اصول انتخاب دفتر کار

اصول انتخاب دفتر کار یک ملک که برای دفتر کار انتخاب می‌شود باید دارای ویژگی‌هایی باشد. البته هر فردی با توجه به کسب و کاری که دارد ممکن است نیازهای متفاوتی هم داشته باشد. بنابراین در ساخت برج اداری باید به یکسری ویژگی های مهم این نوع ساختمان ها توجه داشت که ما به بعضی از این ویژگیها اشاره می کنیم.

۱- یک برج اداری باید از موقعیت مکانی خوبی برخوردار باشد. انتخاب بهترین موقعیت مکانی برای دفتر کار بسیار مهم است. طراحی نمای ساختمان مسکونی بهتر است دفترکار در مرکز شهر باشد و به خیابان های پرتردد نزدیک بوده و دسترسی به آن آسان باشد.

۲- متراژ مناسبی داشته باشد. برای ساخت برج اداری نیاز است که متراژ نیز مناسب انتخاب شود تا از زیبایی کار کم نشود.

۳- امکانات لازم را در ساخت در نظر بگیرید. یک برج اداری باید حداقل امکانات لازم را داشته باشد. به عنوان مثال، کف‌پوش داشته باشد. طراحی چشمگیری داشته باشد. از رنگ مناسبی استفاده شده باشد. فضایی برای استراحت و برنامه های تفریحی درست شده باشد.  سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب داشته باشد. پارکینگ، انباری و آسانسور از الزامات ساختمان های اداری می باشد که حتما در ساخت باید توجه شد.

۴- نمای زیبایی داشته باشد یک برج اداری باید نمای مناسب و زیبایی داشته باشد. ظاهر یک ساختمان در درجه اول می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. از دکوراسیون زیبا هم در نمای خارجی و هم در نمای داخلی ساختمان استفاده کنید تا ملک شما تاثیرگذار باشد. پلان، پنجره‌ها، نورگیرها و … به درستی طراحی شده باشد.

۵- دارای نور طبیعی باشد.

نورگیر بودن یک ساختمان اداری ویژگی مهمی است. افراد زمان زیادی را صرف کار در آن محیط می کنند،  طراحی هتل پس لازم است که فضای ساختمان اداری، نور مناسب و روشنایی طبیعی داشته باشد تا محیطی شاد تر و پرانرژی ‌تر برای کار وجود داشته باشد. نبود نور کافی می‌تواند باعث تاریک شدن محیط شود.

 

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری
هزینه ساخت ویلا لاکچری
طراحی ویلا

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما