طراحی ويلا خالی

استفاده از تابلوهاي سيماني در ويلا

استفاده از تابلوهاي سيماني در ويلا


طراحی ویلا خالی

طراحی ویلا خالی این خانه در یک مکان سرسبز و غربی واقع شده است و منظره ای که  در قسمت های بیرونی اوسلوفوردن  (نام شهر ) واقع شده است. این طرح توسط مناطق جنگلی در امتداد لبه بیرونی آن ، بسیاری از درختان کاج بلند و شیب ملایم به سمت شمال غربی مشخص شده است.

در اوایل توسعه پروژه ، مقرر شد ۲۹ درخت کاج حفظ شود ، که ساماندهی خانه ارتباط مستقیمی با سطوح مختلف موجود در نقشه داشته باشد و مناطق جنگلی مانند نیز قابل مشاهده باشد.

از مناطق کلیدی داخل ساختمان این ساختمان به شکل اولیه ساده ای ارائه شده است که از خانه های دیگر منطقه الهام گرفته شده است و دارای یک حجم اصلی دراز و یک سقف طاق دار است.

طراحی ویلا خالی

طراحی ویلا خالی

از این نقطه شروع ، قسمت های منتخب  کم شده اند تا ساختمان بتواند نیازهای کاربردی را برآورده کند. قسمت زیرین نما در قسمت شرقی جهت تأمین سقف بر روی دربهای ورودی خارج شده است .

در حالی که برای ایجاد یک تراس در  بام غربی با دسترسی به باغ و نمای چشم انداز ، در قسمت فوقانی نمای غربی کوچک شده است. شکل اصلی به یک سطح همگن و دقیق داده می شود که ویژگی های مجسمه سازی آن (پانل های سیمانی فیبری) را تقویت می کند ، در حالی که قسمت های فرو رفته (جایی که افراد به نما نزدیک می شوند) در یک بافت و عمق بیشتر نگهداری می شوند.

طراحی ویلا خالی

طراحی ویلا خالی

استفاده از تابلوهای سیمانی در ویلا :

در ساخت ویلا تابلوهای سیمانی فیبری به تخته های فلزی زیرین چسبانده شده و جلوه ای ساده و مجزا به نما می بخشند و از آنها به طرق مختلف در قسمت بیرونی پروژه استفاده می شود. به عنوان روکش روی سقف ، روکش روی درب گاراژ ، روکش پنجره ، نرده ، درب روی کابینت های فنی و غیره. از طرف داخل ساختمان با یک فضای اصلی طولی که دارای اتاق نشیمن ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری است مشخص می شود.

طراحی ویلا
نقد ویلا شودان لوکوربوزیه

این توابع به هم پیوسته و بصری به هم متصل هستند اما در سه سطح مختلف قرار دارند – هر سطح مربوط به زمین مستقیم است. دیوارهای نیمه بلند ، با کابینت های یکپارچه ، لوازم آشپزخانه و فضای انبار ، سطوح را از هم جدا می کنند ، در حالی که درهای کشویی لعاب دار در هر سطح ، فضای داخلی آن را با باغ متصل می کنند.

طراحی ویلا خالی

طراحی ویلا خالی

نحوه قرار گیری اتاق ها در ویلا :

اتاق های مکمل خانه در یک سیستم خطی در پشت فضای اصلی سازماندهی شده اند و ستون را به سمت شمال شرقی روبروی حیاط ایجاد می کنند. ستون هر دوقسمت از ساختمان را در بر می گیرد ، همچنین حاوی گذرگاه های اصلی برای تاسیسات فنی (تهویه ، آب ، برق) است ، و در طبقه فوقانی در یک اتاق خانوادگی انعطاف پذیر در شمال غربی – شکافی قرار دارد. نمایش از سه جهت و دسترسی مستقیم به یک تراس بزرگ سقف.

یک خلأ باریک بخش بزرگی از طول ساختمان را در بر می گیرد و ارتباط بینایی بین سطوح مختلف برقرار می کند ، در حالی که همزمان نور روز را از ویندوزهای بزرگ به طرف دیوار عقب روکش شده فضای اصلی طبقه زیرزمین می آورد.

طراحی ویلا
خانه ویلایی معماران پارتنوس

روکش از روی سطوح به صورت یکپارچه در سراسر فضای داخلی استفاده می شود و با رنگ های رنگی آبی و فیروزه ای بر روی دیوارها و سقف های منتخب تکمیل می شود.

طراحی ویلا خالی

طراحی ویلا خالی

پروژه طراحی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *