خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_usermeta' doesn't exist]
SELECT user_id, meta_key, meta_value FROM wp_usermeta WHERE user_id IN (1) ORDER BY umeta_id ASC

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID IN (1)

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

طراحی برج باغ 

ساخت و طراحی برج باغ  در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته است و بسیاری از افراد علاقمند به خرید برج ها در کلان شهرها می باشند. عموما به تمامی ساختمان هایی که طبقات آن از دوازده بیشتر باشد، برج گفته می شود.

البته این یک تعریف علمی به حساب نمی آید، ولی ارتفاع آن به قدری زیاد می باشد که می توان برای آن نام برج و یا آسمان خراش را استفاده کرد. اما ساخت برج دارای اصول و قواعد خاصی می باشد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا در صورت یک اشکال کوچک در قسمتی از برج، ویرانی آن حتمی خواهد بود و ساکنین اطراف آن را دچار مشکل اساسی خواهد کرد. برای طراحی برج و ساخت آن مهندسین باید دوره های ایمنی و علمی خاصی را گذرانده باشند و بر طبق استانداردهای ویژه و خاصی شروع به ساخت و ساز کنند.

جهت طراحی برج باغ و ساخت برج باغ با ما در تماس باشید. 

09122236974

از مهمترین عوامل در طراحی برج باغ  که حتما بایستی مورد توجه قرار گیرد می توان به: جنس خاک به منظور ، طراحی آپارتمان 90 متری شناسایی گسل در منطقه مورد احداث و احتمال وجود زلزله و میزان آن، تخمین رطوبت و اثر گذاری آن بر مصالح ساختمانی، میزان وزش باد، شناسایی آب و هوای کلی منطقه به منظور میزان شدت بارش سالیانه و … اشاره کرد.

شناسایی دقیق و بررسی جزئی تمامی عوامل در ساخت برج باغ بایستی بر طبق استاندارد انجام شود. ساخت برجهای غیر استاندارد در چند سال اخیر باعث ویرانی بسیاری از ساختمان ها در شهرهای بزرگ شده است. وجود عوامل طبیعی نظیر سیل، زلزله و آتش سوزی درصد بالایی از ویرانی های برج را به خود اختصاص می دهد مراحل ساخت آپارتمان که حتما باید برای آن راه حل های موثری انتخاب و اجرا شود.

شرکت طراحی اویم شاهانه با بهره گیری از مهندسین با تجربه و نخبه تمامی استانداردهای مورد نیاز را برای طراحی برج رعایت کرده و با کیفیت ترین مصالح را در ساخت آن استفاده می کند.

طراحی برج
طراحی برج

ساخت برج باغ 

برج ها به دلیل ارتفاع زیاد نسبت به هتل ها و آپارتمان های لوکس، دارای استاندارد های ویژه و خاصی می باشند که باید حتما آنها را رعایت کرد. زیرا وجود یک آسیب دیدگی جزئی و گسترده شدن آن در کل برج موجب ویرانی و از دست رفتن سرمایه هنگفتی برای مدیران برج خواهد شد.

ساخت برج باغ  نسبت به هتل ها دارای اماکن ورزشی، لابی، رستوران های لوکس و لاکچری، استخر و خیلی دیگر از موارد می باشد و توجه و رسیدگی به آنها به منزله جلوگیری از آسیب های احتمالی خواهد بود. بازسازی خانه در ادامه قصد داریم مهمترین استاندارد در طراحی برج را نام برده و در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه دهیم.

جهت طراحی برج باغ و ساخت برج باغ با ما در تماس باشید.

09122236974

طراحی برج باغ
طراحی برج باغ

تخمین میزان باد و شدت زلزله: ساخت برج اداری و مسکونی و هر نوع برج دیگری نیازمند داشتن استاندارد مقاومت در برابر شدت وزش باد می باشد. زیرا ارتفاع برج با توجه به تعداد واحد های آن آنقدر بلند می باشد که شدت باد در تخریب آن می تواند عاملی بسیار مهم باشد.

شرکت معماری همچنین شدت زلزله در تخریب پی برج نیز عامل طبیعی دیگری است که در اداری و مسکونی بایستی حتما مورد توجه قرار گیرد. برای شناسایی میزان این عوامل می توان از ضرایبی که توسط مهندسین زمین شناسی تخمین زده شده است استفاده نمایید. برای تخلیه بهتر افراد در برج ها بر اثر پدید آمدن این عوامل حتما باید راهرو و پله های اضطراری مناسبی در برج تعبیه گردد.

طراحی برج اداری

طراحی برج لابی: طراحی ویژه و خاص لابی در جذب افراد به داشتن برج امری حیاتی می باشد. عموما در طراحی لابی برج سعی می کنند ارتفاع آن را افزایش دهند تا فضای آن بیشتر به چشم بیاید. برای امنیت بیشتر لابی در ساخت برج اداری و مسکونی وجود نگهبان لابی به صورت تمام وقت الزامی است.

ساخت تراس در برج: برج ایده آل و مناسب، انواع المان شهری برجی است که حتما برای آن تراس در نظر گرفته شود. عموما با توجه به مساحت  برج ها تراس های مختلفی ساخته خواهد شد. هر چقدر مساحت واحد های برج افزایش پیدا کند، بالطبع متراژ تراس نیز باید افزایش پیدا کند.

طراحی برج
طراحی برج

طراحی برج مسکونی

طراحی برج مسکونی تعداد واحد برج: با توجه به بودجه ای که دارید می توانید واحدهای مختلفی را برای برج طراحی کنید. عموما طراحی برج مسکونی و یا ساخت برج اداری از 30 واحد شروع شده و می تواند به 100 یا 200 واحد برسد. هزینه ساخت آن نیز با توجه به طراحی های آن متفاوت خواهد بود. مثلا نحوه ساخت برج اگر به روش آقای دیوید استانکو باشد، قطعا هزینه آن بالا خواهد بود.

روش آقای استانکو به این گونه می باشد  که برای پنجره ها و بالکن ها حالت کشویی می باشند. یعنی در ساخت آن تو رفتگی و برآمدگی وجود دارد که نمای بسیار زیبایی را به برج شما می دهد. البته غیر از این روش، روش های بسیار زیادی در طراحی برج مسکونی وجود دارد که می توانید آن را از معماران برجسته اویم شاهانه تقاضا کنید.

طراحی برج مسکونی
طراحی برج مسکونی

ساخت برج مسکونی

متراژ پنت هاوس: پنت هاوس در ساخت برج باغ  یک بخش جدایی ناپذیر می باشد. متراژ و مساحت پنت هاوس حتما باید 200 متر را شامل شود و اگر از این مقدار کمتر باشد، دیگر پنت هاوس نامیده نخواهد شد.

نصب آسانسور: به دلیل بلند بودن برج، وجود حداقل دو آسانسور برای راحتی افراد در طراحی برج باغ  الزامی می باشد. در برجها حتما بایستی یک آسانسور به منظور حمل لوازم و اسباب افراد به طبقات مختلف برج وجود داشته باشد تا ساکنین آنجا بتوانند به راحتی اسباب و اثاثیه خود را به واحد های مربوطه انتقال دهند. نصب یک آسانسور دیگر به منظور انتقال افراد نیز در طرف دیگر برج الزامی است.

این ها چند مورد از اساسی ترین مواردی می باشد که در طراحی و ساخت برج های بلند و لوکس بایستی مورد توجه قرار گیرد. برای درک بهتر موضوع و همچنین شناخت بیشتر برج ها می توانید به سراغ زیباترین برج های دنیا بروید. برج های بسیار زیبا و خاصی همچون: برج خلیفه، برج شانگهای در چین، برج معروف به ساعت مکه، برج تایپه 101، برج میلاد، برج بین المللی تهران، الماس قو خاورمیانه و … از مواردی می باشند که در شناخت برج می تواند شما را یاری کند.

ساخت برج مسکونی
ساخت برج مسکونی

اصول ساخت برج مسکونی چیست ؟

اصول ساخت برج مسکونی چیست ؟ یک برج مسکونی باید دارای مدرن‌ترین امکانات ساختمانی باشد و در مسکونی توجه به امکانات خوب از موارد مهم می باشد. دارا بودن لابی و سالن لانژ و مجموعه ورزشی امکانات خود سازه می باشند و امکانات رفاهی نظیر خدمات لابی، نگهبان و رستوران نیز زندگی امن و راحت‌تری برای ساکنان برج فراهم می سازد. ما در اینجا به چند مورد از این امکانات اشاره کرده ایم.

قرار دادن استخر، سونا جکوزی: استخرها را با شرایط خوبی بسازید و از تصفیه‌کننده آب درجه یک استفاده کنید. در نظر گرفتن لابی: مشتری‌ به هنگام خرید برج، اول از هر چیز به لابی آن دقت می‌کند. بسیاری از برج سازان به دلیل افزایش امنیت ساختمان، اقدام به ساخت فضای لابی در برج می کنند. قرار دادن تراس: برج مثل آپارتمان چهار طبقه نیست که نداشتن تراس را بتوان با پشت‌بام جبران کرد.

اندازه تراس به متراژ برج بستگی دارد. اگر واحدی زیر ۱۰۰ متر باشد، اندازه‌ای که یک بند رخت‌ در آن جا شود برای تراس کافی است اما خانه‌ای با متراژ ۳۰۰ متری باید تراسی داشته ‌باشد که در آن یک میز و صندلی را بتوان قرار داد. قرار دادن آسانسور باربری: در اصول ساخت برج مسکونی برج با طبقات زیاد، باید سه تا چهار آسانسور در نظر گرفته شود و حتما آسانسور حمل اسباب، از آسانسور جابجایی افراد جدا ساخته شود. ساخت پنت هاوس: اوج هنر یک برج‌ ساز است. مساحت پنت‌هاوس معمولا کمتر از واحدهای پایینی است.

متراژ ساخت پنت هاوس، بدون در نظر گرفتن تراس از ۲۰۰ متر شروع می شود. مقاومت داشتن ساختمان در برابر باد: برج‌ها به دلیل ارتفاع بلندی که دارند باید دربرابر باد مقاوم باشند. هر منطقه یک ضریب باد و زلزله دارد که این ضریب تجربی به دست آمده‌است. طراحی برج همچنین برج باید دارای پله اضطراری و راهروهای جانبی منتهی به آن باشد. دسترسی به این پله‌ها معمولا با خطی قرمز مشخص شده‌ است.

برج مسکونی
برج مسکونی

هزینه ساخت برج مسکونی چقدر است؟

ساخت برج مسکونی نیازمند متخصصین خبره در زمینه ساخت می باشد. اصولا در بین پیمانکاران کسی موفق می باشد که اطلاعات خوبی در زمینه ساخت برج داشته و صفر تا صد ساخت را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت بتواند ارائه دهد. به همین دلیل نحوه محاسبه از موارد اولیه و مهم است که باید پیمانکاران و سازنده‌ها به آن تسلط کافی داشته باشند.

عوامل تأثیرگذاری در نحوه محاسبه هزینه ساخت برج دخیل می باشد، از جمله

1- هزینه جواز ساخت برج مسکونی و هزینه های شهرداری

2- خرید زمین با توجه به موقعیت قرارگیری برج مسکونی

3- نوع اسکلت و مصالحی که در ساخت استفاده می شود

4-  تعداد واحد و تعداد طبقات برج مسکونی

5- متراژ مفید و غیرمفید هر واحد برج

6- هزینه های بیمه، مالیات و

7- هزینه های دستمزد مهندسان ناظر و کارگران ساختمان

به طور کلی هزینه ساخت هرگونه ساختمان مسکونی اعم از آپارتمان، برج، ویلا و .. در چند سال گذشته بین 15 تا 30 درصد افزایش داشته است. همینطور انتظار سود سازندگان پس از ساخت، بیشتر از 30 درصد نمی باشد زیرا قدرت خرید مردم جلوی دریافت سود بیشتر را خواهد گرفت. موردی که ساختمان سازی را تبدیل به امری سودآور یا زیان ده می کند زمین انتخاب شده می باشد.

اگر زمین در متراژ بالا انتخاب شده باشد و طرح تفصیلی خوبی نیز ارائه داده شود، با اطمینان می توانید ساختمانی با طبقات بالاتر و برج مسکونی بسازید و در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد سود برای این سرمایه‏ گذاری تخمین زده می شود. طراحی برج طرح تفصیلی و تراکم گرفتن باید شامل مواردی مانند عرض گذر کوچه، خیابان، متراژ زمین، موقعیت زمین و… باشد. قسمت دیگری از این سودآوری نیز به امکانات مناسب و ایده‏ آل که در ساخت برج در نظر گرفته شده و باعث فروش بهتر می شود، مربوط می شود.

مقالات بیشتر جهت مطالعه : 

دکوراسیون مطب ارتوپدیپیمانکاری ساخت ویلانقاشی ساختمان در غرب تهراندوره های بازسازی ساختمانطراحی نمای ساختمان سادهدکوراسیون کلاسیک منزل کوچکنمای رومی ویلاییمجوز ساخت 5 طبقهقیمت سازه ال اس افویلا مدرننقشه خانه 100 متری مستطیل

1 دیدگاه

  • خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

class="wpdiscuz_sticky even thread-even depth-1">

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *