خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_usermeta' doesn't exist]
SELECT user_id, meta_key, meta_value FROM wp_usermeta WHERE user_id IN (1) ORDER BY umeta_id ASC

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID IN (1)

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

 

ساخت خانه 

جهت دریافت نمونه کار، از طریق واتس آپ در ارتباط باشید ده ها نمونه کار حرفه ای در منطقه یک و دو تهران 

طراحی آپارتمان و ساخت آپارتمان با رویکرد BIM 

جهت استعلام هزینه ساخت ساختمان با مهندسین ما در ارتباط باشید.

09122236974

 

طراحی آپارتمان
طراحی آپارتمان

ساخت آپارتمان های شما 

ساخت خانه

_

بدون شک، با تجربه مهندسین ما، هزینه ساخت را برای شما 30 % درصد ومدت زمان ساخت را تا 60% کاهش میدهیم.

 • طراحی آپارتمان مدرن
 • طراحی آپارتمان کلاسیک
 • طراحی آپارتمان ایرانی
 • طراحی آپارتمان سبز
 • طراحی آپارتمان مسکونی
 • طراحی آپارتمان اداری
 • طراحی آپارتمان اداری و تجاری
 • طراحی آپارتمان خدماتی
 • طراحی آپارتمان لوکس
 • طراحی آپارتمان لاکچری
 • طراحی آپارتمان شیشه ای
 • طراحی آپارتمان پنت هاوس

ساخت آپارتمان مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟

_

 

در ساخت آپارتمان باید به نکات بسیار زیادی توجه کرد، زیرا ساختمان ها و آپارتمان ها دارای تعداد واحد های غیر مشخص، متراژ و طراحی متفاوت می باشند. ساخت منزل برخی از آپارتمان ها داری وسعت بسیار زیادی بوده و معماران و مهندسین ساختمان می توانند به راحتی نقشه مورد نظر خود را طراحی و اجرا کنند. اما امروزه با افزایش جمعیت و گران شدن زمین و کمبود فضای لازم برای ساخت آپارتمان، طراحی آپارتمان کوچک و نقشه کشی مربوط به آن یک چالش محسوب می شود و هر کسی نمی تواند به درستی تمامی قسمت های مورد نیاز آپارتمان مطلوب و در خور را ایجاد کند. اما برخی از مهندسین نخبه و با تجربه دارای روش های بسیار هوشمندانه ای هستند طراحی خانه که می توانند طراحی مجتمع مسکونی به بهترین نحو از تمامی بخش های کوچک زمین در ساخت آپارتمان استفاده کنند و بهترین شکل ممکن را از تمامی محدودیت های پیش رو ایجاد کنند و از تمامی فضا در ساخت و طراحی آپارتمان استفاده نمایند. ساخت خانه شرکت طراحی اویم شاهانه با بهره گیری از تکنولوژی های روز و همچنین مهندسین آموزش دیده در دوره های ساخت منازل مسکونی در سطح جهانی، طراحی منزل تمامی استانداردهای لازم برای ساخت و ساز آپارتمان را رعایت کرده و مناسب ترین و مطلوب ترین آپارتمان را با کمترین هزینه برای شما ایجاد می کند. طراحی مسکونی اما توجه به این نکته ضروری است ساخت منزل که به دلیل نوسان بالا و همچنین تورم در قیمت گذاری اجناس و مصالح ساختمانی، هزینه ساخت و طراحی آپارتمان به صورت دقیق محاسبه نمی شود. ساخت خانه اما به طور حدودی می توان هزینه ساخت ساختمان های مختلف را بر اساس نوع جواز، نوع مصالح از نظر ایرانی و خارجی بودن، نوع اسکلت و… تخمین زد.

طراحی آپارتمان
طراحی آپارتمان

09122236974

 

طراحی آپارتمان

برخی از نمونه کارها

03

آرماتور بندی و اسکلت ساختمان

یکی دیگر از بخش های مهم و کاربردی در بالا بردن ایمنی و استحکام آپارتمان توجه به آرماتور بندی، ستون ها و بتن ها می باشد. ساخت مجتمع مسکونی اگر ساخت آپارتمان از نوع بتنی باشد، آرماتور بندی آن باید به گونه ای باشد که به هیچ وجه ایمنی آن دچار خطر نشود، طراحی آپارتمان 120 متری  ساخت منزل زیرا بتن با توجه به نوع مصالح بکارگیری شده می تواند دچار شکستگی، خرد شدن و … شود طراحی منزل و توجه به آرماتور بندی آن بسیار مهم می باشد.  مرحله بسیار مهم دیگری که برای افزایش ایمنی باید رعایت گردد، طراحی مسکونی بکارگیری ستون و اسکلت می باشد. ساخت خانه بر اساس میزان بار حاصل از آپارتمان و طراحی آن، بایستی ستون مناسبی را انتخاب کرد. طراحی خانه ستون ها نیز دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام در قسمتی از ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد.

02

پی گذاری آپارتمان

طراحی آپارتمان مهمترین بخش در ساخت تمامی منازل، ادارات و… پی گذاری می باشد. هر ساختمان، برج، مسجد، آپارتمان، ورزشگاه و تمامی ساخت و سازهایی که در دور اطراف خود میبینید قبل از اینکه پدید آیند دارای پی مستحکم و قدرتمندی می باشند تا استحکام آن را حفظ کند. ساخت منزل در واقع این بخش از ساخت آپارتمان، اصلی ترین بخش در ساخت و سازها می باشد. طراحی خانه پی در یک آپارتمان نقش خنثی کردن تمامی نیروهای وارده به اپارتمان و انتقال آن به زمین را بازی می کند. طراحی آپارتمان کوچک در ساخت خانه اگر پی بر اساس استاندارد ساخته شده باشد، طراحی منزل مطمئنا دارای استحکام بالایی بوده و هر گونه عوامل مزاحم نظیر ارتعاشات حاصل از زلزله، طراحی مسکونی عبور کامیون های بزرگ و… بر روی آپارتمان بی تاثیر خواهد بود.

01

گودبرداری آپارتمان

طراحی آپارتمان گودبرداری در واقع به عملیات حفر زمین گفته می شود. که این میزان حفر دارای ارتفاع متفاوتی بوده و با توجه به ارتفاع آپارتمان، حفر می شود. هر چقدر آپارتمان ما دارای ارتفاع بالاتری باشد، بالطبع باید گودبرداری بیشتر باشد. میزان حفر آن نیز با توجه به استانداردهای خاصی می باشد ساخت منزل که توسط مهندسین ساختمان انجام می شود. ساخت مجتمع مسکونی زمانی که میزان گودبرداری به طور کامل مشخص شد، طراحی داخلی مسجد نوبت به پی گذاری برای ساخت آپارتمان فرا می رسد. طراحی منزل اما در ساخت خانه برای اینکه استحکام پی در همین ابتدای کار بالا برود و بتواند کل وزن ساختمان را به زمین منتقل کند، طراحی مجتمع مسکونی لازم است اندکی سیمان بر روی زمین قرار داده شود و طراحی خانه سپس پی گذاری انجام شود.

06

عایق کاری

طراحی آپارتمان به منظور افزایش حس آرامش ساکنین در آپارتمان بهتر است، طراحی خانه عایق کاری ساختمان را به درستی انجام دهید. ساخت آپارتمان عایق کاری شامل پوشاندن تمامی درزهای آپارتمان می باشد طراحی منزل تا از هدر رفتن انرژی به بیرون جلوگیری کند. ساخت خانه مثلا استفاده از پنجره های دوجداره به منظور جلوگیری از نشت گرما به بیرون در فصل زمستان و یا جلوگیری از بیرون رفتن سرما حاصل از کولر در فصل تابستان می باشد.

05

تاسیسات و لوله کشی

طراحی آپارتمان تاسیسات ساختمانی یکی دیگر از بخش های مهم در ساخت آپارتمان می باشد که باید در بخش های خاصی از آپارتمان قرار گیرد ساخت منزل و باید دارای تهویه مناسب باشد. طراحی آپارتمان کوچک لوله کشی آپارتمان نیز باید بر طبق قوانین نظام مهندسی ساخت خانه و در ارتفاع های استاندارد نصب شود.

04

ساخت راه پله

طراحی آپارتمان و راه پله ها باید بر طبق اصول و ضوابط خاصی انجام شود. ساخت مجتمع مسکونی ارتفاع مناسب هر پله و همچنین طول مناسب آن باید کاملا استاندارد باشد و فضای لازم برای رفت و آمد ساکنین آپارتمان را ایجاد کند.

طراحی خانه

طراحی خانه هزینه مربوط به ساخت آپارتمان یا ساخت خانه شاید اولین نکته ای باشد که ذهن تمام مالکان زمین را برای طراحی آپارتمان به خود درگیر می کند. زیرا داشتن اطلاعات کافی در مورد هزینه ها می تواند به برنامه ریزی دقیق آن ها کمک کرده و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند به آپارتمان مورد علاقه خود دست پیدا کنند. طراحی مسکونی از مهمترین این عوامل می توان به: موقعیت جغرافیایی زمین، طراحی منزل بکارگیری انواع اسکلت ساختمانی، ساخت منزل نوع مصالح ساختمانی بکار رفته در ساخت و ساز که شامل خارجی و ایرانی می باشد، طراحی آپارتمان کوچک تعداد طبقات و واحدهای آن، استفاده از عایق کاری های متفاوت، ساخت مجتمع مسکونی طراحی و بکارگیری دکوراسیون و استفاده از نماهای مختلف می باشد. طراحی خانه اما به طور تخمینی می توان هزینه ساخت آپارتمان را حدود متری 5 تا 7 میلیون تومان در نظر گرفت. ساخت آپارتمان این هزینه فقط شامل طراحی و ساخت می باشد و هزینه زمین را شامل نمی شود. طراحی مجتمع مسکونی در زمینه ساخت خانه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ساخت و سازها و همچنین نوع متریال های استفاده شده در ساخت آپارتمان و قیمت گذاری های آن می توانید با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.

ساخت مجتمع مسکونی نکات مهم در طراحی نما آپارتمان در دنیای امروزی طراحی آپارتمان، مسئله مهمی بوده و طراحان ساختمان نیز سعی می کنند تا طراحی خاص و منحصر به فردی را ارائه دهند. اکثر افراد این تصور را دارند که داشتن یک نمای زیبا برای ساختمان کافی است، اما در کنار یک طراحی خاص، نکاتی هم وجود دارد که عمل به آنها خالی از لطف نمی باشد. برای انتخاب نوع طراحی باید به بودجه مالی کارفرما توجه کنید. طراحی آپارتمان کوچک ممکن است شما طراحی مدرن و شیکی را برای ساختمانی در نظر بگیرید طراحی مسکونی ولی کارفرما از عهده پرداخت هزینه های این طراحی برنیاید. طراحی خانه پس به این نکته توجه داشته باشید. ساخت آپارتمان به طور کلی منطقه ها نقش مهمی در تعیین نوع طراحی ساختمان ها دارند. طراحی منزل مثلا اگر بخواهید طراحی نما آپارتمان موجود در شمال ایران را انجام دهید باید با اقلیم معتدل و مرطوب، ساخت خانه طراحی انجام شود و از پنجره های بزرگ برای نورگیری استفاده شود. طراحی آپارتمان 120 متری  اما برای طراحی نمای آپارتمان در جنوب، ساخت مسکونی باید با اقلیم گرم و خشک، طراحی انجام شود.

طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. طراحی مجتمع مسکونی اما اجرای این نورپردازی در آپارتمان هم زیبای خاص خودش را خواهد داشت. ساخت منزل بسیاری از ساختمانها را دیده ایم که اسکلت قابل قبول و خوبی داشته اند اما در طراحی نما آپارتمان از مصالح درجه ۳ و حتی پایین تر، طراحی مطب دندانپزشکی استفاده شده است و دلیل آن هم فقط پایین آوردن هزینه ها بوده است. ساخت مجتمع مسکونی اینکار اشتباه است زیرا نمای ساختمان است که در نگاه اول، مورد توجه قرار می گیرد و کل کیفیت ساختمان با این نما ارزیابی می شود. استفاده از مصالح درجه یک در طاحی نما آپارتمان از نکات مهم می باشد.

طراحی مسکونی

طراحی مسکونی اصول مهم در نورپردازی نما آپارتمان نورپردازی نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ساخت مجتمع مسکونی نورپردازی نما آپارتمان اجرای نورپردازی زیبا در ساخت آپارتمان بر زیبایی و شیک شدن آپارتمان نقش مهمی دارد. ساخت منزل علاوه بر نوع مصالح به کار رفته در نمای خارجی آپارتمان ها, موضوع نورپردازی نیز اهمیت زیادی در زیبا شدن ساختمان دارد. طراحی آپارتمان به روش های مختلفی انجام می شود. مهم ترین اصل در نورپردازی نمای آپارتمان، توجه به رنگهایی است که می خواهید در نمای خارجی آپارتمان استفاده کنید. طراحی منزل انتخاب رنگ های مناسب برای نما و داشتن تناسب رنگ ها با یکدیگر در حین طراحی باید مد نظر قرار داده شود. 

طراحی آپارتمان در اجرای نورپردازی باید از لامپ ها و وسایل الکترونیکی کم مصرف استفاده شود. برای این که نوپردازی نمای آپارتمان به درستی انجام شود حتما حواستان به این نکته باشد که منابع نور باید پنهان شود و مشخص نباشد. طراحی خانه پیوستگی باید در کل ظاهر نما مشخص باشد. البته منظور ما این نیست که تمام قسمت های نما باید به یک شکل طراحی شوند؛ ساخت منزل بلکه باید یک فرم کلی در طراحی قسمت های مختلف در نظر گرفته شده و در تمامی آن ها اجرا شود. نمای پیوسته نمایی است که بتوان آن را به عنوان یک کل دید و نه مجموعه ای از فرم های پراکنده که هر کدام ساز مخصوص به خود را می زنند. طراحی برج از عناصر مختلف خیلی زیاد استفاده نکنید. ساخت مسکونی استفاده از عناصر زیاد در طراحی، طراحی مسکونی نما را شلوغ می کند و زیبایی آن را نیز کم می کند. طراحی مجتمع مسکونی یک نمای ساده، اگر حداقل عناصر را داشته باشد و تناسب و کیفیت طراحی هم حفظ شده باشد، ساخت خانه نورپردازی نما آپارتمان می تواند زیباتر از نمای نامفهومی با عناصر در هم ریخته، متعدد و مختلف جلوه کند.

WHY US ?
_

مراحل طراحی آپارتمان‌

 

آشنایی با مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌ همه‌ ما در خانه‌هایی به شکل آپارتمان و یا ویلا زندگی می ‌کنیم و معمولا آن ساختمان ساخته شده و ما آن را برای زندگی انتخاب کرده ایم. بسیاری از ما درباره‌ مراحل طراحی آپارتمان اطلاعاتی نداریم.‌ طراحی آپارتمان کوچک اولین سوالی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌ چیست؟ ساخت مجتمع مسکونی و در هر مرحله چه کارهایی انجام می شود و چگونه پلان آپارتمان طراحی می شود. تمام مراحل باید به ترتیب انجام شود تا طراحی پلان شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. طراحی منزل مثلا این اشتباه است ساخت منزل که ابتدا طراحی اتاق خواب انجام شود و سپس طراحی سرویس پله و آسانسور ساختمان. طراحی مسکونی برای اینکه طراحی پلان آپارتمان به بهترین شکل ممکن انجام شود، قبل از شروع طراحی و ساخت و ساز، باید بدانیم که نیازهای ساختمان چه می باشد. ساخت خانه طراحی خانه هر ساختمانی با توجه به شرایط و نیازهای آنها، با یکدیگر متفاوت می باشد.

1- نیازها و خواسته‌های کارفرما 2- ابعاد و مساحت زمین 3- شکل سایت پلان و دسترسی‌های بنا 4- شرایط و محدودیت‌های بنا 5- ضوابط شهرداری و شهرسازی منطقه 6- نوع کاربری ساختمان (آپارتمان یا ساختمان ویلایی)

مرحله اول ساخت خانه : تعیین جای مناسب برای سرویس‌ پله و آسانسور در پلان ساختمان. در این مرحله به عواملی مثل عرض و شکل و ابعاد زمین، تعداد واحد در هر طبقه و تعداد پارکینگ توجه می شود. مرحله دوم ساخت خانه : ساخت مسکونی تقسیم ‌بندی فضاهای عمومی و خصوصی در پلان ساختمان آشنایی با مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌در این مرحله یک تقسیم‌ بندی کلی در مورد فضاهای عمومی وخصوصی انجام می شود. مرحله سوم: طراحی مجتمع مسکونی تعیین جای مناسب برای قرارگیری آشپزخانه و ورودی ساختمان مرحله چهارم: گرفتن تصمیم درباره لکه ‌گذاری و تعیین جای مناسب برای قرارگیری اتاق ‌خواب‌ و حمام مرحله پنجم: انجام اصلاحات نهایی و ریزه‌ کاری‌های مربوط به طراحی داخلی و اتمام کار

 

بهترین مکان برای فضای سبز آپارتمان

طراحی آپارتمان بهترین مکان برای فضای سبز آپارتمان با گسترش شهرنشینی و طراحی برج مسکونی هر بزرگ شدن شهرها، هر روز به تعداد آپارتمان ها اضافه می شود که این موضوع باعث شده که تعداد فضاهای سبز درون شهری کم شود. نیاز به فضای سبز هنوز در انسان ها وجود دارد که منجر به علاقه برای طراحی فضای سبز آپارتمان شده است. طراحی داخلی مطب امروزه در هر آپارتمان یا خانه ای، حداقل یک گیاه وجود دارد تا باعث لذت افراد شود. بسیاری از افراد، فضای سبز داخل خانه هایشان را با قراردادن چند گلدان ساده در گوشه و کنار خانه طراحی می کنند و طبیعت را به خانه خود می آورند. برای این امر راهکارهای زیادی وجود دارد که به برخی از این راهکار ها اشاره می کنیم:

1- ساخت آپارتمان دیوارسبز، امروزه به شکل گسترده ای در محیط های مختلفی در آپارتمان اجرا می شود. دکوراسیون مطب دیوارهای سبز فواید بسیاری در طراحی فضای سبز آپارتمان دارند. دیوار سبز علاوه بر زیبایی خانه شما، باعث می شود که هوای محیط نیز تصفیه شود.

2- ساخت آپارتمان گلدان پشت پنجره یکی از راهکارهایی است که می توانید برای هر کدام از پنجره ها اجرا کنید. تنها لازم است که قسمت مناسب را انتخاب کرده و گلدان هایی را برای آن خریداری کنید. می توانید از گلدان های کوچک و یا باکس های بزرگتر استفاده کنید.

3- ساخت آپارتمان بهتراست که قرارگیری گلدان ها را تنها منحصر به زمین و اوپن آشپزخانه نکنید. برای سبزتر شدن محیط خانه می توانید از شلف استفاده کنید. قفسه هایی را بر روی دیوارهای خانه تان قرار دهید و گلدان هایتان را روی آن ها قرار دهید تا یک فضای سبز زیبا را درست کنید.

4- ساخت آپارتمان درختچه های تزئینی انتخاب مناسبی برای طراحی فضای سبز داخل آپارتمان می باشند. طرح نمای ساختمان البته باید شرایط محیط نیز با نیازهای آنان سازگار باشد. بهتر است درختچه های زیبایی را انتخاب کنید و یک گلدان متناسب با اندازه آن ها در نظر بگیرید و آپارتمانتان را زیبا کنید.

 

مقالات بیشتر جهت مطالعه : 

طراحی ویلا مدرنقیمت جواز ساختطراحی مزون لباس زنانههزینه ساخت سوله خرپاییضوابط طراحی هتل 5 ستاره/pdfهزینه ساخت تالار عروسیقیمت طراحی غرفه نمایشگاهیمطب لاکچریمشاوره طراحی کارخانهمدت زمان صدور پروانه ساختمانطراحی باغ ۱۰۰۰متریدکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی | مشارکت در ساخت | ال اس اف | طراحی نما | هزینه بازسازی ساختمان | هزینه نقاشی ساختمان | ساخت منزل | ساخت کارخانه | ساخت سوله

7 دیدگاه

 • خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

class="wpdiscuz_sticky even thread-even depth-1">
 • سلام احوال شما
  سمت منظریه کرج هم کار انجام میدین؟

  • خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
   SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

 • class="comment even depth-2">

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  Avatar for رضا امیری گفت:

  با سلام
  بله دکتر جان لطفا از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

 • مهندس سلام
  همسایه ما 100درصد زمین رو ساخته ما هم میتوانیم بسازیم؟ تو گوگل خوندم 60 درصد با 2 متر پیشروی؟

  • خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
   SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

 • class="comment even depth-2">

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  Avatar for رضا امیری گفت:

  سلام سادات عزیز
  شما هم میتوانید 100 درصد از زمین خود را بسازید.
  اون نوشته درسته ولی برای هر منطقه صدق نمیکند.
  جهت طراحی و ساخت میتوانید با ما همکاری لازم را انجام دهید از جواز تا پایان کار

  • خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
   SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

 • class="comment even depth-2">

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'pardisan_evimshahane.wp_users' doesn't exist]
  SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '1' LIMIT 1

  Avatar for رضا امیری گفت:

  سلام
  برای کدوم منطقه؟ برای چند طبقه لطفا اطلاعات تکمیلی را از طریق واتس آپ اعلان بفرمایید.