طراحی راهنمایی و رانندگی و ساخت راهنمایی و رانندگی

ساخت راهنمایی و رانندگی

ساخت راهنمایی و رانندگی


انتظام جاده‎ها و راه‎ها با طراحی راهنمایی و رانندگی

نقشه ویلا | یکی از نقاط استراتژیک و مهم در کشور راه‎های آن است که با طراحی راهنمایی و رانندگی می‎توان به حفظ امنیت و سلامت رانندگان و مسافران کمک کرد. در حال حاضر بیش از سیزده هزار پاسگاه، کلانتری و گشت پلیس در سطح کشور وجود دارد. این تعداد با وجود گسترش راه سازی در سال‎های اخیر و افزایش سفرهای شخصی برای برقراری امنیت جاده‎ها کافی نیست. پس لازم است تا هر ساله با ساخت راهنمایی و رانندگی بر توسعۀ خدمات راهور ناجا افزود.

جهت طراحی و ساخت تماس حاصل فرمائید.

طراحی راهنمایی و رانندگی

طراحی راهنمایی و رانندگی

از آنجایی که نیروی انتظامی در برخورد مستقیم با مردم قرار دارد و خدمات بسیاری را ارائه می‎دهد، برای رفاه بیشتر جامعه هزینه در زیرساخت‎های آن ضروری است. با توجه به میزان تصادفات رانندگی در جاده‎ها یکی از بخش‎هایی که باید تقویت شود پلیس راهنمایی و رانندگی است.

در طراحی راهنمایی و رانندگی مسائلی چون مناطق تحت پوشش، تجهیزات مخابراتی، موقعیت مکانی پاسگاه و مصالح در دسترس مد نظر مهندسان است. پاسگاه‎های درون شهری و برون شهری هر کدام وظایف خود را دارند. از این رو طراحی راهنمایی و رانندگی برای هر گروه ملزومات خود را می‎طلبد.

طراحی راهنمایی و رانندگی

طراحی راهنمایی و رانندگی

طراحی راهنمایی و رانندگی با توجه به وظایف پلیس

در مراکز راهنمایی و رانندگی درون شهری با توجه به وظایف پلیس در زمینۀ امور مربوط به گواهینامه، سلامت خودروها، مهندسی ترافیک و نظارت بر علائم راهنمایی و رانندگی، باید بنایی مهندسی شود که برای امور اداری و استفادۀ مراجعه کنندگان مناسب باشد. همچنین از آنجایی که کنترل ترافیک با دوربین و سایر تجهیزات مخابراتی صورت می‎گیرد، زیرساخت‎های مورد نیاز برای این تجهیزات باید در نقشۀ ساختمان در نظر گرفته شود.

ساخت راهنمایی و رانندگی

ساخت راهنمایی و رانندگی

ساخت راهنمایی و رانندگی

همچنین بخش مهمی از فعالیت‎های پلیس راهنمایی و رانندگی جمع‎آوری اطلاعات لجستیک راه‎ها، جمع‎آوری آمار و تحقیقات است. پس طراحی راهنمایی و رانندگی با فضاهای مرتبط در زمینۀ پژوهش مانند کتابخانه، سالن‎های کنفرانس و تبادل اطلاعات، به افزایش بازدهی این بخش کمک خواهد کرد.

پاسگاه‎های برون شهری نیز وظایفی چون سلامت عبور و مرور، حمل و نقل، تنظیم ترافیک، رسیدگی به حوادث و رصد جاده‎ها برای نصب علائم را بر عهده دارند. ( ) این وظایف و مأموریت‎ها که احتیاج به پرسنل شیفت، خودروهای مخصوص و تجهیزات مخابراتی دارد بایستی در ساخت راهنمایی و رانندگی جاده‎ای لحاظ شود.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!