19 شرایط ساخت و ساز ویلا


شرایط ساخت و ساز ویلا

شرایط ساخت و ساز ویلا دارای قوانین مشخصی بوده که لازم است طراح  مهندس عمران ساختمان به آن توجه کنند. ساخت ویلا دلخواه در هر مکانی هزینه بالایی نیاز دارد و ساخت یک ویلای مناسب نیاز به دانش و هنر دارد. اولین و اصلی ترین نکته ای که در ساخت و ساز ویلا باید به آن توجه کرد، میزان بودجه کار می باشد. ساخت و ساز ساختمان بدون بودجه، امان پذیر نمی باشد.

ساخت و ساز ویلا

ساخت و ساز ویلا

مراحل کلی ساخت و ساز ویلا

انتخاب منطقه جهت ساخت ویلا

اولین نکته ای که در ساخت ویلا همواره باید مورد توجه قرار بگیرد، منطقه مورد نظر می باشد. منطقه باید به دلخواه مشتری تعیین شود ولی بهتر است منطقه مورد نظر از شرایطی مانند آب و هوای منطقه، همسایگان، وجود آب، گاز و … مورد بررسی قرار گیرد.

خرید زمین ویلا

پس از مشخص شدن منطقه، نوبت به خرید زمین می رسد. در این قسمت زمین مورد نظر باید به وسیله کارشناس مورد بررسی قرار گیرد تا مناسب برای ساخت ویلا باشد. همچنین قبل از خرید زمین لازم است بررسی شود که آیا این زمین شرایط گرفتن مجوز ساخت را دارد؟

در صورتی که تمام شرایط بررسی شد شما می توانید زمین مورد نظر را خریداری کنید. هزینه خرید زمین بر اساس موقعیت جغرافیایی زمین تعیین می شود.

طراحی ویلا
اصول کلیدی طراحی نمای ویلا

طراحی نقشه ویلا

برای اخذ مجوز ساخت از شهرداری لازم است نقشه ارایٔه شود. بنابراین گام بعدی پس از خرید زمین، طراحی ویلا می باشد. این نقشه باید به دلخواه مشتری طراحی گردد و در آن عواملی همچون محل اتاق ها، پذیرایی، درب ورودی، محوطه ویلا و حتی جزیی ترین قسمت ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود شرایط ساخت و ساز ویلا.

اخذ مجوز ساخت ویلا

مرحله بعدی پس از خرید زمین، اخذ مجوز ساخت از شهرداری می باشد که این خود دارای شرایط و هزینه های جداگانه می باشد. گرفتن مجوز ساخت دارای مراحل متعددی بوده و برای کاهش مراحل می توانید زمین های دارای مجوز را خریداری نمایید. از جمله هزینه هایی که باید برای اخذ مجوز ساخت پرداخت شود، عبارت است از عوارض  نوسازی، مالیات، تهیه نقشه و … .

مراحل ساخت ویلا

بعد از به پایان رسیدن مراحل اخذ مجوز، مراحل ساخت آغاز می شود. از جمله اصلی ترین مراحل ساخت ویلا عبارت است از:

سفت کاری: اولین مراحله ساخت، سفت کاری خاک می باشد که شامل: خاک برداری، اسکلت، فونداسیون، دیوار چینی و … است.

نازک کاری: نازک کاری از دومین مراحل ساخت ویلا می باشد. کلیه پروسه های طراحی داخلی پس از دیوار چینی تا نصب کابینت.

طراحی ویلا
طراحی محوطه سازی ویلا

تاسیسات برقی: از لوله کشی تا نصب کامل چراغ، کلید پریز، آیفون، تابلوهای برق و دتکتورها.

تاسیسات مکانیکی: لوله کشی های کامل ساختمان مانند توالت فرنگی، توالت ایرانی، اسپیلت، کولر، چیلر، پکیج و … .

اصلی ترین هزینه های ساخت و ساز ویلا

هزینه ساخت و ساز ویلا بسیار بالا بوده ونیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. از اصلی ترین هزینه های ساخت و ساز ویلا، خرید زمین و گرفتن مجوز ساخت می باشد که میزان آن به موقعیت قرارگیری زمین، متراژ زمین و … بستگی دارد.

هزینه های جانبی ساخت و ساز ویلا

پس از خرید زمین و اخذ مجوز، نوبت به هزینه های جانبی ویلا می رسد. از جمله این هزینه های جانبی عبارت است از: انشعابات آب، برق، گاز و …، وسایل سرمایشی و گرمایشی، کابینت ها، رنگ آمیزی ساختمان، محوطه سازی و … .

مراحل ساخت و ساز ساختمان ویلا

اسکلت بندی ویلا

اسکلت کار توسط ننقشه های محاسباتی، مراحل اسکلت کاری را انجام می دهد. انجام این کار برعهده اسکلت کار بوده و یک مهندس بر اجرای صحیح  کار نظارت می کند.

دیوار چینی ویلا

کارگران و بناها، مابین ستون های ویلا و اسکلت را به وسیله بلوک و آجر می پوشانند که معروف به سفت کاری ویلا می باشد. این دیوار چینی باعث جداسازی بخش های داخلی ویلا مانند اتاق ها، پذیرایی، آشپزخانه و … از هم می شود.

طراحی ویلا
ویلا پست مدرن

سربندی ویلا

کار سقف بندی بر عهده جوشکار می باشد که میزان شیب آن با نظارت و محاسبات مهندس انجام می شود. سقف ها دارای انواع شیب ها بوده که برای زیبایی به کار می رود.

نازک کاری ویلا

در ابتدا پنجره ها، فرم ها، چهارچوب ها و … نصب می شود. سپس با استفاده از نقشه مهندس، برق کشی ساختمان انجام گرفته و سپس لوله کشی شوفاژ اتاق خواب، آشپزخانه و … انجام می شود.

عایق کاری ویلا

عایق کار، عایق کاری سرویس ها، کف ویلا و آشپزخانه را به وسیله ایزوگام انجام می دهد. عایق کار ایزوگام را داغ کرده و هنگامی که به صورت قیر نرم شد، به وسیله غلطک به کف می چسباند.

کاشی کاری

دیوارهای آشپزخانه و سرویس ها کاشی کاری می شود، سقف ویلا می تواند مطابق با سلیقه مشتری از لمبه، کناف، چوب روسی و … ساخته شود.

کف سازی ویلا

کف ویلا نیز مطابق با خواسته کارفرما، می توان از سنگ، سرامیک، پارکت و … پوشانده شود. سرامیک باعث کاهش هزینه ها شده ولی مابقی باعث افزایش زیبایی کف ویلا می شود و انتخاب نوع کف به نظر کارفرما بستگی دارد.

نصب لوازم

در این مرحله، نوبت به نصب تجهیزات ویلا از جمله لوسترها، چراغ ها، پریزها، کلید برق، توالت، روشویی، کابینت ها، کمد دیواری و … می رسد و پس از آن درب ها، چهارچوب پنجره ها و پنجره ها نصب می شود.

ساخت و ساز ویلا

ساخت و ساز ویلا

نقاشی ویلا

نقاشی ساختمان ویلا کاملا سلیقه ای بوده و طرح و رنگ آن بر اساس خواست و نظر کارفرما انجام می شود.

طراحی ویلا
اولین پروژه طراحی ویلاهای هوشمند

مراحل ساخت محوطه ویلا

پس از اتمام ساختمان ویلا، نوبت به ساخت محوطه ویلا می رسد. محوطه ویلا باعث زیبایی ویلای شده و باید بر اساس خواست و نظر کارفرما طراحی و اجرا شود.

از جمله قسمت های محوطه ویلا عبارت است از: استخر، آلاچیق، فضای سبز، آبنما، درب ورودی محوطه و … .

نکته پایانی

تمامی مراحل ساخت و ساز ویلا باید با برنامه ریزی کامل انجام شده تا با موفقیت به پایان برسد. عواملی که باید در ساخت و ساز ویلا در نظر گرفته شود، محل صحیح قرار گیری بخش های ویلا، طلوع و غروب آفتاب، نورگیری خوب، وزش باد و … می باشد.

راهنمای تماس با ما

شما میتوانید در هر زمینه ای از ساختمان از خرید زمین تا ساخت وساز ویلا  با کارشناسان ، طراحان ، مهندسین اجراء و نظارت ما تماس حاصل فرمایید، با ما در تماس باشید ، بنابراین ما می توانیم صحبت کنیم یا با هم ملاقات کنیم و ببینیم ارزش ها و ایده های یکسانی را به اشتراک می گذاریم یا نه. اگر تفاهمی خوبی داریم ، این می تواند اولین قدم برای ایجاد ویلای رویایی شما باشد.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *