طراحی املاک و ساخت املاک

طراحی املاک

طراحی املاک محیطی گرم و قابل اعتماد

دکوراسیون داخلی منزل کوچک برای طراحی املاک، معمولاً فضایی از پیش تعیین شده وجود دارد. با این حال اگر هنوز فضایی را در نظر نگرفتید بهتر است که در مکان یابی دفتر املاک، مغازه‎هایی با نورگیر خوب، در طبقۀ همکف و با فضای بزرگ انتخاب کنید. در قدم بعدی طراحی املاک باید احساس اعتماد و گرمی را به مشتری القا کند و این در فضایی که تنها چند میز و صندلی برای دکوراسیون املاک در اختیار شماست کار چندان راحتی نیست.

طراحی املاک

طراحی املاک

به طور معمول، مشتریان دفتر املاک، زمان زیادی را در دفتر سپری نمی‎کنند ولی همان زمان کم برای تصمیم‎های مهم کافی است.

پس ساخت املاک باید به گونه‎ای باشد که اعتماد به نفس برای یک تصمیم گیری مهم را فراهم کند. رنگ آمیزی خونه یک طراح داخلی خلاق می‎تواند تناسب و تعادل را میان اشیا و الحاقات بنا ایجاد کند تا فضای سادۀ دفتر املاک را هم برای مشتریان و هم کارمندان دلپذیر نماید.

طراحی املاک

طراحی املاک

پیشنهادات کاربردی برای طراحی املاک

اگر فضای زیادی در اختیار دارید، آن را به دو بخش تقسیم کنید. بخشی را برای ملاقات و تعامل با مشتری بگذارید و بخشی را برای نگهداری فایل‎ها و کار کارمندان اختصاص دهید. اما اگر فضای شما کافی نیست، بازسازی داخل منزل بدون تخریب حتما در طراحی املاک به فضای تعامل با مشتری فکر کنید.

اگر از چند مشاور استفاده می‎کنید، فاصلۀ کافی میان میز هر مشاور با مشاور دیگر وجود داشته باشد تا در صورت مراجعۀ چند مشتری، خللی در گفت و گوها پدید نیاید.

طراحی املاک

طراحی املاک

بهتر است تا در ساخت املاک به فضای سبز در بیرون و داخل دفتر اهمیت داده شود. فضای سبز علاوه بر آنکه از خشکی فضای املاک می‎کاهد، احساس گرمی و اعتماد می‎آورد. وجود نور کافی هم همین کارکرد را دارد، پس تا جایی که ممکن است از دیوارها بکاهید و بر پنجره‎ها بیفزایید. بهتر است از شیشه‎های دو جداره استفاده شود تا جلوی سر و صدا را بگیرد.

ساخت املاک

ساخت املاک

ساخت املاک

رنگ آمیزی ویلا رنگ‎ها نیز در گرمی فضا مؤثرند. اگر مکان کوچک است بهتر است از رنگ‎های روشن و گرم استفاده شود. اگر از تم رنگ‎های سرد در طراحی املاک برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده می‎شود حتما برای وسایل از رنگ‎های گرم استفاده شود و از گیاهان بیشتری در فضا استفاده شود.

ساخت املاک

ساخت املاک

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره