طراحی محوطه سازی

طراحی محوطه سازی ، طراحی منظر باغ ویلاها ساخته شده اند تا انسان را به طبیعت نزدیک کند. باغ ها از طرح بدون عارضه پیروی می کنند و با مواد طبیعی ایجاد می شوند. طراحی محوطه سازی هر عنصر در باغ باید برای یک هدف در آنجا باشد به عبارت دیگر از تزئینات غیر ضروری باید به هر قیمتی اجتناب شود. باغ مدرن به گونه ای منظم و کاربردی طراحی شده اند. ادغام با معماری ویلا و همچنین با سایر عناصر موجود در نما بخش اساسی درطراحی مدرن باغ است. ال اس اف مبلمان، گیاهان، سازه ها و سایر جزئیات دکوراسیون نقش مهمی در پیکربندی یک باغ مدرن دارند.
طراحی محوطه سازی
طراحی محوطه سازی

طراحی محوطه باغ

طراحی محوطه سازی در حالی که طراحی ویلا مهمترین عامل در ایجاد یک باغ است، از نگهداری و نگهداری آن لازم نیست تا در طول سال تماشایی به نظر برسد. به عنوان مثال، با توجه به درجه حرارت زیاد تابستان در کلانشهرهایی مانند شمال و تهران و جنوب ایران، همه انواع گیاهان نمی توانند از گرما جان سالم به در ببرند، به خصوص وقتی در معرض نور مستقیم خورشید در یک باغ تراس قرار بگیرند.
علاوه بر این، طراحی محوطه سازی با توجه به کمبود آب در شهرهای محاصره شده مانند ارومیه، لازم است نصب سیستم های خودکار آبیاری قطره ای و غلط گیری را برای صرفه جویی در مصرف آب و سالم نگه داشتن گیاهان خود در تابستان در نظر بگیرید. برای طراحی یک باغ رویایی که نه تنها مدرن بلکه زیبا، کارآمد، سازمان یافته و کاربردی است، با یک معمار منظره طراحی معماری منظر مشورت کنید.
طراحی محوطه باغ
طراحی محوطه باغ

آشنایی با انواع باغ در جهان

ساخت ویلا باغ ایرانی یکی از فوق العاده ترین اثری های ارزشمند معماری ایرانه که تجلی و بازتاب فرهنگ و ذوق و احساس بومیان این سرزمین است، در پرداختن به طبیعت، که امروزه ناشناس مانده و گمنام تر از سایر آثار هنری ایران. طراحی محوطه سازی باغ در فرهنگ ایران تجلی عالم بالاست، در جلوه صورت، و هندسه ای است ملکوتی، باغ کنایه از بهشت است، بهشتی که خداوند تبارک و تعالى براى آدم قبل از سقوطش به عالم خاکی ترتیب داد.

انواع سبک های معماری منظر

 • طراحی باغ ایرانی
 • طراحی باغ فرانسوی
 • طراحی باغ هندی
 • طراحی باغ ژاپنی
 • طراحی باغ ایتالیا رومی
 • طراحی باغ مصرمشرق زمین
 • باغسازی روسیه
 • باغ سازی غربی
 • طراحی باغ چینی
 • طراحی باغ‌های بین‌النهرین
 • طراحی باغ باروک
 • طراحی باغ مدرن
 • طراحی محوطه سازی

کدام نوع گیاهان برای ویلای باغ مدرن مناسب ترین هستند؟

هدف اصلی هر باغ نمایش دادن طبیعت است، طراحی محوطه سازی و طراحی ویلا و معماری منظر بنابراین اولین چیزی که باید در نظر بگیریم نوع گیاهانی است که مطابق با سبکی است که می خواهیم در فضا ضبط کنیم. برای باغ های مدرن، پوشش گیاهی زیر ایده آل است. چمنزارهای بامبو و بلند: این گیاهان با هندسه استوانه ای خود متمایز می شوند و بعضی از آنها به صورت فصلی شکوفا می شوند و زیبایی را به باغ اضافه می کنند.

طراحی مهد کودک آنها به خصوص در یک باغ مینیمالیستی ایده آل هستند. سرخس: آنها به راحتی نگهداری می شوند و یک انتخاب عالی برای باغ های عمودی هستند. دم خرگوش یا لگوروس: این گیاه به عنوان یک گیاه تزئینی یک انتخاب ایده آل است و نیازی به مراقبت زیادی ندارد. گیاهانی با شاخ و برگهای چشمگیر: از آنجا که سبک مدرن به دنبال حفظ حداقل برهنه از نظر زیور آلات است.

برای پوشاندن محیط باید از رنگ های طبیعی، شکل و بافت استفاده کرد چمن: طراحی محوطه سازی هنگام استفاده از چمن در باغ، بسیار حیاتی است که همیشه آن را در شرایط کامل نگهداری کنید، زیرا سبک مدرن نظم و مرتب بودن را در اولویت قرار می دهد. گل ها: در باغ های مدرن، گل ها نقش ثانویه ای دارند، اما این بدان معنی نیست که شما باید هنگام طراحی باغ، آنها را از این امر مستثنی کنید. نقاشی ساختمان در حالت ایده آل، باید از گل هایی با ساقه های بلند نیلوفرهای، عنبیه و سنبل ها استفاده شود.

کدام نوع گیاهان برای ویلای باغ مدرن مناسب ترین هستند؟
کدام نوع گیاهان برای ویلای باغ مدرن مناسب ترین هستند؟

از چه متریالی برای یک باغ مدرن استفاده کنم؟

طراحی رستوران یک باغ مدرن باید ساده اما ظریف باشد، بنابراین باید به مصالح به کار رفته در آن توجه شود. طراحی محوطه سازی در انتخاب متریال هایی مانند بتن، سرامیک و سنگ در انواع مختلفی روبرو خواهید شد. ماسه سنگ ماده دیگری است که معمولاً برای آسفالت مناطق در باغ استفاده می شود تا تضادی از اشکال و بافت ها ایجاد شود بدون اینکه مزاحم پالت رنگ هوشیار باشد.

از چه متریالی برای یک باغ مدرن استفاده کنم؟
از چه متریالی برای یک باغ مدرن استفاده کنم؟

چه نوع مبلمان برای باغ مدرن مناسب است؟

مبلمان موجود در یک باغ مدرن، باید با سبک معماری مطابقت داشته باشد. تکه هایی که دارای خطوط مستقیم و ساده، رنگهای هوشیار و مواد طبیعی مانند چوب خیزران یا حصیری و البته چوب هستند، طراحی محوطه سازی توصیه می شود.

ساخت نما از آنجا که یکی از اهداف باغ به سبک مدرن حفظ ارتباط نزدیک با طبیعت است، راحتی یک عنصر اساسی برای مبلمان است زیرا باید به شما امکان دهد مکانی برای استراحت ایجاد کنید.

چه نوع مبلمان برای باغ مدرن مناسب است؟
چه نوع مبلمان برای باغ مدرن مناسب است؟

عناصر تزئینی ضروری در یک باغ مدرن چیست؟

باغهای مدرن نباید دارای اشیاء تزئینی خیلی زیاد باشند، طراحی داخلی و منظر اما می توانید از معدودی استفاده کنید که به ایجاد فضایی که طبیعت را نشان می دهد کمک می کند.

طراحی محوطه سازی با این حال، فراموش نکنید که از یک نقطه کانونی استفاده کنید که از بقیه عناصر متمایز است تا یک ویژگی خیره کننده را در باغ ایجاد کنید.آب: می توانید یک چشمه، یک حوضچه باغ و در صورت امکان یک استخر اضافه کنید. اگر فضای نصب استخر در باغ را دارید، یک طرح خمیده را انتخاب کنید تا تضاد هماهنگی در محیط ایجاد شود.هنر: مجسمه هایی را نیز می توان برای افزودن زیبایی شناسی باغ با افزودن زیبایی، در نظر گرفت.

عناصر تزئینی ضروری در یک باغ مدرن چیست؟
عناصر تزئینی ضروری در یک باغ مدرن چیست؟

چه رنگهایی در باغهای مدرن مناسب است؟

طراحی کلاسیک سبک مدرن از رنگ های خنثی استفاده می کند تا یک طراحی سبک و پیچیده ایجاد کند. از مبلمان طبیعی و خنثی روی مبلمان و همچنین دیوارها استفاده کنید. این امر باعث می شود علاوه بر ایجاد لمس ظرافت، طراحی محوطه سازی جادار بودن و درخشندگی که برای سبک مدرن ضروری به نظر می رسد، تضاد خوبی با سبز پر جنب و جوش گیاهان ایجاد کند و نشاط را به محیط اضافه کند.

نورپردازی در یک باغ مدرن چقدر مهم است؟

نورپردازی در باغ نقش مهمی در حصول اطمینان از داشتن محیط ایده آل که در هر ساعت از روز از آن لذت می برد، ایفا می کند.

توصیه های ما برای ساخت ویلا و روشنایی در باغ یک خانه مدرن عبارتند از: چراغ های LED: آنها برای تزئین مناطق خارج از خانه مناسب ترین هستند، زیرا باعث جادویی به محیط اطراف باغ می شوند. طراحی محوطه سازی چراغ های LED را می توان به چندین روش خلاقانه برای تقویت زیبایی و روحیه باغ نصب کرد، بنابراین برای دستیابی به ظاهری منحصر به فرد و شخصی برای باغ خود خلاق باشید. شما می توانید آنها را در محدوده متناسب با بودجه خود پیدا کنید.

به عنوان مثال، لامپ های چوب خورشیدی با انرژی خورشیدی در هر قطعه حدود ۲۵۰ INR تا ۴۰۰ INR هزینه دارند و می توان آنها را برای روشن کردن چمن بدون صرف هزینه اضافی در سیم کشی استفاده کرد.

از طرف دیگر، می توانید چراغ های LED سنسور حرکتی دیواری را با قیمت شروع ۵۰۰ INR در هر قطعه دریافت کنید. طراحی محوطه سازی روشن کردن مسیرها: مسیرها و مسیرهای آسفالت شده عناصر حیاتی هستند که کمک می کنند تا یک باغ مدرن دیدنی تر شود. می توانید از کاشی های ال ای دی در طول مسیرها استفاده کنید تا باغ به خصوص در شب جذاب و زیبا تر جلوه کند. روشن کردن گلدان ها و گیاهان زراعی: علاوه بر اضافه کردن شخصیت به باغ، می تواند به برجسته سازی پوشش گیاهی نیز کمک کند. 

<p>[elfsight_whatsapp_chat id=”2″]</p>
<p>[elfsight_click_to_call id=”1″]</p>

مقالات بیشتر جهت مطالعه : 

بازسازی ساختمان چیستقیمت نقاشی کنافسبک کلاسیک در معماری طرح آشپزخانه جزیرهنما رومی کلاسیکساخت طبقه دوم روی ساختمان کلنگیپروانه ساختمان چیستهدف از طراحی داخلیهزینه جواز ساخت 

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *