اقامتگاه ویلا مووس

اقامتگاه ویلا مووس


فهرست مطالب

اقامتگاه ویلا مووس

اقامتگاه ویلا مووس محل یک مجموعه مسکونی از سه ساختمان چند ضلعی در یک منطقه روستایی دریاچه کنستانس ایجاد شده است. محوطه باریک با رمپ قایق مخصوص خود در مکانی ممتاز در سواحل دریاچه واقع شده است. اصول طراحی ویلا آجری مدرن زبان ساختمان جدید بیانگر تفسیر مجدد از شخصیت کوچک و با جزئیات بسیار زیاد ساختمانهای اطراف است. طراحی کلاسیکبرجستگی های پیچیده و وارونگی ساختمان ویژگی های متمایز ایجاد می کند. روکش فلزی سقف و نما بخشی از غشای محصور را تشکیل می دهد که اشکال چند ضلعی مانند پوست را پوشانده و فضاهای بیرونی مانند ورودی و عرشه های باز یا پوشیده را تعریف می کند. یکی از طریق حیاط محصور جنوب با یک باغ درخت وارد سایت می شود و توسط گروه ساختمان به سمت ورودی اصلی هدایت می شود.

کابینت

کابینت

اقامتگاه ویلا مووس

اقامتگاه ویلا مووس

این نمای با مشرف به علفزارهای دریاچه شمالی و ساحل مجاور دریاچه امتداد دارد. وارونگی طولی ورودی منجر به یک سالن ورودی یک طبقه می شود و به یک محل زندگی دو طبقه متصل می شود. بزرگترین سه ساختمان اصلی خانه را تشکیل می دهد و از نظر نوع شناسی به عنوان یک فضای مرکزی طراحی شده است و دو ساختمان کوچک دیگر نیز در این قسمت قرار گرفته اند. محل استراحت ، شومینه و لوستر محل اصلی در فضای زندگی دو طبقه را نشان می دهد. در مجاورت فضای نشیمن مرکزی ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری ، ساخت تالار در کرج و همچنین گردش خون متصل به مزانزین قرار دارد. ساخت ویلا در فضاهای خصوصی شامل اتاق خواب ، کمد لباس پیاده روی و حمام به عنوان مجموعه ای از اتاقها به سمت قسمت عقب و صمیمی تر ساختمان بنا شده است. مناطق فوقانی از جمله اشکوب ، اتاق مهمان و مطالعه از طریق یک پله بتنی در معرض چند ضلعی متصل می شوند. چراغهای جلو دقیقاً قرار داده شده جوهایی از یک حضور و هاله تقریباً ساکرایی ایجاد می کنند. با معرفی دهانه های بسیار لعاب دار به باغ جنوب و شمال ، محیط های طبیعی متفاوت به بخشی از فضای مرکزی زندگی تبدیل می شوند. فضاهای بیرونی بین سه جلد ، بازتاب های موجود در غشاء و همچنین نماهای مشخص باعث ایجاد مکان های منحصر به فرد با هویت و صمیمیت قوی می شود. lsf پاکت ساختمان بیرونی ، با عناصر شیشه ای شفاف ، ظاهر مداوم ایجاد می کند.

اقامتگاه ویلا مووس

اقامتگاه ویلا مووس

عناصر نما به شکل هندسی ، مرتب شده در یک دنباله ریتمیک ، یک الگوی خطی را تشکیل می دهند. تمام عناصر سقف و نما با پانل های کامپوزیت آلومینیومی حفره تهویه شده ساخته شده اند. سطوح صاف و فلزی بر شخصیت کریستالی تأکید کرده و ورود به نور را به روشهای مختلف منعکس می کند و به طور مداوم ظاهر بصری ساختمان را در طول روز تغییر می دهد. از طریق طرح رنگی انتخابی ، ساختمان با محیط اطراف هماهنگ می شود و به عنوان یک سوزش نرم که از طبیعت مدل می شود ، با چشم انداز در هم می آمیزد و بدین ترتیب بخشی از آن می شود.

مادی بودن فضای داخلی از ترتیب حداقلی اتاقها پشتیبانی می کند. سطوح سبک اختلاف کف ، دیوار و سقف را به حداقل می رساند. ساختار مکانی همگن با شدت نور بیان می شود. بافت های زیبا از مبلمان ، حساسیت متوسطی به فضای را تکمیل می کنند.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی مزون عروس

اسکلت فلزی دو طبقه

پتینه کاری روی دیوار

طراحی آپارتمان ۷۰ متری

هزینه ساخت ویلا در شمال سال ۱۴۰۱

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره