طراحی ویلا در قشم

طراحی ویلا در قشم


انواع ساختمان ویلا

انواع ساختمان ویلا در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال موقعیتی هستند تا با ساخت ویلا در یک محیط بکر و در دامان طبیعت محلی را برای اوقات فراغت خود داشته باشند و بتوانند چند روزی را در آنجا به صورت انفرادی و یا به همراه دوستان و خانواده سپری نمایند. با توجه به این امر لازم بود تا مقاله ای را در خصوص انواع ساختمان ویلا تهیه نماییم تا شما عزیزان با شناخت بیشتری نسبت به موضوع نسبت به ساخت ویلا و یا خرید ویلا اقدام نمایید از این رو توصیه می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید در گذشته اکثر ویلاها به صورت یک طبقه ساخته می شد این در حالی است که رفته رفته ساخت ویلا به سمت ساخت ویلاهای نیم دوبلکس، دوبلکس و تریبلکس سوق داده شود و ساخت اینگونه ویلاها رواج بسیار زیادی یابد. با توجه به اینکه نوع ساخت ویلا بر قیمت نهایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد از این رو تا انتها با ما همراه باشید تا شما را با انواع ساختمان ویلا و ویژگی های هر یک از آنها بیشتر آشنا کنیم.

ویلا فلت

یکی از قدیمی ترین نوع ساختمان ویلا نوع فلت آن است که در گذشته به آن ویلای یک طبقه نیز گفته می شد و طولانی ترین سابقه را در میان انواع ساختمان ویلا در اختیار دارد. بسیاری از ویلاهای فلت با توجه به تراکم جمعیت و همچنین تغییر سلیقه ساکنین امروزه به ویلاهای دو یا چند طبقه تبدیل شده اند و در حال حاضر با کمی دشواری می توان یک ویلای فلت یافت. مطمئنا گران شدن زمین یکی از عواملی است که در تبدیل ویلاهای فلت به چند طبقه نقش اساسی داشته است.

طراحی ویلا
طراحی ویلا مینیمال

ویلا نیم پیلوت

انواع ساختمان ویلا نوع خاصی از ویلا با نام ویلا نیم پیلوت یا نیمه دوبلکس شناخته می شود، دلیل نام گذاری این نوع از ویلا به این نام این است که اختلاف طبقات در این نوع از ویلا به حدی کم است که نمی توان آنرا دوبلکس نامید از این رو از نام نیم پیلوت برای آن استفاده می شود. در این دسته از ویلاها با ایجاد چند پله یک نیم طبقه به وجود آمده است که در آن یک یا چندین اتاق و یا بخش دیگری از ویلا در آن قرار دارد.

از فضای زیر نیم پیلوت بیشتر برای پارکینگ، موتورخانه و… استفاده می شود. انواع ساختمان ویلا این کار در کنار زیبایی بیشتر ویلا امکان استفاده بهینه از کلیه فضاهای ویلا را به شما خواهد داد. با توجه به قرارگیری این دسته از ویلاها در میان ویلاهای فلت و دوبلکس قیمت آنها نیز چیزی در میان قیمت ویلا دوبلکس و فلت است.

ویلای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس یکی از انواع ویلاست که طرفداران بیشتری نسبت به سایر ویلاها دارد. انواع ساختمان ویلا ویلای دوبلکس به نوعی ساخته می شود که شما برای دستیابی به بخش دیگری از ویلا نیاز به تغییر در طبقه خواهید داشت. در ویلاهای دوبلکس تمامی قسمت های ویلا در یک سطح یکسان قرار نداشته و برخی از قسمتها در طبقات جداگانه در نظر گرفته می شوند.

طراحی ویلا
طراحی محوطه سازی ویلا

در ساخت ویلا دوبلکس ایده های بسیار جالبی به کار می رود و از این رو بسیار زیباتر از ویلاهای فلت بوده و نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب می کنند. از جمله ویژگی های دیگری که می توان در رابطه با این ویلاها به آن اشاره کرد امکان استفاده از چشم انداز و منظره های خارج از ویلا است از این رو قبل از خرید ویلا بهتر است. انواع ساختمان ویلا تا طبقه دوم ویلا دوبلکس را به خوبی بررسی کنید تا مشخص شود منظره آن مد نظر شما قرار خواهد گرفت یا خیر.

یکی از روش هایی که در زمان ساخت ویلا موجب زیباتر و چشم نواز تر شدن ویلا می شود پله های آن هستند. برای ساخت پله های ویلا می توان از انواع پله شامل راه پله گرد، سه طرفه، مارپیچ و یا نیم دایره استفاده نمود که هر یک از آنها زیبایی خاص و منحصر به فردی را به ویلای شما اعطا خواهند نمود.

خانه پیش ساخته بت

ویلای کلاسیک

زمانی که یک طراح در هنگام ساخت ویلا قصد داشته باشد عملکرد گرایی را در طراحی ویلا خود مد نظر قرار دهد تمام تمرکز خود را بر روی جدا نمودن قسمت های مختلف ویلا از هم به کمک لابی خواهد گذاشت. بخش ورودی ویلا را لابی می گویند که در اکثر مواقع دارای سقفی بلند بوده و بیشتر به عنوان نشیمن مورد استفاده قرار میگیرد. در ویلاهای کلاسیک زرق و برق بیشتری به چشم می خورد و به طور معمول راه پله ها و سقف ها منبت کاری و تزیین شده اند این در حالی است که در ویلاهای مدرن طراحی کلیه قسمت ها به ساده ترین شکل ممکن صورت می گیرد.

طراحی ویلا
انواع سبک های معماری ویلا
ویلا تریبلکس

انواع ساختمان ویلا ویلاهای تریبلکس همانطور که از نام آنها پیداست از سه طبقه تشکیل می شوند و در مقایسه با ویلاهای دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. ویلاهای تریبلکس دارای چشم انداز زیبا تر به همراه میدان دید بازتری نیز هستند و دلیل آن نیز ارتفاع بیشتر آنها نسبت به ویلاهای دوبلکس است.

در پایان امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی درخصوص انواع ویلا به دست آورده باشید و بتوانید به خوبی ویلای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. چنانچه به مشاوره در خصوص ساخت و ساز ویلا نیازمند بودید نیز می توانید با شماره های موجود بر روی سایت تماس حاصل فرمایید.

مقالات

انواع ساختمان ویلا

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *