خدمات نقاشی

رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی | با ۱۵ سال سابقه کار

بیش از 100 نمونه کار | کف | دیوار | رنگ آمیزی آهن آلات و چوب ...

رنگ اپوکسی

نقاشی ساختمان یکی از انواع رنگ ها رنگ اپوکسی می باشد. این نوع رنگ از جمله رنگ های خاص است که سختی و مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین خاطر کاربرد های زیادی دارد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات این رنگ عبارت از رزین اپوکسی ساید به همراه هاردنر یا سفت کننده پولی آمین یا پلی آمید می باشد.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است چون در مقابل ضربات محکم، سایش با اجسام زبر یا تیز و غیره مقاومت خوبی دارد. برای بازسازی ساختمان و بازسازی ویلا بیشترین کاربرد را دارد.

همچنین دارای رنگ های متنوعی است که با توجه به سلیقه خود می توانید موارد مورد نظرتان را انتخاب و در ساختمان خود به کار ببرید. این رنگ ها ضخامت های مختلفی دارند و می توان از آنها به عنوان عایق استفاده کرد. از رنگ اپوکسی بیشتر در کف ساختمان استفاده می شود به همین دلیل به کفپوش اپوکسی نیز شهرت دارد.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی دیوار
رنگ اپوکسی دیوار

قیمت رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی یا همان کفپوش اپوکسی در رنگ ها و نمونه های مختلف در بازار یافت می شود. شما می‌توانید با مراجعه به بازار به انواع و نمونه های مختلف این رنگ دسترسی داشته باشید. این روزها نمونه های ایرانی و خارجی زیادی از این رنگ ها تولید می کنند که دارای برند های معتبر و کیفیت های بی نظیری هستند.

قیمت رنگ اپوکسی
قیمت رنگ اپوکسی

ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که رنگ اپوکسی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر دوی آنها دارای کیفیت بالایی هستند و می توان از هر کدام به بهترین شکل بهره وری کرد. البته باید توجه داشته باشید که رنگ یا کفپوش اپوکسی ایرانی بسیار مقرون به صرفه تر است.

چرا که رنگ های خارجی در زمان واردات به دلیل نوسانات قیمت ارز و اضافه شدن حق گمرک از قیمت گرانتری برخوردار هستند. متخصصان و کارشناسان ایرانی توانسته اند با دانش خود و تکنولوژی های روز رنگ های مقاوم و با کیفیتی تولید کنند که علاوه بر این ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و همواره مورد رضایت مشتریان قرار می گیرند.

رنگ اپوکسی کف
رنگ اپوکسی کف

رنگ اپوکسی کف

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم از رنگ اپوکسی بیشتر در کف ساختمان استفاده می شود. در ادامه به کاربردهای اپوکسی کف می پردازیم:

  • ضدخوردگی بودن این رنگ از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آن قلمداد می شود. برای همین از آن در کف ساختمان استفاده می گردد.
  • از دیگر ویژگی‌های این رنگ می‌ توان به ضد اسید بودن آن اشاره کرد. در صورت استفاده از این رنگ در کف ساختمان امکان شستشوی آن با اسید وجود دارد.
  • مقاومت این رنگ در مقابل اشعه ماوراء بنفش نیز از ویژگی‌ های آن می باشد. گفتنی است که جهت مراقبت از آن باید یک لایه دیگر بر روی آن ایجاد کرد.
  • رنگ اپوکسی به خوبی می تواند الکتریسیته های کف ساختمان را جذب کند. در کف بیشتر ساختمان ها الکتریسیته ساکن وجود دارد که هیچ ماده‌ای به جز رنگ کف اپوکسی نمی تواند به خوبی آن را جذب کند.
  • استفاده از اپوکسی جنبه تزییناتی نیز دارد. به دلیل رنگ های متنوع و زیبایی که دارند انتخابی بسیار خوب جهت زیباسازی محیط هستند.
  • از رنگ اپوکسی بیشتر در کارهای صنعتی استفاده می کنند. در اکثر تجهیزات صنعتی می توان این رنگ را مشاهده کرد.
رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی آهن

رنگ اپوکسی انواع مختلفی دارد. یکی از انواع آن مخصوص آهن آلات می‌ باشد. در شرایطی که آهن آلات در معرض زنگ زدگی قرار بگیرند استفاده از اپوکسی آهن توصیه می شود.

این رنگ از دو جزء تشکیل شده است. بعد از رنگ آمیزی آهن توسط آن پس از گذشت حدود ۶ ساعت خشک و قابل استفاده می شود. اما کاربرد رنگ اپوکسی آهن در چه صنایعی وجود دارد؟

از اپوکسی آهن در مواردی مانند سطوح فلزی، بدنه ماشین آلات، سازه های دریایی، خطوط لوله و مخازن تاسیسات داخلی و خارجی و غیره استفاده می شود. توجه داشته باشید که استفاده از اپوکسی رنگ آهن جهت رنگ دکوراتیو و پایانی توصیه نمی شود.

بهتر است از آن به عنوان لایه های میانی استفاده گردد. مشکلاتی مانند خوردگی در صنایع خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد. به همین دلیل استفاده از رنگ ضد خوردگی خصوصاً اپوکسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای رنگ اپوکسی
مزایای رنگ اپوکسی

مزایای رنگ اپوکسی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم استفاده از رنگ اپوکسی مزیت های زیادی برای ابزارآلات و محیط ساختمانی دارد. در ادامه قصد داریم به معرفی مهمترین مزایای این نوع رنگ بپردازیم:

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن اپوکسی: اپوکسی با توجه به کیفیت و مقاومت بالایی که نسبت به سایر رنگ ها دارد بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر قیمت خرید مناسبی که دارد هزینه های نصب و پیاده سازی آن در ساختمان نیز مناسب می باشد. چرا که می توان آن را بر روی سطوح فعلی اضافه کرد و به این صورت است که در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی می شود.
  • ماندگاری طولانی اپوکسی: پوشش رنگ اپوکسی دارای عمر کاربردی و طولانی است. این پوشش بسیار سخت از بین می‌ رود و در مقابل شلوغی ها و ترافیک های سنگین از خود مقاومت خوبی نشان می دهد.
  • حفاظت از لایه ها: پوشش رنگ اپوکسی یک پوشش بسیار مقاوم است که در برابر مواردی همچون لکه، پارگی، ترک و … از لایه های زیرین خود محافظت می کند.
  • نگهداری و تعمیر اپوکسی: از دیگر مزایای کاربردی اپوکسی می‌ توان به تعمیرات و نگهداری آن اشاره کرد. اپوکسی در برابر رنگ های دیگر که مقاومت پایینی دارند و پرهزینه نیز می باشند از شرایط نگهداری آسان و هزینه های اندکی برخوردار است.
معایب رنگ اپوکسی
معایب رنگ اپوکسی

معایب رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی با وجود تمام مزایای خوبی که دارد دارای معایبی نیز می باشد. یکی از معایب این رنگ لغزندگی آن است. در صورت استفاده به عنوان کفپوش و خیس شدن آن لغزنده می‌ شود و احتمال سرخوردگی به وجود می آید.

اگرچه اپوکسی از مقاومت بالایی برخوردار است ولی نیاز به مراقبت دارد. احتمال آسیب رسیدن به رنگ وجود دارد و شما در آن زمان باید به اضافه کردن لایه دیگری اقدام کنید.

در زمان اجرای رنگ اپوکسی باید نهایت دقت انجام شود. باید همه ترک ها و پریدگی ها پر شوند. در این صورت اجرای آن با مشکل مواجه می شود. همچنین حذف اپوکسی از دیگر معایب آن به شمار می رود. در زمان تغییر رنگ، طراحی و نیز حذف آن احتمال دشوار بودن کار و هزینه بر بودن آن وجود دارد.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی کفپوشی مقاوم و محکم است. در واقع رنگ اپوکسی که به صورت مایع است بر روی سطح زمین ریخته می شود. پس از خشک شدن، لایه ای سخت تشکیل می‌ شود که حکم کفپوش را دارد. امروز استفاده از این کفپوش در مکان های مختلف انجام می‌ شود. استفاده از آن در ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری کاربردهای فراوانی دارد.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی