راهنمای موفقیت در آزمون نظام مهندسی

نظام مهندسی

نظام مهندسی


راهنمای موفقیت در آزمون نظام مهندسی

به گزارش بازسازی ویلا : از مراحل ورود به بازار کار مهندسان ساختمان، پذیرفته شدن در آزمون صلاحیت حرفه ای مهندسی پایه سه یا همان آزمون نظام مهندسی ساختمان هست. مهندسین بعد از ۳ سال از فارغ التحصیلی میتواندد در این آزمون ها شرکت کرده و پروانه اشتغال بکار مهندسی یا حق امضای مهندسی در هر کدام از صلاحیت های موجود نظارت و اجرا و یا طراحی را اخذ نمایند.

کابینت

کابینت

آزمون صلاحیت نظارت (مهندس ناظر ساختمان) و صلاحیت اجرا (مهندس مجری ساختمان)، بصورت تستی و جزوه باز بوده که بر اساس منابع اعلامی که اکثرا مباحث مقررات ملی ساختمان مربوط به همان رشته و صلاحیت، برگزار میشود، داوطلبین با کسب ۵۰% نمره موفق به اخذ صلاحیت حرفه ای در آزمون مد نظر می‌شوند. با توجه به حجم بالای منابه آزمون و محودد بودن زمان در آزمون نظام مهندسی، یکی از تکنیک هایی که داوطلبین در سر جلسه آزمون نظام مهندسی مورد استفاده قرار میدهند، روش کلیدواژه سازه پلاس است. که به کمک کلید واژه در کمترین زمان ممکن، شماره مبحث و شماره صفحه مربوط به سوال را یافته و در کمترین زمان ممکن به بند آیین نامه ای مراجعه کرده و به سوال پاسخ می‌دهد. در دوره های اخیر آزمون نظام مهندسی همکاران و دوستان زیادی با همین روش کلیدواژه سایت سازه پلاس توانسته اند براحتی حق امضای نظارت و اجرای خود را اخذ نمایند.

نظام مهندسی

نظام مهندسی

برای اخذ صلاحیت حق امضای طراحی معماری هم که آزمون کاملا بصورت ترسیم دستی انجام می‌شود و داوطلب باید قبل از آزمون علاوه بر آشنایی کامل با ضوابط آزمون طراحی معماری نظام مهندسی با استفاده از پکیج طراحی معماری تمرینات کافی جهت مدیریت زمان در ۸ ساعت پیوسته آزمون را نیز داشته باشد.

جهت اخذ صلاحیت محاسبات عمران برای داشتن حق امضای نقشه محاسبات سازه نیز نیاز به آموزش‌های کامل و چند ماهه با پکیج محاسبات عمران و تمرین و تکرار زیاد علاوه برای رسیدن به تسلط کافی به حل مسائل مختلف تمرکز بر ضوابط حداقلی و حداکثری آیین‌نامه در حل مسائل محاسباتی مختلف لازم است.

توجه : این مطلب، یک تبلیغ رپورتاژ ساختمان بوده و اویم شاهانه در محتوای آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ طولی

طراحی باغ با عرض کم

وال پست برای دیوار داخلی

آموزش پرسپکتیو موازی

سازه های ال اس اف تبریز

پتینه مدرن
هزینه ی ساخت ویلا

آموزش اسکیس بوته

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره