خانه ویلایی معماران پارتنوس

خانه ویلایی معماران پارتنوس

خانه ویلایی معماران پارتنوس


خانه ویلایی معماران پارتنوس

خانه ویلایی معماران پارتنوس طراحی ویلا ۱۳ یک اقامتگاه خصوصی است که در یک قطعه گوشه ای در یکی از حومه شمالی آتن (یونان) ، کیفیشیا قرار گرفته است. جلد آن نتیجه سه تاشو متوالی است که فضاهای اصلی ویلا را در آغوش می گیرد و به ترکیب کمک می کند تا هموار در اطراف گوشه و هم در صعود از شیب ملایم به چرخش برسد. تاشو شماره ۱ اتاق نشیمن و فضای ناهار خوری دو نفر را محاصره می کند ، که در یک گوشه تیز قرار می گیرند. تاشو شماره ۲ اتاق خواب استاد را محصور کرده و یک پناهگاه برای فضای بیرونی دفتر طبقه بالا ارائه می دهد. تاشو شماره ۳ اتاق خواب اتاق خواب برای سه پسر جوان خانواده را در بر می گیرد.

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا مدرن

رنگ سفید سطوح تاشو با رنگ خاکستری تیره پایه در تضاد است و باعث می شود ترکیب در مراحل رشد کند و توهم ایجاد می کند که چهار سطح واقعی در ارتفاع را سرگرم می کند. علاوه بر این ، سطوح سخت سفید رنگ سه تاشو درگیر گفت و گو با فیلتر فلزی نیمه شفاف خاکستری تیره به سمت جنوب و غرب است و باعث حفظ حریم خصوصی و سایه می شود. این لایه ، از میله های آلومینیومی مستطیل شکل عمودی ساخته شده است ، تقریباً شبیه به یک پوسته جزئی بیرونی است که در دو سطح قرار دارد: زمینی که از دید محافظت می کند و قسمت بالایی از نور خورشید محافظت می کند.

طراحی ویلا
طراحی ويلا آركلو شركت داگلاس

تاشو شماره ۲ کاملاً کور به سمت خیابان است که نشان دهنده ورودی اصلی ویلا است. مسیری که در زیر آن قرار دارد به قسمت داخلی منتهی می شود و ویلا را در دو قطعه قطع می کند: هنگام ورود یکی منظره ای بدون مانع از طریق خانه به سمت دهلیز و در حالی که در کنار آب قدم می زنید. در کنار آن ، در زیر تاشو شماره ۳ ، آشپزخانه به منظور محافظت در برابر اشعه گرم خورشید جنوب ، در حالی که ضلع طولانی خود را به طور کامل در قسمت بین داخل ، خارج و زیر آب باز می کند ، عقب می رود.


سرانجام ممکن است وقتی تصمیم گرفت سمت طراحی داخلی خود را به یک گوشه تیز با تنش خم کند ، ویژگی خود را از بین ببرد ، با این وجود ، اکنون می تواند به سمت داخل محوطه سازی را هدایت کند و از همه مهمتر آن ستون برقی را آزار دهنده کند. گوشه ای از دو خیابان ناپدید می شوند.

پروژه طراحی ویلا

خانه ویلایی معماران پارتنوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *