آموزش اسکیس قسمت پنجم

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس


آموزش اسکیس پروژه محور

شروع کردم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در میلان امروز ۱ هفته تموم کردم فکر می کنم وظیفه من است آنچه را که در اینجا آموخته ام با شما در میان بگذارم. بنابراین هر آخر هفته سعی می کنم درباره اتفاقاتی که در کلاس اتفاق افتاده یا به طور کلی در محیط جدید دیدم چیزی بنویسم.

بگذارید در مورد درس برای شما تعریف کنم. اولین درس تقسیم دانش آموزان به گروه ها بود. هدف ، آموزش متخصصان حرفه ای تر است. زیرا معماری یک کار تیمی است و شما باید روحیه تیمی را پرورش دهید. اسکیس از طراحی تا اجرا من از این واقعیت متأثر شدم که اروپایی ها از سالهای دانشگاهی خود سعی در القای این احساس در معماران داشتند. زیرا معماری یک کار تیمی است. صرفاً معماری بودن به سادگی امکان پذیر نیست. بسیاری از افراد در ابتدا ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند. این یک اشتباه بزرگ است. کار تیمی در معماری از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در هر گروه ۳ نفر بودند و کار را تقسیم می کردیم. صادقانه بگویم ، این سیستم برای همه جدید است ، پس چه کسی چه کاری انجام داد.

موضوع به شرح زیر بود: طرحی از ۳ معمار مشهور که در هیچ کجا مشخص نیست ، به دانشجویان داده می شود. شما باید یکی از این سه مورد را انتخاب کنید و طرح ها را با ایده های خود توسعه دهید. شما باید از تخیل خود استفاده کنید و بدانید که معمار به چه معنی است. البته برای این کار ابتدا باید خود معمار را مطالعه کنید.

یکی از این طرح ها ، لوران بئودوین ، یک معمار فرانسوی بود که من آن را خیلی خوب نمی شناختم اما بعد از تحقیق دوستش داشتم (طرح معمار اولین عکس مقاله است).

در نگاه اول ، داشتن اطلاعات زیادی دشوار به نظر می رسد ، اما همانطور که کار می کنید ، خواهید دید که در واقع بهتر است. این به شما امکان می دهد تا اضافات بیشتری ایجاد کنید و از کپی کردن خلاق تر باشید.

در طرح ، ما اولین قدمهای خود را به روشی ساده برداشتیم و خطوط را دنبال کردیم و سعی کردیم شکل اصلی را در مغز خود بسازیم. سپس تحقیق کردیم و دست نوشته های معمار را مورد مطالعه قرار دادیم ، با نحوه معماری آشنا شدیم. خوشبختانه ، این جاده نزدیک به جاده ماست ، بنابراین ما شروع به لذت بردن از آنچه انجام می دهیم 🙂

کجای گیلان ویلا بسازم؟
طراحی ویلا

در طرح های زیر خطوط دقیق تری به طرح معمار اضافه کردیم ، سپس طبق برنامه آن را سه طبقه ساختیم ، سپس حیاط و آسمان را همانطور که از طرح تصور می کردیم اضافه کردیم و شکل اصلی را بدست می آوریم.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

موضوع پروژه کتابخانه بود. ما به طور تصادفی نام این پروژه را انتخاب نکردیم. بنابراین ، اعضای گروه اول ما سوری ها ، ترک ها و آذربایجانی ها بودند. این کتاب به زبانهای هر سه کشور یکسان بود. به همین دلیل ، ما پروژه ” کتاب ” را نامگذاری کردیم .

در زیر می توانید اولین نسخه طرح این کتابخانه را با توجه به طرح معمار مشاهده کنید. چشم انداز اصلی در اینجا با طرح معمار مطابقت دارد و از نظر منطقی اشکال دیگر این پروژه شروع به تجلی خود می کنند.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

در این نسخه ، هدف اصلی اضافه کردن آنچه برای کتابخانه در پس زمینه پانورامای مورد نیازمان هستیم ، طراحی رومی به پروژه اضافه می کنیم. به عنوان مثال ، ما روشهایی را برای به دست آوردن نور طبیعی مورد نیاز برای چنین فضاهایی از دیوارهای خارجی و گاهی اوقات از سقف کاوش کردیم. ما یک سیستم گردش خون معمولی برای تهویه تمیز و غیره ایجاد کرده ایم.

راستش را بخواهید ، گزینه اول چند ساعت طراحی بود و من چندان راضی نبودم. برای انطباق با چشم انداز ، ساختمان را نمی توان با یک ورزشگاه مقایسه کرد. به همین دلیل ، ما در پروژه اضافات و تغییراتی ایجاد کردیم ، گزینه زیر را مشخص کردیم و روی آن ماندیم.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

ایده اصلی این گزینه این بود که پانل های جلویی شیشه ای استفاده شده توسط معمار در پروژه های خود را به پروژه خود ارائه دهیم تا آن را با فلسفه و طراحی خاص خود ارائه دهیم. بنابراین ، فلسفه اصلی پانل نما به دست آوردن تصویر بصری از امواج اطلاعات بود. این بدان معناست که میلیون ها قطعه اطلاعات در طول قرن ها از طریق کتاب ها منتقل می شوند ، و ما آن را به عنوان یک نمای بنای غیرجنسی تبدیل به یک ماده نما می کنیم و یک عنصر چند منظوره را بدست می آوریم.

مدرسه معماری آدولفسبرگ اسكولان
طراحی ویلا

علاوه بر این ، این صفحه با بخش های بزرگی در پایین شروع می شود ، اما با افزایش اندازه از نظر اندازه کاهش می یابد. هدف بدست آوردن جلوه بی نهایت و تقویت جلوه بصری است. هنگام نگاه به ساختمان در سطح چشم از پایین ، تمرکز چشم فاصله ای نسبتاً نزدیک را می بیند و احساس می کند. اما این تابلو که از لحاظ بصری به یک “چشم انداز کاذب” کاهش می یابد ، بیننده را گیج می کند و معماری قرن بیست و یکم را خلق می کند.

این پانل ها مانع از تابش مستقیم روز می شوند که کتابخانه نیازی به آن ندارد. فقط خورشید شرقی صبح و خورشید غربی عصر وارد می شود که با پانل های نور روز قرمز ترکیب می شود تا یک بازی خارق العاده از نور و سایه در فضای داخلی ایجاد کند.

برای جالب تر شدن ترکیب ، تغییر کوچکی در چیدمان U شکل ایجاد کردیم و سمت چپ ساختمان را ۲۰ درجه به طرف آن چرخانده ایم. بنابراین ، ما نمای وسیعی از ساختمان را به دست آوردیم ، از نظر وضعیت آب و هوایی از وضعیت مطلوبی برخوردار شدیم و از نظر برنامه ریزی شهری یک ترکیب مدرن تر از طرح را بدست آوردیم.

سایر ذینفعان در ساختمان فضاهای باز هستند. ساخت تالار به عنوان مثال این واقعیت که ورودی اصلی ساختمان در سمت چپ یک فضای باز با سقف است از نظر معماری شکاف جالبی ایجاد می کند. این واقعیت که در طبقه دوم در سمت راست قرار دارد هم از نظر ترکیب ساختمان مطلوب است و هم اندازه باعث ایجاد سبک زندگی جدید می شود. بنابراین بسیاری از مردم دوست ندارند که در مکانی آرام بخوانند ، در چنین مکانی ذهن بیشتر پریشان می شود. ما یک کتابخانه در فضای باز برای آنها ایجاد کرده ایم تا بتوانند غرش شهر را بشنوند. با طرح زیر می توانید با آن آشنا شوید.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

در اینجا افراد می توانند بنشینند ، دراز بکشند ، بایستند و هوای تازه تنفس کنند. در عین حال ، آنها می توانند کتاب بخوانند ، سیگار سیگار کنند ، قهوه بنوشند و غیره. احاطه شده توسط فضای سبز ، پوشیده از فضای باز به استفاده کامل از مردم داده می شود.

آموزش اسکیس قسمت دوازدهم
طراحی ویلا

در زیر می توانید نمای داخلی بعدی را مشاهده کنید. این یک اتاق مطالعه بسته است. تنها تفاوت این است که صندلی های موجود در سمت راست و نورپردازی از نوع نوار است که می توان آن را راهی جدید برای استفاده از آن نامید. همه چیز با روشی کاملاً منظم و روان کار می کند.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

ما در قسمت هال در بخش ساختمان به این پروژه ویژگی های بنایی را ارائه دادیم که معمار نیز در کارهای خود ترجیح می دهد. بنابراین ، با مجسمه سازی از پله اصلی و انتخاب رنگ مناسب ، سعی کردیم تا قبل از ما به آیین صادقانه عمل کنیم و به یک فضای جالب توجه رسیدیم. در اینجا ما یک دیوار بتنی خاکستری تیره ، یک پنجره بزرگ دو طبقه ، یک طبقه بتونی نیمه براق در رنگ اصلی خود و یک ترکیب پله ای رنگارنگ و درخشان ، طراحی کرده ایم.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

می توانید با بخش و برنامه ساختمان زیر آشنا شوید. اینها فقط نقشه طراحی هستند و به دنبال درها ، پنجره ها ، اسامی اتاق ها نیستید 🙂

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

به راحتی می توانم بگویم که اتاق ها؛

در طبقه اول (ساعت = ۳ متر) ، ورودی اصلی سمت چپ ، تالار ، پذیرایی ، پله ها؛ دفاتر وسط (واقع شده است به طوری که می توانید حیاط ساختمان را ببینید)؛ کتابفروشی بزرگ در سمت راست

در طبقه ۲ (ساعت ۳ متر) ، در سمت چپ ، پله ها ، سالن ، سالن مطالعه؛ دفاتر وسط؛ در سمت راست یک سالن کتابخانه کوچک و کتابخانه فضای باز قرار دارد

در طبقه ۳ (ساعت = ۵ متر) ، در سمت راست اتاق مطالعه است. دفاتر وسط؛ در سمت راست رستوران است

در عین حال اگر به برنامه توجه داشته باشید ، ما یک استخر تزئینی کم عمق و مدرن را به ترکیب ساختمان اضافه کرده ایم و فضا را به چند قسمت تقسیم کرده ایم.

آموزش اسکیس

آموزش اسکیس

بنابراین ما در پله های معمار دنبال کردیم و دیدیم منظور او چیست. طراحی نما رومی بدین ترتیب ، ما به یکی از آثار مورد علاقه گروه تبدیل شدیم

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ایمیل

villa | @ | evimshahane.com

شماره تماس

09378443934

 

آدرس

تهران  شهرک آزادی، جهت دریافت لوکیشین از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

_
خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x