درباره بتن اکسپوز چه میدانید؟ توضیحات و عکس

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز


تبلیغات

تبلیغات

سقف بابل دکbazsazi min

بتن اکسپوز

به گزارش هزینه نقاشی ساختمان ما در مقاله بتن اکسپوز احساس کردیم در حین معرفی بتن اکسپوز چه بهتر که به صورت پروژه محور پیش ببریم و از این رو قصد داریم یک پروژه ویلایی با بتن اکسپوز به صورت فوق حرفه ای طراحی ویلا و ساخته شده به همراه مزایا و معایب و نمونه های بتن اکسپوز معرفی کنیم. از این ویلا مدرن باید لذت برد اوج هیجان به آدم میدهد واقعا بی نظیر هست این ویلا اکسپوز در یک قطعه ۳۰۰۰ متر مربعی جنگلی محصور شده است ، برای حفظ حریم خصوصی خود و در عین حال لذت بردن از فراوانی شگفت انگیز طبیعت که آن را احاطه کرده است ، از انواع تکنیک های هوشمندانه جهت ایمنی ساختمان به کار برده شده است. Neo Villa یک خانه ۴۸۴ متر مربعی واقع در روزنگارتن ، آلمان است که توسط Querkopf Architekten در سال ۲۰۱۹ تکمیل شده است. هیچ دو زاویه کاملاً یکسان نیستند – این خانه ابعادی و پویا شگفتی های زیادی را در خود جای داده است. مجموعه عکسهای زیر این اقامتگاه را از بیرون و داخل کاوش می کند ، با گشت و گذار در محیط و توقف در چندین اتاق واقعا فوق العاده است. بتن اکسپوز یا بتن نما به بتن هایی گفته می شود که به صورت بلند مدت یا میان مدت نما بوده و سطح بتن سطح نهایی کار بوده و بر روی آن پوشش یا مصالح دیگری اجرا نمی گردد. از جمله این نوع بتن ها می توان به ساختمان هایی با نمای بتن و یا پل ها اشاره نمود. بنابراین اجرای بتن های اکسپوز نیازمند توجه و تمهیدات ویژه برای به دست آوردن سطح نهایی صاف، پرداخته شده و زیبا می باشد. بدیهی است که وجود تخلخل، کرمو شدگی و پله در بتن می توانند باعث نازیبایی این بتن گردد از این رو در اجرای بتن های اکسپوز باید تمهیدات لازم به کار گرفته شود تا اختلال های اجرایی از این دست اتفاق نیفتد.

ads1

ads1

اجرا و ساخت کانال هوا تهیه  * نصب فلاشینگ نما * ساخت و نصب دریچه * ساخت و نصب هود استیل و گالوانیزه *ساخت و نصب پلنیوم باکس * ساخت فلنچ اهنی و گالوانیزه * ساخت کانال های پیش ساخته

 

همچنین پنل های بتن اکسپوز، پنل‌های پیش ساخته بتنی است که به عنوان نمای خارجی یا داخلی استفاده می‌شود. سطح این بتن می‌تواند کاملاً صاف و صیقلی یا مُکدار (دارای خلل و فرج) باشد. بتن اکسپوز دارای افزودنی‌هایی است که کارایی آن را در تحمل شوک‌های حرارتی و مقاومت در برابر جذب آب سطحی بالا می‌برد. ‌کیفیت ظاهری و سطحی نما از اهمیت بالایی برخودار است. از مزایای بتن اکسپوز امکان تولید در ابعاد مختلف و امکان اجرا در تمام فصول است.‌

2 ads

۲ ads

فروش متعلقات تهویه * فروش لوله های فلکسیبل * فروش بست های فلکسیبل و رولی * فروش عایق های رولی الاستومریک * فروش انواع فوم ها پلی اتیلن

ادرس: بازار آهن شاد آباد بهاران ۲ مجتمع کوثر بلوک ۳۸ پلاک ۲۴۵ (میرزایی)

اقدامات لازم جهت اجرا

برخی از اقدامات لازم برای اجرای بتن های اکسپوز و نما به ترتیب شامل استفاده از طرح اختلاط مناسب با کارآیی بالا، استفاده از روغن قالب، تراکم مناسب، استفاده از قالب های سالم و نو به نحوی که سطح کار مختل نشده و شیره بتن فرار نکند می باشد. همچنین دقت در شاقول و عدم نصب پله ای، تحکیم و بستن خوب قالب ها به نحوی که در حین بتن ریزی جابجایی صورت نگیرید از دیگر اقدامات موثر در این زمینه می باشد.

ads 3

ads 3

بتن اکسپوز و معماری سازه

از نقطه نظر معماری استفاده از متریال بتن اکسپوز در طراحی داخلی و طراحی نما، فضا را به سمت سبک های مدرن و صنعتی سوق خواهد داد. همچنین بتن اکسپوز به دلیل ماهیت سرد خود فضا را با سردی خاصی همراه خواهد نمود بنابراین هنگام استفاده از این متریال باید آن را متناسب با شرایط فضا به کار برد.

lsf min

بتن اکسپوز یا بتن نما

بتن اکسپوز یا بتن نما، پنل هایی آماده و از پیش ساخته هستند که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بتن ها دارای سطح صاف و صیقلی هستند که به عنوان لایه نهایی بر روی سطح کار قرار می گیرند. از نمونه های رنگی و ساده با طرح های فانتزی، مدرن و سنتی در نمای داخلی ساختمان مانند بالای شومینه نیز استفاده می کنند. برخی دیگر مدل ها نیز برای کف پوش های ساختمان به کار گرفته می شوند که ضخامت استاندارد آنها ۲٫۵ سانتی متر است. البته باید یادآوری کرد که ضخامت پنل های بتنی نمای ساختمان ۱٫۵ سانتی متر می باشد. از آنجایی که این پنل ها به عنوان لایه نهایی و رویه کار هستند کیفیت آنها اهمیت زیادی دارد. مدل های جدید قابلیت تولید با رنگ های گلاس، امکان چاپ طرح های دلخواه مشتری، اشکال هرمی و سه بعدی نیز دارا می باشد. همچنین باید خاطر نشان کرد که مهمترین مشخصه بتن اکسپوز رنگی و ساده موارد زیر را شامل می شوند:

تبلیغات

تبلیغات

بتن اکسپوز چیست؟

عموما بتن اکسپوز به بتنی گفته می شود که سطح نمایان نهایی کار صاف و صیقلی باشد. این بدین معناست که بر روی سطح بتنی پوششی دیگر اجرا نخواهد گردید. بنابراین در این نوع بتن ها، کیفیت ظاهری و سطحی بتن از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر بویژه در سازه های عمومی و بنا ها و سازه های معماری نقش خود را بیشتر نمایان می نماید از اینرو بتن اکسپوز پیش ساخته با حفظ ویژگی های مذکور، امکان تولید با سلایق و ایده های طراحان و معماران را دارد. بدین معنی که ساخت قطعات بتنی مسلح با طرح و اندازه مورد نظر در محیط کارخانه امکان پذیر می باشد.

استخر min

قیمت بتن اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز باتوجه به طرح ، ابعاد و روش نصب متفاوت می باشد.

برای اجرای نمای بتن اکسپوز به سه آیتم اصلی (پنل بتن اکسپوز – مصالح زیرسازی – اجرت نصب) نیاز است.

  1.  قیمت پنل (دیوار پوش) بتن اکسپوز نما به توجه به کیفیت، طرح، ابعاد و مسلح و غیر مسلح بودن آن از متری ….هزار تومان شروع و تا متری …..هزار تومان می باشد.
  2. مصالح زیرسازی بتن اکسپوز اگر به صورت خشک نصب گردد از متری ….هزار تومان شروع و تا متری حدوداً …..هزار تومان می تواند باشد.
  3. در اجرای با ملات قاعدتا دیگر نیازی به مصالح زیرسازی نمی باشد. فقط هزینه سیمان و ملات باید در نظر گرفته شود.
  4. اجرت نصب بتن اکسپوز (دیوار پوش بتن اکسپوز) از متری …..هزار تومان شروع و تا متری … هزار تومان می تواند باشد.
  5. اجرت نصب برای اجرای پنل ها با ملات هم به اندازه اجرت نصب سنگ تراورتن خواهد بود زیرا تفاوتی ندارد.

ترمیم و نظافت بتن های اکسپوز

در اجرای بتن های اکسپوز مانند همه عملیات های اجرایی باوجود لحاظ تمهیدات و سختگیری ها امکان ایجاد اشکالات وجود دارد. از این همواره امکان نیاز به ترمیم بتن های اکسپوز وجود دارد. لازم به ذکر است مبنایی و اصول عملیات ترمیم بتن های نما و اکسپوز همانند سایر تعمیرات و ترمیم بتن می باشد. ترمیم در بتن های اکسپوز همانند سایر محل  ها ، بسته به ابعاد ، محل ، ضخامت ، سازه ای یا غیرسازه ای بودن نیزامند به کارگیری تکنیک های مختلف می باشد.اما آنچه باعث تفاوت در ترمیم بتن های اکسپوز و بتن های معمولی می باشد نیزا به تشابه عملیات انجامی ترمیم با محل های اطراف و کنار منطقه ترمیم میباشد. این امر شاید در بتن های معمول و غیر نما دارای اهمیت بالایی نبوده و صرفا بتوان مهمترین گزینه ها را در این ترمیم کیفیت و مباحث اقتصادی برشمرد. لذا تشابه رنگ و سطح در ترمیم های اکسپوز با بتن های مجاور در کنار کیفیت از اهیمت بالایی برخودار است. از این رو همواره این دغدغه برای مجریان سازه های اکسپوز وجود دارد که اختلاف رنگ در عملیات اجرایی باعث مشکلات دیداری گردد. به همین منظور همیشه توصیه و سعی می شود برای این امر از مجریان با تجربه موفق و کارآزموده استفاده گردد. چرا که در این موضوع مهمترین عامل سوای کیفیت و هرگونه مصالح مصرفی تکنیک های اجرایی عملیات ترمیم می باشد. به صورت کلی دو موضع و تکنیک که میتواند در ترمیم بتن اکسپوز موفق ، موثر باشد استفاد هاز درصدی سیمان سفید در طرح مخلوط بتن ترمیم ، دانه بندی ملات ترمیمی و نیز پرداخت و ساب سطح نهایی ترمیم می باشد.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

انعطاف در طراحی: استفاده از بتن اکسپوز به طراح کمک می‌کند که با توجه به ابعاد و اندازه‌ای که در پروژه خود نیاز دارد، اقدام به قالب گذاری و بتن ریزی کند.
سرعت بالا در اجرا: استفاده از بتن‌های پیش ساخته در نما باعث می‌شود که نحوه چیدن آنها به مانند بلوکهای معمولی بوده و سرعت بالایی داشته باشد.
قابلیت اجرا به همراه سطوح مختلف: برای چسباندن بتن اکسپوز می‌تواند شیوه‌های مختلفی استفاده کرد که این موضوع به پیمانکار کمک می‌کند که از آن بر روی سطوح مختلف استفاده کند.
امکان کار در تمام فصول: استفاده از این نوع بتن به صورتی است که تغییرات محیطی تأثیر چندانی بر روی آن ندارد و نزولات جوی مانند برف و باران نیز کیفیت آن را پایین نمی‌آورد.
وزن سبکتر: شکل منحصر به فرد و قالب گذاری خاص در این نوع بتن باعث شده است که وزن‌ آن نسبت به سایر شیوه‌های نماکاری مانند سنگ‌های مصنوعی پایین‌تر باشد.
طول عمر بالا: در طراحی این نوع بتن از کلیه مواد و مصالح اولیه مورد استفاده در بتن‌های معمولی استفاده شده است. بنابراین می‌توان ادعا کرد که طول عمر بالایی دارد.

مزایای بتن اکسپوز طرح چوب

 • مقاومت بالا
 • ابعاد دلخواه
 • مقاوم در برابر حرارت
 • امکان اجرا به روش خشک
 • قیمت مناسب
 • رنگ دلخواه
بتن اکسپوز

بتن اکسپوز

این تور با منظره ای از سر راه اصلی خانه آغاز می شود. حتی از این زاویه می بینید که چگونه این خانه در جنگل به طور انتخابی توسط منظره محافظت می شود.

بتن اکسپوز معماری

بتن اکسپوز معماری

تحمیل و باز کردن در یک بار – فضای طراحی داخلی مدرن نمایشی از تضادها است. پنجره های شیشه ای هوای مطبوع مناطق زندگی را در طبقه پایین محصور می کنند ، در حالی که حجم بتونی قابل توجهی توسط تیرهای V شکل در زیر پشتیبانی می شود.

عکس بتن اکسپوز

عکس بتن اکسپوز

در شب ، نور ملایم بیشتر بر تفاوت سطح پایین در معرض و طبقه بالا خصوصی تأکید می کند.

نما ویلا بتن اکسپوز

نما ویلا بتن اکسپوز

کشویی شیشه ای درهای ارائه ساکنان دسترسی آسان به استخر و سالن این منطقه است.

بتن اکسپوز ویلا

بتن اکسپوز ویلا

طراحی استخر مخصوصاً منحصر به فرد است و از پاسیو بیرون کشیده می شود تا موضوعات معماری خانه را برجسته کند. مخمل خواب دار صندلی سالن در فضای باز خیس خوردن تا مشاهده از حیاط خلوت پر جنب و جوش.

بتن اکسپوز داخلی

بتن اکسپوز داخلی

از اتاق نشیمن مدرن ، ارتباط با خارج از خانه مهم است. مبلمان کم نمای به حفظ منظره کمک می کند – حتی چراغ کف قوسی بلند ، نازکی و ظریف را برش می دهد.

 بتن اکسپوز داخلی قیمت


بتن اکسپوز داخلی قیمت

در سراسر خانه ، شما انتخابی از شباهت ها را پیدا خواهید کرد بتن اکسپوز که یک نخ طبیعی را به داخل محیط داخلی تحت سلطه بتن می بافند. در اینجا ، کنده های صاف شده به گروهی از میزهای قهوه روستایی تبدیل می شوند.

بتن اکسپوز سقف

بتن اکسپوز سقف

بتن اکسپوز، شیشه و فولاد مناظر داخلی را تشکیل می دهند – در تضاد کامل با پوشش گیاهی سرسبز فراتر از آن.

بتن اکسپوز شومینه

بتن اکسپوز شومینه

یک شومینه مدرن در سراسر اتاق گسترش یافته است. بتن اکسپوز به دلیل موقعیت مرکزی و اضلاع باز ، شومینه قادر است فضای هدیه خود را با مناطق نشیمن و غذاخوری به اشتراک بگذارد .

بتن اکسپوز داخلی

بتن اکسپوز داخلی

پله های آویز کنسول به طبقه بالا منتهی می شوند در حالی که آشپزخانه از آن طریق راهرو قابل دسترسی است.

بتن اکسپوز اتاق خواب

بتن اکسپوز اتاق خواب

بتن اکسپوز دیوار

بتن اکسپوز دیوار

بتن اکسپوز سرویس بهداشتی

بتن اکسپوز سرویس بهداشتی

نمونه بتن اکسپوز

 

 

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ معلول

طراحی حیاط باغ و ویلا

طراحی داخلی ویلا های مدرن

قیمت سازه ال اس اف در مشهد

دانلود عکس پتینه کاری

هزینه ساخت ویلا همکف

مجوز ساخت رستوران بین راهی

آموزش رایگان اسکیس و راندو

جواز minkanaf min

تبلیغات

تبلیغات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
واتساپ - مشاورهتماس تلفنی - مشاوره