دانلود پاورپوینت ترمینال

دانلود پاورپوینت ترمینال طرح 4

دانلود پاورپوینت ترمینال طرح 4


دانلود پاورپوینت ترمینال

به گزارش نقاشی ساختماندانلود پاورپوینت ترمینال دانلود مقالات معماری دانلود پاورپوینت ترمینال طرح ۴قبل از فرا رسیدن عصر جدید و رونق شبکه راهها و حمل و نقل به کمک فناوری های نو در طول تاریخ، عمده ترین نوع سفرها را سفرهای جاده ای تشکیل میدادند. پاورپوینت ترمینال در این سفر ها برخی مسافران با پای پیاده و برخی دیگر که توان مالی داشتند سواربرچهار پایان،طی طریق می کردند. براساس شواهد مبنی بر اسناد تاریخی،ایران دراحداث جاده کاروانسرا و ایجاد سیستم ارتباطات پیش قدم بوده است به عقیده محققین،ایجاد و توسعه ساخت و ساز کارونسرا در ایران از مهمترین دستا وردهای معماری ایرانی به خصوص در دوره های اسلامی است. این الگوی سفر و جابه جایی مسافر و کالا تا قرن های متمادی ادامه داشت. هزینه ساخت باغ با ورود اتومبیل به ایران در اواخر دوره قاجاریه و به دنبال گسترش روز افزون تعداد خودروها در دهه های بعد شهرسازی،حمل ونقل بین شهری در دوره پهلوی اول،گاراژها پذیرای مراجعین بیشتری شدند و حمل و نقل بین شهری به تدریج به صورت یک معضل شهری، به ویژه برای شهر های بزرگ درآمد. ازاین رو ایران به سبک ترمینال های ازوپاف اول در سال ۱۳۲۸ مطرح گشت،ولی تا زمان اجرای اولین طرح پایانه ها در کشور،سالها طول کشید. پاورپوینت ترمینال در سال ۱۳۵۳ شهر داری تهران طرح ساختمان ایستگاه بزرگ اتوبوس رانی را در حوالی میدان توپخانه مطرح کرد.در این دوره نبود هیچ مرجع قانونی برای سرپرستی و ساماندهی خدمت این حوزه،سبب بروز برخی معضلات شده بود سرانجام احداث اولین پایانه مسافری در سال ۵۴در اراضی خزانه آغاز و در سال ۵۸ تکمیل گردید.

با پیروزی انقلاب اسلامی(( لایحه قانونی احداث ترمینال های مسافر بری و ممنوعیت تردد و اتومبیل های مسافری بین شهری در داخل شهر تهران )) در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ به تصویب شورای انقلاب رسید. پاورپوینت ترمینال این لایحه شهرداری تهران را موظف می ساخت تا علاوه بر بهره برداری از پایانه موجود(پایانه جنوب)به تدریج نسبت به احداث پایانه های جدید و متناسب با نیازهای شهردر نقاط مختلف تهران و با استفاده از اعتباری که سازمان برنامه و بوجود تاُمین می کرد،اقدام کند. دانلود پاورپوینت ترمینال در تیر ماه سال ۱۳۵۹ اولیه پایانه مسافربری در تهران، محاسبه هزینه ساخت ویلا با عنوان ترمینال خزانه (جنوب) به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و به تدریج در سالهای بعد از آن، پایانه غرب (به طور موقت) و پس از آن پایانه های شرق و بیهقی در تهران تأسیس شده و هم زمان در دیگر شهرهای بزرگ کشور نیز احداث پایانه های بین شهری مورد توجه واقع گشت. به این ترتیب پایانه ها به عنوان بخشی جدا ناپذیراز ناوگان حمل و نقل برون شهری، مطرح شدند.

تعریف پایانه:نوعی تسهیلات حمل ونقل در ابتدا یا انتهای خدمات حمل و نقل عمومی مسافر و یا بار است که به منظور توقف وسایل حمل و نقل عمومی مسافر و یا پیاده و سوار کردن مسافرین یا تخلیه و بار گیری کالا به کار می رود.

        پایانه ها :

الف: پایانه های مسافری

ب: پایانه های بار و کالا

  • پایانه مسافری:

نوعی تسهیلات حمل ونقل طراحی و اجرای ویلا در ابتدا یا انتهای خط و یا مسیر خدمات حمل و نقل عمومی مسافراست که به منظور توقف وسایل حمل و نقل عمومی مسافر،پیاده و سوار کردن مسافر، و حذف تردد وسایل از معابر شهری جهت کاهش آلودگی محیط زیست در حاشیه شهر ها احداث شد ودارای تاًسیسات برای دادن خدمات وابسته به حملو نقل مسافر می باشد.

  • انواع پایانه های مسافری از نظر پهنه خدمات رسانی :

الف:پایانه های اتوبوس محلی

ب:پایانه های اتوبوس اصلی(سرویس دهنده کشوری)

  • ظرفیت و اندازه پایانه ها:

درباره ظرفیت، مساحت و سایر ویژگی های پایانه ها،استاندارد معینی وجود ندارد.این مشخصات به ویژه ظرفیت پایانه ها بر اساس مطالعات ترافیکی، جمعیتی، زیر ساختی وغیره تعیین میشود.

موضوع : استاندارد ها

دانلود پاورپوینت ترمینال
دانلود پاورپوینت ترمینال

دانلود پاورپوینت ترمینال

از وب سایت معماری دانلود کنید.

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر : 

محوطه سازی طراحی باغ ویلا ۱۰۰۰ متری

هزینه ساخت ساختمان اسکلت بتنی
نمونه رای کمیسیون ماده ۱۰۰

ضوابط شهرداری پاسیو

قیمت نقاشی ساختمان در شیراز

طراحی پلان ویلا دوبلکس

بازسازی ساختمان عکس

ال اس اف گرگان

دانلود آبجکت اتوکدی درب

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!