یک مرکز تجارت جهانی

بلندترین ساختمانها در جهان

بلندترین ساختمانها در جهان در طول تاریخ ، ساختن آسمان خراش های بلند ، تبدیل این به یک نمایش روی زمین ، تجربه احساس افتخار از بهشت ​​و دادن شکوه و معماری نفس گیر از بزرگترین دستاوردهای رویاهای بسیاری از معماران بود. طراحی برج همچنین این یک شکل تجسم ساختن نام در سراسر جهان بود. هر طراحی داخلی و ساختار معماری که از حد خلاقیت فراتر رود ، حتی اگر غیرممکن به نظر بیاید ، با فرا رسیدن زمان می تواند به واقعیت تبدیل شود. وقتی ساختمان فلتیرون ، به نام بهشت ​​آسمان خراش ها و اولین بلندترین ساختمان نیویورک ساخته شد ، گفته می شود که ساختار مثلثی ، که امروزه به یک کلاسیک تبدیل شده است ، نمی تواند از باد دوام بیاورد. با این حال ، گذشت زمان نشان داده است که ساختمان فلتیرون هنوز یکی از مهمترین نمادهای نمادین روح عجیب و غریب نیویورک باقی مانده است و موفق می شود هم افسانه ای و زیبا باشد.

ساختمانهایی فراتر از مرزها

آسمان خراش ها ، که به هیجان آرام و پیچیده می پردازند ، قیمت طراحی نما  بدون شک از ساختار معماری بی سابقه ای برخوردار هستند.

نبض این ساختمان ها را احساس کنید که افرادی را که می بینند از آنها تصویر می کنند و آنها را متحیر می کنند. پس در مورد ماندن بالای آسمان چطور؟

بیایید این ساختمانها را به چرخش سر خود تبدیل کنیم!

برج خلیفه

تعجب از معماری و طراحی داخلی اولین نمونه های دبی است. برج بابل دوران مدرن!

ساخت برج خلیفه ، واقع در امارات متحده عربی ، بلندترین ساختمان جهان با ۸۲۸ متر ارتفاع است. بلندترین ساختمانها در جهان ساختمان طراحی شده توسط آدریان اسمیت؛ این گیاه با الهام از گیاه معروف به گیاه ismene گل و گل دریایی است و در سال ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از پروژه مرکز شهر دبی افتتاح شد.

تحلیل ویلا ساوا
طراحی ویلا

از آنجایی که بعد از ۱۵۰ طبقه ساختمان ۱۶۴ طبقه از جنس استیل ساخته می شود ، درآمد ساخت و ساز ساختمان این نخستین ساختمان در جهان است که با ساخت و سازه های فلزی روی جرم بتونی مسلح ادامه یافته است.

علاوه بر این هیچ نمای ساختمان مسطح برای به حداقل رساندن بارهای باد طراحی نشده است. گوشه ها به صورت دایره ای قرار دارند.

در بالای آسمان خراش مسجدی (طبقه ۱۵۸) وجود دارد که سریعترین و بالاترین آسانسور در حال رشد در جهان با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت است.

برج خلیفه

برج خلیفه

برج شانگهای

برج شانگهای (برج شانگهای) ، طراحی شده توسط شرکت معماری آمریکایی جنسلر ، در چین و دومین بلندترین ساختمان جهان با ارتفاع معماری ۶۳۲ متر ، یک آسمان خراش سبز با نمای دوبرابر است که راندمان انرژی بالایی و استفاده از آن را فراهم می کند به عنوان مجموعه ای از دفاتر ، هتل ها و بازارها.

یک شهر عمودی که با ساختار استوانه ای خود ، با ۹ تقسیم بندی متفاوت بالا می رود ، یک نمای خارجی خارجی دوم که منحنی ۱۲۰ درجه است و یک سری از باغ ها را تشکیل می دهد ، طراحی شده است.

نمای دو جداره شفاف نور طبیعی را به حداکثر می رساند و در عین حال ارتباط بصری بین محیط ساختمان سبز و فضای داخلی ایجاد می کند.

برج شانگهای

برج شانگهای

برج ساعت سلطنتی مکه

برج ساعت سلطنتی مکه ، همچنین به عنوان برج های ابرک البیت معروف است ، هزینه ساخت ویلا در سهیلیه در عربستان سعودی واقع شده است. این بنا در فاصله چند متری با مسجد الحرام ، مکان مقدس پرستش آیین اسلامی قرار دارد.

این برج سومین بلندترین ساختمان جهان است که ارتفاع آن ۶۰۱ متر است. در حالی که ۳۵۰ متر اول ساختمان به عنوان مشخصات ساخته شده است ، ۶۰۱ متر با فولاد سازه رسیده است. ۴ ساعت بزرگ در جهان وجود دارد که هر قطر آنها ۴۳ متر است ، بلندترین ساختمانها در جهان در آسمان خراش و ۱۲۰ طبقه بالاتر از سطح زمین.

برج ساعت سلطنتی مکه

برج ساعت سلطنتی مکه

 مرکز مالی پینگ آن

آمیختگی فناوری و معماری ، که یکی از نقاط عطف جدید در سالهای اخیر است ، خود را آغاز قرن جدید جلوه می دهد.

طراحی مهدکودک دخترانه
طراحی ویلا

مرکز مالی Ping’An ، یکی از این ساختارها ، شرکت های راه اندازی رستوران می تواند به عنوان یکی از بهترین نمونه های فناوری اوتیس و معماری دوره جدید در نظر گرفته شود.

مرکز مالی ۵۹۹.۱ متری Ping’An (PAFC) در شنزن که به عنوان دره سیلیکون چین معروف است ، چهارمین ساختمان بلند جهان است ، از ۱۴ دستگاه آسانسور Otis Skyrise و Gen2 با فناوری اوتیس استفاده می کند و دارای ۱۱۵ طبقه بالاتر از سطح زمین است.

 مرکز مالی پینگ آن

مرکز مالی پینگ آن

جواهرات تاج کره برج جهانی لوته

برج جهانی لوته با ارتفاع ۵۵۴.۵ متر ، برج جهانی Lotte که در آن آسمان کره با بلندترین عرشه مشاهده سئول آسمان بالا می رود ، عنوان پنجمین بلندترین آسمان خراش جهان را به خود اختصاص داده است. طراحی آسمان خراش با الهام از هنرهای سنتی کره ای مانند سرامیک ، چینی و خوشنویسی ساخته شده است.

این برج نمادی از دیدار مدرن با فناوری سنتی ، طبیعت و فناوری برجسته و دستاوردهای معماران و طراحان داخلی آن است.

بلندترین ساختمانها در جهان علاوه بر این شامل همه چیزهایی است روش اجرای محوطه سازی که برای زندگی مدرن شهری از قبیل فضای چند منظوره ضروری است که در آن بازدید کنندگان می توانند خدمات درمانی ، یک تناسب اندام و یک مرکز مالی و همچنین یک مرکز جهانی مد ، یک مرکز خرید ، یک سالن دیدنی موسیقی کلاسیک و غیره را پیدا کنند. ۱۲۳ فروشگاه

جواهرات تاج کره برج جهانی لوته

جواهرات تاج کره برج جهانی لوته

یک مرکز تجارت جهانی

ساخته شده در محل قبلی برج شمالی مرکز تجارت جهانی ، یک مرکز تجارت جهانی بلندترین ساختمان در نیمکره غربی است و از ۹۴ طبقه در بالای زمین و ۵ طبقه زیر زمین تشکیل شده است.

Oculus ، واقع در ورودی مرکز تجارت جهانی One (WTC) ، که به جای مرکز تجارت جهانی در نیویورک ساخته شده است که پس از حملات ۱۱ سپتامبر نابود شده است ، ساخته شده است ، نوعی از ساختار کلیسایی کلاسیک و بنای یادبود است.

فضاهای موزه
طراحی ویلا

علاوه بر این ، شکل جدید ساختمان در حال ظهور یکی از ایمن ترین ، کانسپت حجمی مهد کودک فن آوری های پیشرفته و سازگار با محیط زیست در جهان است.

بیشتر مصالح بکار رفته در ساخت آن از مواد بازیافتی پس از صنعتی تهیه می شود و بیش از سه چهارم زباله های آن بازیافت می شوند.

به طور معمول ، دیوارهای شیشه ای با استفاده از آهن در داخل برای پایداری سازه و از لحاظ بصری ، برجسته ترین ویژگی طراحی داخلی بدون شک لابی غار است.

یک مرکز تجارت جهانی

یک مرکز تجارت جهانی

مرکز مالی CTF گوانگجو

مرکز مالی مالی گوانگژو CTF ساختمان بسیار مرتفع چین است که طبق جدیدترین نوآوری ها در طراحی آسمان خراش بسیار بلند ساخته شده و همچنین دارای ۵۳۰ متر ارتفاع معماری و ۱۱۱ طبقه بالاتر از سطح زمین است.

انتخاب مواد باهوش به هر دو معماری معماری چینی و طراحی آسمان خراش اشاره می کند، طراحی نمای ساختمان ضمن اینکه مزایای زیست محیطی را در قالب کاهش نیازهای انرژی ، مقاومت در برابر خوردگی و سایه خورشیدی نیز ارائه می دهد.

پوشش نمای سرامیکی در ساختمان ترجیح داده شده است که تهویه طبیعی را در آب و هوای گرمسیری گوانگژو فراهم می کند.

مرکز مالی CTF گوانگجو

مرکز مالی CTF گوانگجو

نویسنده : رضا امیری -*- چک لیست الکتریکی -*- چک لیست مکانیکی -*- چک لیست ساختمان

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما