ساختمان ویلایی یونو

ساختمان ویلایی یونو کاسا هو در گوشه ای از راهرو دونادو – هولبرگ ، به عنوان بخشی از شهرنشینی جدید که در حال تولید محله ای جوان و جوان با ویژگی های خاص خود است قرار دارد. این ساختمان مربوط به یک درخت مهم صد ساله است که نمادی از محله است. در طبقه همکف ساختمان یک پایگاه تجاری برای یک پیشنهاد در مقیاس متوسط ​​و کوچک طراحی شده است که باعث ایجاد همزیستی سالم با پویایی های فعلی محله ، با محوریت تر ، محدودتر و نه به عنوان کلان شهر مانند سایر بخش های راهرو می شود.

ساختمان ویلایی یونو

ساختمان ویلایی یونو

در طبقات بالا ترکیبی از انواع شناسی وجود دارد که از آپارتمان های استودیویی گرفته تا بعضی از اتاق های ۴ و ۵ اتاق است که تراس های مخصوص آنها مجهز به چمن طبیعی ، کوره ، ابعاد بزرگ و یک استخر خصوصی کوچک است. آپارتمان های استودیویی و واحدهای ۱ اتاق نیز دارای عمق عمیق و کوره مخصوص خود هستند. بارزترین ویژگی کاسا هو رمپ دوچرخه ای است که در کل حیاط مرکزی ساختمان از طبقه همکف تا طبقه پنجم عبور می کند و به کلیه کاربران ساختمان اجازه می دهد تا از طریق یک درب مستقل وارد یک مدار صعودی شوند که با استفاده از آن بتوانند دوچرخه های خود را در یک سری فضای پارکینگ که در هر طبقه قرار گرفته است استراتژیک بگذارید (با فضا برای ۴۰ دوچرخه در هر طبقه). این رمپ همچنین در حیاط ساختمان منظره ای ایجاد می کند که عجیب و غریب آن برای خودش ارزش خاصی کسب می کند و یک پیشنهاد دوستانه دوچرخه را که برای کمک به بتن و بنیادی در رابطه با استفاده از دوچرخه به عنوان حمل و نقل شهری بازی می کند ، تثبیت می کند.

ساختمان ویلایی یونو

ساختمان ویلایی یونو

از جمله امکانات و فضاهای استفاده مشترک ساختمان ، علاوه بر موارد معمول مانند لباسشویی ، سالن بدنسازی ، ساخت استخر ، امنیت ۲۴ ساعته ، برخی از پیشنهادات غیرعادی از جمله احتمال وجود SUM دوتایی با پانل های کشویی برای ادغام یا تقسیم آن یک مایکروسینما کاملاً مجهز ، فضای استراحتی (زندگی در بیرون) با کوره مخصوص خود در پشت بام ، یک “سیستاریو” ، (فضای تفکر و استراحت اطراف درختان میوه ، همچنین روی پشت بام) ، و یک اتاق تمرین مجهز به آلات موسیقی و به طور حرفه ای در زیرزمین ساختمان عادت کرده است. تمام این امکانات و همچنین کلی مناطق مشترک در فضای باز مانند حیاط مرکزی ، ریه سیب و تراس استفاده معمولی دارای طراحی چشم انداز استودیوی Bulla است که در حال حاضر نام نمادی از چشم انداز منظره آرژانتین است.

ساختمان ویلایی یونو

ساختمان ویلایی یونو

در سالن ورودی این ساختمان ، همراه با آغاز رمپ دوچرخه ، نقاشی دیواری توسط گرافیست مشهور آرژانتینی ، فرانسیسکو پاستل ، ادراک سالن را از بیرون ادغام کرده و به کنسرت نقاشی های دیواری شهری که مشخصه این محله است ، می پیوندد و به منشأ تاریخی آن اشاره دارد سرزمین: اثری رها شده از پروژه کوتاه شده Ex Au-3. در خاتمه ، کاسا هو اثری است که نکات برجسته محله را به خود می گیرد ، هویت خود را تقویت می کند و ظرافت و ایده های ابتکاری ، رادیکال اما حساس به متن را در خود جای می دهد.

طراحی ویلا
ویلا برای یک دختر

پروژه طراحی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *