خانه ویلا تی

خانه ویلا تی


خانه ویلا T / معماران وابسته به Taillandier:

طراحی خانه ویلا تی ساخت ویلا این پروژه در مرکز تولوز ، در محله Montplaisir ، بین کانال دو میدی و باغهای گیاه شناسی Jardin des Plantes واقع شده است. مجاورت آن با حوضه رادوب که در قرن نوزدهم بین کانال و راه آهن برای نگهداری و ترمیم بارها ایجاد شده است ، این پروژه را در منطقه حفاظت شده تاریخی تاریخی قرار می دهد.

خانه موجود ، دو داستان به همراه یک اتاق زیر شیروانی ، به ۴ واحد تقسیم شده بود که در حالت خراب قرار گرفته بودند. این ویژگی از نوع شناسی منطقه ای است: قرنیز ، نمای آجری ، سقف دوطرفه که به موازات خیابان اجرا می شود ، پنجره ها و درهای قاب دار ، گل رز های تزئینی در بالای دهانه ها. هدف از این پروژه ایجاد یک خانه کاملاً جدید خانوادگی است و در عین حال فقط نمای تاریخی موجود از این نوع خانه به نام “تولوزین” حفظ شده است.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

بازسازی خانه قدیمی به عمارت جدید :

طراحی خانه ویلا تی در دو منطقه تقسیم شده است. مناطق خواب دو طبقه فوقانی را اشغال می کند، طراحی ویلا در مناطق نشیمن و ناهار خوری سطح خیابان را در قسمت جلویی با سطح زیرین باغ در قسمت پشتی پیوند می دهند. این مناطق مانند دوبلت فوق العاده ، “روز دوبل” و “شب دوبل” عمل می کنند. “دوبلکس روز” در سطح باغ در اطراف آشپزخانه که روی یک فضای دو طبقه باز می شود ، ساخته می شود. در پشت درب یکپارچه در کابینت های آشپزخانه ، مکانهایی از جمله اتاق دیگ ، اتاق رختکن ، شیرین کاری ، اتاق رختشویی و انبار وجود دارد. سطح بالای “دوبلکس روزانه” شامل یک فضای واحد است که به عنوان یک اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری با شومینه به عنوان یک نقطه کانونی کار می کند. یک بالکن از فضای دوبل به سمت آشپزخانه و باغ بیرون می آید.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

استفاده از موقعیت دوبلکس در ویلا :

“طراحی خانه ویلا تی دوبلکس” شامل دو مجموعه اتاق کودک در سطح پایین آن است که در اطراف یک سالن کتابخانه و سرویس بهداشتی بیان شده است ، و یک اتاق کارشناسی ، اتاق مهمان و دفتر در سطح بالایی ، زیر سقف شیب دار. در سمت خیابان ، هدف معماری این است که یک نما را به صورت هماهنگ و استمرار با دنباله شهری Rue du Japon بنا کند. ارتفاعات سقف و قرنیز با کیفیت خانه های همسایه کالیبره می شود. قرنیز موجود حتی از هم جدا شده و بزرگ شده است تا ارتفاع خانه همسایه را به سمت راست تطبیق دهد ، که برخلاف خانه به سمت چپ ، از ویژگی های میراثی محکمی برخوردار است.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

نمای آجری در ویلا :

نمای خیابان از آجر به رنگ نی تشکیل شده است. جزئیات غنی آن مشخصه نوع شناسی خانه “تولوزین” است. قالب ریزی و سازه موجود از بین انگل های مختلف ، مانند تجهیزات الکتریکی در معرض که با گذشت زمان ظاهر می شد ، بازسازی و خلاص شد.

طراحی ویلا
ويلا ژاپنی

مساحت نمای ایجاد شده بین نمای طبقه زیرزمینی حفظ شده و قرنیز موجود موجود با هوشیاری و بی طرفی درمان می شود. این پوشیده از آجر به رنگ نی است که مشابه نمای موجود است. نسبت های عمودی دهانه های جدید پنجره از نزدیک دنباله ها و هم ترازی شرایط موجود را دنبال می کند. با توجه به ساختمان همسایه ، شماره ۲۸bis ، به ساخت فلز توجه زیادی می شود: نرده های دستی ، بریس های متحرک موبایل و دریچه های هوا.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

نما زیبا برای ساخت باغ در ویلا :

طراحی خانه ویلا تی سمت باغ دارای محیطی متفاوت و صمیمی تر است که هیچ همسایه ای از آن غافل نیست. این نما به طور همزمان انجام می شود. سطوح پایین به لطف یک دیوار پرده دوجداره ، که مقادیر زیادی از نور را به درون “دوبلکس روز” می بخشد ، به بیرون گسترش می یابد. قسمت زیرین بتونی رنگ شده در طبقه فوقانی نور را بیشتر به فضای داخلی منعکس می کند. قسمت فوقانی نمای باغ ، در بتن پیش ساخته ، همان ریتم دهانه های نمای خیابان را حفظ می کند.

باغ منطقه‌ای باز است که از زمین چمنزار و یک حوضچه در زیر زمین ، حوضچه ای بلند و باریک تشکیل شده است که با پای رمپ هم تراز شده و چشم انداز گسترده ای را که از درب جلو مشاهده می شود ایجاد می کند.

طراحی ویلا
ويلايی در اقيانوس با سه ويو

این ترتیب سادگی و انتزاع طرح کف را تقویت می کند و در نتیجه صمیمیت محروم به وجود می آید. دیوار عقب باغ یکی دیگر از سرویس های خدماتی است که نیمی از آن به اتاق تجهیزات استخر و دیگری برای اتاقک مرغ اختصاص داده شده است. نرده ای در مش فلزی Xtend جوجه ها را از بقیه باغ جدا می کند. یک کاوشگر بزرگ دارای موضعی از بامبو است که منظره را به سمت خاکریز راه آهن به نمایش می گذارد.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

بازسازی  پله ها و کف ویلا :

در قسمت داخلی خانه ، دیوارهای مهمانی نیز در بتن پیش ساخته ساخته شده است ، در حالی که کفها و پله ها ریخته گری شده اند. به لطف این توده حرارتی ، خانه نیازی به تهویه مطبوع ندارد. چراغهای قرار گرفته در بالای راه پله را می توان در هوای گرم باز کرد تا یک اثر “خنک کننده رایگان” ایجاد شود. تمام پنجره ها مجهز به سایه های قابل تنظیم در آفتاب هستند که به طور طبیعی خانه را به راحتی خنک نگه می دارد.

چیدمان صفحات بتونی پیش ساخته در ویلا :

چیدمان صفحات بتونی پیش ساخته و تابلوهایی که برای تشکیل بتن ریخته شده مورد استفاده قرار گرفتند. به دقت مورد مطالعه قرار گرفتند تا با کارخانه داخلی از جمله آشپزخانه مجهز ، قفسه کتابچه داخلی ساخته شده در اطراف راه پله ، شومینه ، و کمد های مبله. اتصالات بین عناصر ، هر چه مواد آنها باشد ، تراز می شوند. تضاد بین بلوط رنگ آمیزی شده و بلوط سبک ، تأکید بر ماهیت دوگانه خانه ، بین بیان تاریخی و معاصر ، فضاهای صمیمی و گالری مانند ، برای زندگی و معاشرت و مناطق صمیمی برای خواب دارد. به عنوان یک قاعده ، دیوارهای بتونی خالص و بدون هیچ عنصر اضافی مانند سوئیچ ها ، لامپ های روشنایی یا آثار هنری نگهداری می شوند.

خانه ویلا تی

خانه ویلا تی

نحوه قرار گیری کتابخانه در ویلا :

این طرح به چندین رشته کلاسیک تخیل معماری اشاره دارد که کتابخانه داخلی آن در اطراف پله مانند برج دانش بابل باستان پیچیده شده است ، یک پرده عمودی ۱۵ سانتی متر (۶ اینچی) که هر چهار سطح را به هم متصل می کند.

طراحی ویلا
ويلا آپارتمان

این پله با داشتن چهار چراغ روشن و زمین در سطح باغ ، ضمن اتصال و متحد کردن همه فضاها و سطوح خانه ، پیوندی بین آسمان ایجاد می کند. این پله همچنین تهویه طبیعی بین باغها را از تمام راه تا طبقه فوقانی امکان پذیر می کند. یک سطح شیب دار که ورودی سطح خیابان را به سطح باغ پایین متصل می کند ، کاملاً کاربردی است .

این امکان را برای دوچرخه ها و قوطی های زباله را می دهد که به راحتی به داخل و از زیر انبار منتقل می شوند – و در بخشی از آن به مرجع شیب دار گوگنهایم در نیویورک اشاره می کند. ، با استفاده از نرده به عنوان راه آهن تصویر برای آویزان کردن نقاشی های ریموند اسپیناسسه. گردش عمودی ، به عنوان باد به سمت بالا ، بنابراین به عنوان فضای گالری و کتابخانه است.

سفارشی سازی ویلا :

در عرض شش متر در خیابان (نه کاملاً ۲۰ فوت) ، طراحی از حجم داخلی بیشترین استفاده را می کند. یک بازی داوطلبانه در ارتفاعات سقفی ، سخاوتمندانه در اتاق نشیمن ، پایین در قسمت تهیه غذا از آشپزخانه ، اتاق دو نفره در اتاق ناهار خوری ، صمیمی در اتاق خواب های کودکان ، شیب در اتاق کارشناسی ارشد وجود دارد. در این طرح همچنین از مبلمان داخلی سفارشی به همان شیوه داخلی قایق استفاده شده است تا ضمن حفظ باز بودن و نماهای موجود در خانه ، فضای ذخیره سازی بهینه شود.

طراحی ویلا
ساختمان ويلايی يونو

پروژه طراحی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *