ساخت و ساز های ما بر اساس BIM می باشد.

طراحی و ساخت آرزوهای شما توسط شرکت ما با بیش از یک دهه سابقه کار

_

ساخت آپارتمان اداری

برای طراحی و ساخت آپارتمان اداری نکات بسیار زیادی وجود دارد که باید حتما مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار بگیرد. زیرا ساختمان اداری متشکل از چندین طبقه و واحد مجزا بوده که هر کدام باید ایمنی و استاندارد لازم را داشته باشند. زیرا این گونه از ساختمان ها محلی برای رفت و آمد مردم بوده و علاوه بر حفظ آن از آسیب های احتمالی، باید از چنان مقاومتی برخوردار باشد که به هیچ وجه به افراد صدمه وارد نکند. برای ساخت آپارتمان اداری باید بالغ بر ۵۰ مرحله گذرانده شود تا زمین مورد نظر ساخته شده و در آخر کلید آن به مدیریت اداره واگذار شود. هر یک از مراحل نیازمند داشتن یک سری تخصص می باشد که شرکت طراحی اویم شاهانه با بهره گیری از افرادی توانمند، طراحی هتل سنتی با تجربه و کارآزموده بهترین طراحی و ساخت و ساز را در ایجاد ساختمان اداری برای شما انجام خواهد داد. اما توضیحات کامل در ارتباط با رعایت تمامی نکات بسیار گیج کننده خواهد بود و در ادامه مهمترین آنها ذکر خواهد شد.

ساخت آپارتمان اداری

گام های مهم در ساخت آپارتمان اداری

_

گام اول: اخذ مجوز

اخذ مجوز در ساخت آپارتمان اداری و هر نوع آپارتمان دیگری جز مهمترین و نخستین گام در مرحله ساخت و ساز می باشد. فرض کنید شما یک زمین خالی و بکر دارید و یا اینکه ساختمانی قبلا وجود داشته و می خواهید آن را بکوبید و از نوع بسازید. در واقع هیچ فرقی نخواهد کرد و شما برای هر دو حالت نیازمند دریافت مجوزهای لازم برای ساخت و ساز مجدد خواهید بود. برای اینکه عملیات ساخت و ساز شما در طراحی آپارتمان اداری با سرعت بیشتری انجام شود بهتر است که در فصل سرد سال نظیر پاییز و زمستان به دنبال دریافت مجوزهای لازم برای ساخت ساختمان اداری باشید تا عملیات اجرایی آن در فصل گرم سال انجام شود. در واقع بسیاری از کارگران در فصل گم راحت تر کار می کنند و سرعت ساخت آپارتمان بالا خواهد رفت.

  • اما برای اخذ مجوز ابتدا باید به سراغ شهرداری منطقه زندگی خود بروید. برای شهروندان تهرانی رجوع به دفتر خدمات الکترونیک با به همراه داشتن سند، کارت شناسایی مالک و برگه ای که در آن عوارض شهرداری تسویه شده باشد ضروری است. بعد از مراجعه به شهرداری و تکمیل فرم مبنی بر ساخت ساختمان و نوع آن (آپارتمان اداری) کار شما فعلا به پایان می رسد. عرف مشارکت در ساخت از این به بعد با شهرداری بوده و مسئولانی را به منظور بازدید به زمین مورد نظر می فرستد. بازدید کنندگان نقش مهمی در اخذ مجوز داشته و می توانند با توجه به نوع زمین تعداد طبقات و واحدهای آن را مشخص کنند.
  • پس از آن طرح تفصیلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و این مرحله یعنی اینکه زمین شما نبایستی در طرح بالادستی قرار بگیرد. مرحله مهم و بعدی دیگر مربوط به بروکف زمین می باشد که بسیاری از افراد اطلاع دقیقی از آن ندارند و مرحله بسیار مهمی می باشد که در ساخت ساختمان اداری و طراحی آن می تواند نقش مهمی را ایفا کند. در این مرحله مشخص می شود که آیا زمین شما نیاز به اصلاح دارد یا خیر، یعنی باید عقب نشینی شود و سپس ابعاد جدید آن به شما داده خواهد شد.
  • پس از عبور از واحد مهم بروکف، اگر زمین شما دچار تغییر شود، حتما باید با یک شرکت طراحی مهم همچون اویم شاهانه مشورت و همکاری داشته باشید. همکاری باعث خواهد شد تا نقشه آپارتمان اداری جدید به درستی طرح ریزی شود و برای انجام این کار باید چندین بار با دفاتر و شرکت ها در ارتباط باشید و هر چه زودتر این کار انجام شود بهتر خواهد بود. مرحله مهم بعدی پرداخت عوارض برای ساخت آپارتمان اداری جدید می باشد و اگر هم نیازمند تراکم بیشتر هستید هم مبلغ بالاتر خواهد رفت. هر چه زودتر پرداختی ها انجام شود، اخذ مجوز سریع تر خواهد بود.
  • پس از تغییر در متراژ زمین و همچنین میزان عقب نشینی و هر نوع اصلاحات دیگری، برآورد هزینه ساخت ساختمان نقشه مربوط به زمین برای طراحی آپارتمان اداری و ساخت آن باید دوباره توسط تیم مهندسی بررسی شده و محاسبات به طور دقیق اجرا شود تا نقشه جدید کاملا اجرایی شود. در این بین مسئولان شهرداری چندین نکته را در ساخت ساختمان اداری به شما تذکر خواهند داد که بیشتر مربوط به بهینه سازی ساختمان از نظر مصرف انرژی، رعایت نکات ایمنی، حفظ استاندارد ها و … می باشد و شرکت طراحی اویم شاهانه تمامی آنها را به بهترین نحو رعایت کرده و مطلوب ترین ساختمان را به شما ارائه خواهد داد.
  • پس از اینکه تمام مراحل مربوط به بالا را به خوبی رعایت کرده باشید، نوبت به اخذ مجوز می رسد و برای گرفتن آن هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می توانید وارد گام دوم یعنی اجرایی کردن ساخت آپارتمان اداری شوید.

گام دوم: عملیات مربوط به ساخت آپارتمان اداری

_

پس از اینکه مجوزهای لازم برای ساخت آپارتمان اداری اخذ شد، نوبت به اجرایی شدن کار می رسد. در این مرحله باید نقشه دوباره مورد بررسی دقیق قرار گرفته و مسافت ساختمان از خیابان ها و پل اندازه گیری شود. همچنین تمامی راه های زیر زمینی عبور گاز، آب، فاضلاب و … به درستی اندازه گیری شده و خاک زمین به دقت مورد آزمایش قرار بگیرد. زیرا جنس خاک در ساخت و طراحی ساختمان اداری و تعداد طبقات آن نقش بسیار مهمی داشته و اگر به درستی انجام نشود، در مدت کوتاهی ساختمان دچار آسیب جدی خواهد شد.

  • مرحله اول در هنگام اجرایی شدن ساخت و ساز، پیاده کردن نقشه بر روی زمین می باشد. نما کلاسیک ویلایی مثلا محل قرار گیری پی، ستون، دیوار و … که می توان با استفاده از مقدار پودر گچ، متر و ریسمان به خوبی آن را مشخص کرد.
  • مرحله بعد در ساخت آپارتمان اداری، گود برداری می باشد. در واقع میزان حفر زمین برای گود برداری با توجه به جنس خاک و تعداد طبقات آپارتمان انجام خواهد گرفت. هر چقدر ارتفاع ساختمان بیشتر باشد برای حفظ استحکامات آن بهتر است تا حفر زمین بیشتر گردد. علاوه بر آن نوع فونداسیون و متراژ طول و عرض نیز باید به درستی انجام شود.
  • استفاده از فونداسیون مناسب برای مقاومت آپارتمان بسیار مهم می باشد و مهندس سازه با توجه به تمامی محدودیت ها تصمیم خواهد گرفت که میلگرد مورد نظر چه ابعادی باید داشته باشد. با توجه به میزان وزن و تعداد طبقات، میلگرد های ضخیم تر با قطر بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  • مرحله بعد ایجاد اسکلت و نوع سازه می باشد. تعرفه طراحی سه بعدی سازه های مورد استفاده در ساخت ساختمان اداری می تواند از نوع بتنی و یا فلزی باشد. اگر سازه مورد استفاده از نوع فلزی باشد برای استحکام بیشتر آن باید ستون ها همگی یک دست و صاف باشند.
  • سقف گذاری و دیوار چینی مراحل پایانی ساخت آپارتمان اداری می باشد که دارای حساسیت بالایی بوده و باید با دقت انجام شود. عموما سقف آپارتمان ها با توجه به تعداد واحدهای ساختمان، نوع سازه استفاده شده، نوع شرایط آب و هوایی و … انجام می شود. از مهمترین انواع سقف ها می توان به: تیرچه بلوک، کوبیاکس، عرشه ای و … اشاره کرد.

 

 

طراحی آپارتمان

<p>[elfsight_whatsapp_chat id=”2″]</p>
<p>[elfsight_click_to_call id=”1″]</p>

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *