ترکیب شیشه و چوب

ترکیب شیشه و چوب


بررسی جدیدترین مدل های میز شیشه ای فرکو

به گزارش بازار کار ساخت ویلا اویم شاهانه میز شیشه ای : استفاده از شیشه برای ساخت میز در سال های اخیر بسیار رایج شده است. شیشه ها به دلیل ظاهر جذاب به ویژه در دکوراسیون به سبک مدرن مورد توجه هستند و به طبع آن میز های شیشه ای جلوه ای مدرن به محیط میبخشند. ضمن اینکه ترکیب شیشه با متریال های دیگر نظیر چوب و فلز نیز بسیار پرطرفدار است. از مدل های مختلف شیشه برای تولید میز بهره میبرند. اما مهم است که شیشه استفاده شده علاوه بر جنبه بصری مستحکم و ایمن باشد. جالب است بدانید که انواع خاصی از شیشه تولید میشوند که به آسانی آسیب نمیبینند و حتی شکستن آن ها نیز خطرآفرین نمیشود. در ادامه مطلب به بررسی جدیدترین طرح های میز شیشه ای و خصوصیات آن ها خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد خرید میز شیشه ای از فرکو ، دیجی‌کالا یا آمازون(هموطنان خارج از کشور) دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شما ممکن است به جای خرید میز شیشه ای قصد خرید شیشه رومیزی را داشته باشید ، میز های شیشه ای از نظر ظاهری در رنگ های متنوعی تولید میشوند. علاوه بر نوع شفاف و بی رنگ ، این میز ها در رنگ های گوناگونی تولید میشوند. ویژگی های گوناگون انواع شیشه نظیر استحکام و شفافیت با یکدیگر متفاوت است. نکته مهم دیگر نحوه استفاده از شیشه در ساخت انواع میز است. از شیشه به طرق مختلف برای ساخت میز بهره میبرند. به عنوان نمونه در برخی از مدل ها قسمت پایه را با چوب یا فلز میسازند و برای صفحه از شیشه استفاده میکنند. در حالی که در برخی از مدل‌ها به طور کلی از شیشه استفاده میشود. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از نوع مرغوب شیشه ، حتی میتوان از شیشه در ساخت پایه میز بهره برد. در صورتی که ابعاد میز وسیعتر باشد باید از شیشه های ضخیم تر استفاده شود. میز شیشه ای در اشکال و طرح‌های متنوعی در بازار عرضه میشود.

کاربرد میز شیشه ای

میز های شیشه ای در فضاهای مسکونی ، تجاری و اداری به کار گرفته میشوند. به طور کلی محدودیت خاصی برای استفاده میز شیشه ای وجود ندارد. اما بهتر است به جنس و نوع شیشه توجه شود. در فضاهای مسکونی از میز های شیشه ای به عنوان میز ناهارخوری و یا میز عسلی استفاده میکنند. میز های شیشه علاوه بر فضاهای مسکونی در محیط های اداری نیز بسیار پرکاربرد هستند. به این دلیل که این میز ها در کنار ظاهر زیبا ، حالت رسمی ، ساده و مدرنی دارند.

طرح های مختلف میز شیشه ای

شیشه در طرح ها و مدل های گوناگونی در ساخت میز به کار گرفته میشود. یکی از طرح های پرطرفدار ، ترکیب رویه شیشه ای با پایه چوبی (به خصوص چوب های منبت کاری) است. این طرح به ویژه برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است. در صورتی که محیط مد نظر شما دکوراسیون مدرن داشته باشید استفاده از میز های تمام شیشه و یا میز هایی که با ترکیب شیشه و فلز ساخته میشوند مناسب تر خواهد بود. همچنین میتوانید از شیشه به عنوان رومیزی بهره ببرید. شیشه های رومیزی از آسیب به میز جلوگیری میکنند و ظاهر میز را به خوبی حفظ میکنند.

ترکیب شیشه و رنگ نقره ای
ترکیب شیشه و رنگ نقره ای

مزیت استفاده از شیشه برای ساخت میز

با اینکه شیشه با ظاهر شفاف و زیبا شناخته میشود اما از شکنندگی و حتی ایمنی ضعیف ، به عنوان معایب شیشه یاد میشود. واقعیت اینجاست که شیشه هایی که در قرون گذشته ساخته میشدند بسیار ضعیف و ناایمن بودند. اما در سال های اخیر و به خصوص در قرن بیستم کیفیت شیشه به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کرده است. به طوری که امروزه شیشه های ضد گلوله و نشکن تولید میشوند که در برابر ضربات سهمگین نیز به خوبی تاب میاورند. از طرفی در کنار بهبود استحکام ، به مقوله ایمنی نیز توجه شایانی شده است. تولید مدل های مختلف شیشه مانند لمینت و سکوریت در همین راستا انجام شده است. مدل های یاد شده علاوه بر استحکام شگفت انگیز به نحوی طراحی شده اند که در صورت شکستن ، قطعات آن پخش و پرتاب نشوند و برندگی کمتری داشته باشند.

اما بهبود شیشه ها فقط به کیفیت فیزیکی و ساختاری محدود نمیشود. ظاهر شیشه ها نسبت به نمونه های قدیمی زیباتر شده است. با تغییراتی در ساختار و مواد اولیه ، میزان شفافیت شیشه به شکل قابل توجهی بالاتر میرود. به جز موارد ذکر شده شیشه ها از جهات دیگری نیز مورد توجه هستند. یکی از مزیت های مهم شیشه ، مقاومت نسبتا خوب آن در برابر خراش است.

انواع شیشه مورد استفاده برای ساخت میز از نظر ظاهری

با توجه به سلیقه و نوع محیط از انواع مختلف شیشه نظیر شیشه کریستالی ، معمولی ، سوپر کلییر و … برای ساخت میز استفاده میکنند. در این بخش به معرفی چند مورد از انواع میز شیشه ای خواهیم پرداخت.

ساخت میز شیشه ای با شیشه معمولی

شیشه های معمولی ظاهر زیبا و ساده ای دارند و انتخاب خوبی برای ساخت میز هستند. به ویژه اگر علاقه مند به طرح های ساده تر باشید این میز ها انتخاب ایده عالی خواهند بود.

ترکیب شیشه و چوب
ترکیب شیشه و چوب

ساخت میز شیشه ای با شیشه کریستالی

شیشه های کریستالی مانند شیشه های معمولی از جنس سیلیسیم هستند اما در ساخت آن ها از اکسید سرب بیشتری بهره میگیرند. علت پسوند کریستالی در نام این شیشه ها ، به درخشش فراوان آن ها بازمیگردد که به نوعی تداعی کننده ظاهر درخشان کریستال است. اکسید سرب سبب افزایش ضریب شکست نور در شیشه میشود و شکست نور بیشتر به دلیل تداخل امواج نوری ، درخشندگی شیشه را افزایش میدهد. بنابراین در صورتی که درخشندگی بیشتر مدنظرتان باشد ، استفاده از میز شیشه ای کریستالی مناسب خواهد بود.

شیشه سوپر کلییر

شیشه سوپر کلییر به نوعی از شیشه گفته میشود که از نظر شفافیت در بالاترین حد ممکن قرار دارد. شیشه های معمولی معمولا به شکل ضعیفی به رنگ سبز گرایش دارند. این مورد به خصوص از کناره های این شیشه ها قابل مشاهده است. در حالی که شیشه های سوپر کلییر کاملا بی رنگ و شفاف هستند. تفاوت ساختاری شیشه های سوپر کلییر با شیشه های معمولی در میزان آهن کمتر شیشه های سوپر کلییر است. وجود آهن سبب ایجاد ناخالصی در شفافیت شیشه میشود و با کاهش آن بر شفافیت و وضوح شیشه افزوده میشود.

شیشه رنگی

شیشه های رنگی از جمله محبوب ترین انواع شیشه برای دکوراتیو داخل ساختمان هستند. به خصوص شیشه های رنگی طلایی و برنزی در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته اند.

شیشه مات

یکی دیگر از انواع شیشه که از آن برای ساخت میز بهره میگیرند شیشه های مات هستند. به خصوص شیشه هایی که با تکنیک سندبلاست مات میشوند برای این منظور مناسب هستند. در تکنیک سندبلاست ذرات ماسه سیلیکاتی (که خود شیشه نیز با آن ساخته میشود) در فشار هوای زیاد به سمت شیشه پاشیده میشود. بعد از انجام فرآیند سندبلاست ، ظاهر شیشه به ماتی متمایل میشود.

معرفی تکنیک های مقاوم سازی شیشه و انواع شیشه از نظر استحکام

همانگونه که پیشتر تاکید کردیم از مدل های مختلف شیشه برای ساخت میز استفاده میکنند. اما شیشه استفاده شده باید از جهات مختلف بصری و فیزیکی ، شرایط لازم را داشته باشد. در قسمت پیشین به انواع میز های شیشه ای از نظر ظاهر پرداختیم. در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین انواع شیشه که با تکنیک های متفاوتی مقاوم سازی شده اند بپردازیم. برترین و رایج ترین تکنیک ها برای استحکام بخشیدن و مقاوم سازی شیشه عبارتند از :

  • 1) سکوریت کردن شیشه
  • 2) لمینت کردن شیشه
نوع شیشه خصوصیات
شیشه لمینت استحکام بی نظیر ، ایمن ، عایق صدایی عالی ، ضد یو وی ، امکان برش فراهم است
شیشه سکوریت استحکام عالی ، ایمن ، غیر قابل برش
مقایسه تکنیک های مختلف مقاوم سازی شیشه
میز شیشه ای فرکو
میز شیشه ای فرکو

میز شیشه ای فرکو

فرکو از جمله برند های ایرانی است که در زمینه تولید انواع میز شیشه ای فعالیت میکند. همچنین انواع شیشه نشکن و ضد ضربه نظیر شیشه سکوریت ، شیشه لمینت در این مجموعه تولید میشود. میز های شیشه ای فرکو با مرغوب ترین و مقاوم ترین انواع شیشه تولید میشوند. تولید محصولات فرکو منطبق با به روز ترین و جدید ترین استاندارد های جهانی صورت میگیرد. کلیه محصولات بدون واسطه و به صورت مستقیم از محل کارگاه خدمت مشتریان عزیز عرضه میشود. در صورت تمایل به ثبت سفارش میتوانید به روش های حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. آدرس محل مجموعه فرکو و شماره تماس کارشناسان فروش در بخش انتهایی صفحه درج شده است. امکان سفارش حضوری در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 فراهم میباشد.

پل ارتباطی با فرکو

میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
اگر قصد خرید از پیج اینستاگرام فرکو و دیدن نمونه کار های آینه بک لایت را دارید را از طریق آینه بک لایت دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید.
آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106

توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!