یک جمله می توان خلاصه نمود، خانه ای که کوچک باشید قابلیت های بیشتری برای طراحی دارد.

شما می توانید با دیدن نمونه هایی که ، از طراحی معماری، نمای ساختمان و یا طراحی داخلی وجود دارد ، ایده های جدید در ساخت ویلا گرفته و آن ها را ایجاد کنید. ایده هایی که وجود دارند عبارتند از:

  • مدرن
  • کلاسیک
  • پست مدرن
  • دیکانستراکشن
  • و غیره

یک سری نکاتی وجود دارد که برای ساخت یک ویلای مدرن باید توجه کرد:

طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن کوچک

موقعیت مکانی ویلاهای مدرن

یکی از مسایلی که نقش مهمی در طراحی ویلاهای مدرن دارد، وجود طبیعت در مکان ساخت ویلا است.یک ویلای مدرن در جایی ساخته می شود که طبیعت بکری وجود داشته باشد، به طور مثال اغلب پروژه هایی که توسط شرکت SAOTA طراحی شده اند، روی صخره های رو به دریا، یا در یک ساحل سنگی قرار گرفته است. این امر موجب می شود تا کسانی که در این منازل سکونت دارند از دیدن مناظر آن لذت ببرند.

طراحی ویلا
طراحی محوطه سازی ویلا

ابعاد و اندازه ی ویلای مدرن

بعضی از افراد فکر می کنند که ویلا باید بزرگ یا گران قیمت باشد، تا جذاب به نظر رسد؛ در صورتی که این تصور اشتباه است و از حقیقت دور می باشد. با استفاده از خلاقیت می توان یک ویلای زیبا و کاربردی ساخت.

سبک معماری

سبک های متفاوتی در معماری وجود دارد. سبک معماری به سلیقه و شخصیت فرد معمار بستگی دارد. سبک مدرن به دلیل ساده گرایی و پرهیز از تجملات طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. سبک کلاسیک و نئوکلاسیک نیز محبوبیت زیادی دارد.

طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن

این روزها، ساخت ویلای مدرن در اطراف شهرها محبوبیت فراوانی کسب کرده و افراد زیادی در تلاش هستند تا در حومه ی شهر ویلای مدرنی بسازند. طراحی و ساخت ویلا در حومه ی شهر، می تواند دست معمار را برای طراحی باز گذارد؛ زیرا فضای کافی برای استفاده از امکانات رفاهی و تکنولوژی های روز وجود دارد. البته باید نکاتی که کارفرما مد نظر دارد نیز در آن مد نظر قرار گرفته شود. یکی از دلایلی که این سبک طرفداران زیادی پیدا کرده وجود ویژگی های بارز این سبک می باشد. به طور مثال:

  • هارمونی مصالح
  • متریال متناسب با حجم
  • کاربرد صحیح و اصولی نور
  • طراحی نور پردازی داخلی و خارجی مناسب
  • و غیره
طراحی ویلا
طراحی خانه های ویلایی

مواردی که در بالا گفته شد جزء الزامات در طراحی مدرن می باشند.

در طراحی ویلای مدرن از عوارض طبیعی زمین مثل پستی، بلندی، شیب و غیره در طراحی ویلا می توان استفاده نمود. در طراحی مدرن معمولا بیش از یک نوع متریال استفاده می شود.

طراحی نما در ویلای مدرن

طراحی نمای اصلی که رو به خیابان است بسیار مهم است؛ زیرا باید با خانه های اطراف همخوانی داشته باشد و از آنجایی که در معرض دید عموم است، جزء بخش اصلی طراحی محسوب می شود. نمای رو به خیابان، نمای اصلی هر بنایی محسوب می شود و اهمیت زیادی دارد. نمای رو به حیاط نیز در طراحی ویلای مدرن از اهمیت زیادی برخوردار است.

 بام سبز به عنوان بخشی از طراحی ویلاهای مدرن

در طراحی مدرن از بام سبز استفاده می کنند. بام سبز نیز به عنوان عنصری که باعث زیبایی بصری می شود، نقش مهمی در معماری یک بنا دارد، زیرا علاوه بر حفظ محیط زیست باعث پایداری خانه نیز می شود.

متریال در طراحی ویلای مدرن

در این روزها مشخصه اصلی طراحی نما در ایران، را شاید بتوان در هندسه ی مدرن، متریال های به روز و استفاده از عناصر هندسی ترکیبی خلاصه کرد. نمای ویلا را می توان عنصری موثر بر کل مجموعه شهری و حتی خیابان‌ها و چشم انداز اطراف دانست.

طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلای مدرن کوچک

نمونه های از طراحی ویلای مدرن کوچک

ویلای ۱۴۲

طراحی ویلا
طراحی ویلا و هزینه آن چقدر است؟

در طراحی ویلای ۱۴۲ از معماری پیچیده ولی در عین حال ساده استفاده شده است. مجموعه ویلا ۱۴۲ که جمعا ۱۰۰در  واحد طراحی شده بود، با هدف ایجاد دهکده ای با پیاده روهای بزرگ و مشاعات فراوان، به سبک و متد روز دنیا ساخته شد و بستر آن برای تحقق هدف ایجاد شد اما این امر محقق نشد.

ویلای توتستان

ویلای توستان کردان یکی از ویلاهای مدرن ایرانی است؛ که توسط معماران ایرانی طراحی شده است. این ویلا با بنای ۴۰۰ متر واقع در زمینی به مساحت ۲۸۰۰ متر در منطقه ی کردان واقع شده است.

خانه بیسنگ

در طراحی خانه بیسنگ، از آجرپوش استفاده شده است. این خانه دو طبقه در ابهر و با توجه به مسئله محرمیت ساخته شده است؛ که از خواسته های اصلی کارفرما بود. فضای باز درونی و نور  جزء مسایل مهمی است، که در طراحی این خانه به آن پرداخته شده است.

ساختمان گوشواره ها

در طراحی معماری ساختمان گوشواره ها، از رمان گوشواره ها الهام گرفته شده است. بنای این ساختمان در محله درکه تهران واقع می باشد. فرم کلی ساختمان از ویژگی های مینیمال برخوردار است و درعین سادگی بسیار زیباست.

ویلای مدرن کیانی در کرج

در طراحی این ویلای مدرن، ارتباط بین فضای بیرونی با فضای داخلی حفظ شده است، و بسیار زیبا و جذاب می باشد. ویلای مدرن کیانی در محمد شهر کرج در فضایی سرسبز بنا شده است.

طراحی ویلا
آشنایی با طراحی ویلا و ساخت ویلا

ویلای بید مجنون

یکی از منحصر به فرد ترین ویلاهای طراحی شده ویلای بید مجنون می باشد. ویلای بید مجنون در شهر کرج در دل طبیعت واقع شده است.

مقالات

طراحی ویلای مدرن کوچک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *