خانه ویلا ماری

ویلا ماری در یک دامنه جنوب شرقی در منطقه کوهپایه کوهستانی اتریش فوقانی واقع شده است که با تپه های نرم و چشم اندازهای باشکوه به کوه های آلپ مشخص می شود. این طرح بر دو جنبه متمرکز است ، یک مفهوم طراحی ویلا ییلاقی کلیه اتاق ها را در یک سطح در اطراف یک منطقه نشیمن مرکزی و تراس ایوان غربی با محور غربی ترتیب می دهد. این ایوان بزرگ ، اتاق نشیمن اصلی را با باغ متصل می کند و یک فضای اجتماعی پوشیده و در فضای باز را فراهم می کند. یک فضای خالی بزرگ مقدار زیادی نور طبیعی داخل خانه جاری می کند و ایوان ها را به دو ناحیه پوشاننده جدا می کند.

خانه ویلایی ماری

خانه ویلایی ماری

یک درب کشویی بزرگ فضای اصلی زندگی را به فضای بیرون باز می کند که فضای داخلی آن را به بیرون متصل می کند. سه جلد عملکردی یک منطقه زندگی مرکزی را تعریف می کند که با دو اتاق اضافی قابل تمدید است. ترتیب جلدها یک پیوست فضایی باز ایجاد می کند که هیچ دری از اتاق نشیمن اصلی قابل مشاهده نیست. بریدگی های موجود در سطوح از طریق فضاهایی که آنها را به یکدیگر و محیط اطراف متصل می کند ، منظره می دهد.

طراحی ویلا
ساختمان ويلايی يونو

طراحی خانه ویلایی ماری

این سه جلد همچنین برنامه های دیگری را در خانه شامل فضای آشپزخانه در یک جلد ، شومینه و محل نشیمن در دیگری و کابینت ها و فضای ذخیره سازی در سوم عنوان می کند. خانه ییلاقی چوبی زمین را در شمال لمس می کند و یک ورودی و سطح خدمات را در زیر زمین باز می کند. ساخت و ساز ویلا چوبی کاملاً پیش ساخته و مونتاژ شده در محل است و این امر باعث پایداری و کارآیی بیشتر در پروسه ساخت می شود.

چوب سبک به عنوان ماده اصلی کف و سقف ، فضای خانه را مشخص می کند و با چوب هایی با رنگ تیره و تخته های سیمانی فیبر برای نما در تضاد است. فضای داخلی ویلا و نور ویلا بیشتر توسط پالت مواد برجسته می شود. کفپوش چوبی و سقف تطبیق باعث می شود اتاق ها روشن و وسیع به نظر برسند.

خانه ویلایی ماری

خانه ویلایی ماری

جلوه های کاربردی که منطقه مرکزی زندگی را از هم جدا می کند ، چوب تیره تری است و هدف بی نظیر آنها را در فضا برجسته می کند. تمام مواد ، بافت ها ، رنگ ها و چیدمان باز باعث می شود خانه ییلاقی به یک فضای زندگی همه کاره و در عین حال بسیار کارآمد تبدیل شود

طراحی ویلا
خانه ويلايی با معماری تاوا

پروژه طراحی ویلا

خانه ویلایی ماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *