طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا


طراحی باغ ویلا

یکی از طراحی باغ ویلا که بیشتر مورد استقبال متقاضیان و صاحبان ویلا قراره میگیرد طراحی باغ ویلا میباشد که نیاز به مهارت و دقت خاصی برای انجام هر چه بهتر این کار است. بیشتر افراد دوست دارند که از گل گیاه و بوته در داخل محوطه ویلا خود استفاده کنند تا یک فضای زمانتیک و دلنشین را برای آنها به وجود آورد. و این سوال برای بیشتر صاحبان ویلا پیش میآید که آیا فقط کاشتن گیاه و گل برای داشتن یک فضای دلنشین کافی میباشد یا خیر؟ کاشتن گل گیاه خالی نمیتواند یک فضای دلنشین و با طراوت را برای شما به ارمغان آورد و یک ویو خوب را از ویلای شما به نمایش نخواهد گذاشت.

وجود فضای سبز و باغچه یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید در هنگام ساخت ویلا به آن توجه خاصی کرد. چون همین گل گیاه و باغچه یک نمای لوکس و مدرنی به ویلا میدهد و نقش اساسی در بالا بردن قیمت آن دارد. هنگامی که شما قصد دارید که فضای محوطه را با گل گیاه پر کنید باید به ترکیب رنگها و تناسب بین آنها توجه کرد. بدین معنی یک فضای سرسبز حتما باید با مصالح و متریال بکار رفته در ویلا ترکیب باشند و با همدیگر جور باشند تا یک نمای زیبا به ویلا بدهد. حتما از رنگهای زننده و بد ترکیب برای نمای ویلا استفاده نکنید.

طراحی ویلا
استخر در ویلا

وجود یک باغچه و فضای سبز به شما حس آرامش بخشی را میدهد و تا جایی که امکانش هست و محوطه ویلا شما جا دارد گل گیاه بکارید. زمانی که شما برای نمای بیرونی ویلا خود از چوب استفاده کرده اید سعی کنید گلهایی بکارید که با رنگ چوب سنخیت داشته باشد و همچنین زمانی که نمای ویلا بتنی  یا فلزی باشد از درختان و گیاهانی استفاده کنید که مصالح بکار رفته مچ باشند و یک نمای خوب و شیک به ساختمان شما بدهند. همچنین بسیاری از افراد تمایل دارند تا در طراحی ویلا باغ خود از متریال و مواد سنتی و قدیمی استفاده نمایند تا در نهایت طراحی ویلا باغ  آنها به سمت طراحی سنتی و نوستالژیک برود.

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا

توجه به موضوع انتخاب میز و صندلی در طراحی باغ

سازندگان ویلا و معماران برای طراحی ویلا باغ از متریال و مصالحی استفاده میکنند که با گل وگیاهانی که در درون محوطه یا حیاط ویلا هستند ترکیب باشند. از زمان های قدیم پادشاهانی و فرمانروایان در هنگام ساخت کاخ های خود از سنگ های قیمتی، تزئینی، زیور آلات، وگل گیاهان استفاده کرده اند که این عوامل باعث زیبا بودن کاخ آنها و همچنین دلنشین بودن آن شده است.

شما اگر فیلم یا عکس بیشتر قصرهای شاهان قدیمی را ببینید خواهید دید که آنها برای نمای بیرونی کاخ خود و شیک نشان دادن آن از سنگهای قیمتی، تزئینی،  و گل گیاهان متنوعی استفاده کرده اند. که همین عوامل شکوه و عظمت خاصی را به کاخ آنها داده است. امروزه هم بیشتر کاخ ها یا ویلاهایی ساخته میشود از کاخ های شاهان قدیمی الگو برداری میکنند شاید شما نتوانید یک کاخ را درست کنید اما بکار گیری مصالح و گل گیاه در نمای بیرونی ویلا خود یک محیط زیبا و کاخ مانند را درست کنید.

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا

تناسب رنگ گیاهان با مصالح در طراحی باغ 

مهمترین و زیباترین رنگهایی که در نمای بیرونی ویلاها استفاده میشود رنگ قهوای و سبز گیاهی است که همرنگ گیاهان درون محوطه میباشد. در برخی از ویلاها در سقف آن از نمای شینگل آسفالتی مورد استفاده قرار میدهند و سنگ دیوار آن را از رنگ سفید استفاده میکنند که این باعث زیبایی نمای ویلا خواهد شد. شما سعی کنید در هنگام طراحی باغ ویلا خود از رنگ قهوه ای استفاده کنید تا شکوه و ویو ویلا را دوچندان بکند.

طراحی ویلا
طراحی محوطه سازی ویلا
ایجاد تناسب میان سنگ پشت حیاط ویلا

برخی دوست دارند که نمای سقف ویلا خود را با شینگل سنگی استفاده کنند که همین به لوکس بودن و زیبا بودن ویلا کمک میکند. حتما تعادل لازم را بین رنگ های استفاده در ویلا رعایت کنید تا نمای ویلا بهم نخورد یا نمای زشتی نداشته باشد. اگر شما دوست دارید که یک ویلا زیبا و مدرن داشته باشید حتما با گروه ما تماس بگیرید و مشاوره لازم را برای ساخت ویلا انجام دهید.و شرکت ما با بهره گیری از مهندسان و معماران متخصص و کارآزموده و استفاده از تکنیک های بروز معماری آماده ارائه انواع خدمات به شما است. همچنین گروه ما ارائه دهنده خدماتی مانند طراحی ویلا، طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا مدرن و بازسازی ویلا و همچنین ارائه خدماتی مانند طراحی محوطه ویلا به متقاضیان و درخواست کنندگان گرامی می باشد.

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا

سقف شینگل مورد بسیار مهم در طراحی باغ ویلا

برخی از سازندگان ویلا هم از سقف شیبدار برای ویلا ها استفاده میکنند که یکی از محبوب ترین و متدوال ترین سقف مورد استفاده در بیشتر ویلا ها است. سقف شیگل باعث زیبایی ویلا شما میشود و خود سقف شینگل دارای دو نوع سنگی و آسفالتی میباشد.

بعضی از صاحبان ویلا دوست دارند هنگام درست کردن سقف ویلا خود از شینگل سنگی استفاده میکنند و برخی هم از شینگل آسفالت استفاده میکنند هر کدام از این نوع شینگل ها دارای زیبایی مخصوص خود است. بهترین سقف شینگل برای ویلاها شینگل شیبدار میباشد.

طراحی ویلا
ساخت ویلا مدرن

یکی از ویژگی های سقف شینگل این است که که هماهنگی خاصی از نظر ترکیب رنگی با سایر متریال و مصالح بکار رفته در ساخت ویلا دارد. سقف شینگل دارای رنگ و طرح های مختلف و متنوعی است که هر کدام از این طرح ها دارای طرفداران خاصی است. برخی دوست دارند که نمای بیرونی ویلا آنها دارای شکوه و زیبایی خاصی باشد پس این نوع افراد باید از سقف شینگل آسفالتی استفاده کنند.

همچنین افرادی که به جلال و شکوه و لوکس بودن ویلاهای خود توجه ویژه ای و خاصی دارند معمولاً پوشش سقف شینگل سنگی را برای استفاده در بنای خود انتخاب می کنند که یک انتخاب شیک و زیبا میباشد. البته در صورتی که شما به دنبال تنوع رنگی زیادی هستید می توانید پوشش شینگل آسفالتی را برای استفاده در بنای خود به کار ببرید. شینگل های چوبی یکی دیگر از شینگل های زیبا و شکیل برای استفاده در سقف ویلا میباشند.

مشاوره طراحی ویلا

مشاوره طراحی ویلا

مقالات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *