خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی


خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

 خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی معماری و طراحی داخلی ژاپنی با سادگی ناب و متمایز شناخته شده است. بیایید عمیق به ساختار این خانه ها برویم که در آن شما با شکوه و عظمت آرامش و فضای داخلی راحت و عاری از مازاد ، به آرامش خواهید رسید.خانه های ژاپنی که در معماری سنتی ژاپن “مینکا” نامیده می شدند ، مردم را با سقف های چوبی باشکوه خود مجذوب خود می کردند. ژاپن کشوری جزیره ای است و مکانی است که در آن حداقل گرایی ، سادگی و جاداری حاکم است. این احتمال وجود دارد که بگوید زمانی که هم از نظر داخلی و هم از نظر خارجی بررسی شوند ، متفاوت هستند.

وقتی به مصالح معماری و طراحی داخلی خانه های قدیمی ژاپنی نگاه می کنیم ، اصلی ترین مصالح ساختمانی که با آن روبرو می شویم مصالح کاملاً طبیعی مانند چوب ، کاغذ ، خاک رس و کاه برنج است.

از نظر این خانه ها ، محافظت از حریم خصوصی ، تماس با طبیعت و ورود نور طبیعی به خانه بسیار مهم است ، به همین ترتیب خانه های سنتی ژاپنی توسط ستون های چوبی ساخته شده از نوع “hinoki” پشتیبانی می شوند.

طراحی ویلا
آینده بهداشت و درمان معماری درمانی

 

خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

به منظور کاهش بار برف به دلیل آب و هوا ، ساختار شیب دار در سقف ها ترجیح داده می شود. “تاتامی” به نوعی حصیر ساخته شده از نی برنج معروف است.

ژاپنی ها سنتی مبتنی بر فلسفه ذن دارند. ویژگی های مختلف معماری طبق سنتی به نام “Shoin -zukuri” اعمال می شود. اول از همه ، باغ و فضای داخلی ساختمان باید با هم ترکیب شوند.

مبلمان با استفاده از مواد آلی نزدیک به زمین ایجاد می شود. صفحه متحرک و سازه های کشویی اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر روشنایی غیرمستقیم ، سرداب ها و محل های نگهداری وجود دارد. رنگ های قرمز ، سیاه و طلایی اغلب استفاده می شوند و یک درب ورودی وجود دارد.

سقف ها باز هستند و برای بدست آوردن بیشترین بازده از نور خورشید با هدف ورود نور طبیعی به خانه استفاده می شوند. علاوه بر این ، در خانه های سنتی ژاپن ، شیشه گزینه ای برای استفاده از نور طبیعی در خانه نیست ، در عوض پانل های ساخته شده از کاغذ شفاف و قاب های چوبی یا بامبو به نام “شوجی” عناصر قابل استفاده هستند.

خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی

علاوه بر این ، درهای کشویی که با سر خوردن حرکت می کنند “fusuma” نامیده می شوند. این درها با تصاویری از مناظر تزئین شده اند که در آن از چوب ، کاغذ و مقوا به عنوان مواد در ساخت آنها استفاده شده است.

طراحی ویلا
طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک 

برخی از ویژگی های مشابه در خانه های مردم ژاپن و ترکیه وجود دارد. در ژاپنی ها ، هنگام ورود به خانه های خود ، کفش های خود را در می آورند و آنها را در سالن ورودی به نام “جنکان” رها می کنند. در نورپردازی ها ، محیط معروف به “آندون” از کاغذ ساخته می شد و نورپردازی با شمع در داخل آن اعمال می شد.

ژاپنی ها نشسته روی صندلی های بدون پا موسوم به “zaisu” با بالشتک هایی به نام “zabuton”. به منظور گرم کردن محیط در زمستان ، میزهای کم با زغال سنگ یا یک سیستم الکتریکی تحت عنوان “kotatsu” بیشترین تقاضا را داشتند.

طراحی داخلی ژاپنی

طراحی داخلی ژاپنی

 

همان اتاق به عنوان اتاق نشیمن نیز سودمند بود ، ساخت منزل زیرا ژاپنی ها می توانستند تخت های خود را در طول روز جمع آوری و بردارند. از راهروهای بیرونی به نام “Engawa” به عنوان پاسیو در روزهای گرم استفاده می شد. صفحاتی که “Byobu” نام دارند خانه های سنتی ژاپنی و طراحی داخلی به طور ویژه پردازش می شوند. آنها به عنوان ابزاری مهم برای اطمینان از حریم خصوصی و محرمانه بودن مورد استفاده قرار گرفته اند.

طراحی داخلی ژاپنی

طراحی داخلی ژاپنی

Iroris معادن ژاپنی ها است که پایین تر از کف است. در وسط چاله هایی وجود دارد که با سنگ پوشانده شده اند. امروزه ، این ساختار اغلب اتفاق نمی افتد. به لطف ساختار طراحی حمام “ofuro” ژاپنی می توانید ساعتهای طولانی را در حمام سپری کنید. علاوه بر این وضعیت ، مکان توالت و سرویس بهداشتی جداگانه است.

طراحی ویلا
ایده های فنگ شویی در طراحی داخلی

طراحی داخلی ژاپنی

در خانه ها از چند مورد ضخیم ۵۰-۷۰ سانتی متری به نام “zabuton” به جای صندلی استفاده می شود. این بالش های نازک است.

ما می دانیم که ژاپنی ها به حریم خصوصی اهمیت زیادی می دهند. به دلایل حفظ حریم خصوصی ، نمای بیرونی خانه با “آمادو” ساخته شده از چوب یا فلز پوشانده شده و در برابر طوفان ها و توفان های احتمالی محافظت می شود.

خانه های سنتی ژاپنی ، جایی که از حداقل گرایی و سادگی استفاده می شود ، دارای بسیاری از جزئیات منحصر به فرد است. به نظر می رسد درک و شناخت فرهنگ های ژاپنی از این خانه ها ، جایی که مواد آلی مهم هستند ، ممکن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما