ساخت برج مسکونی و اداری

_

طراحی برج 

ساخت و طراحی برج در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته است و بسیاری از افراد علاقمند به خرید برج ها در کلان شهرها می باشند. عموما به تمامی ساختمان هایی که طبقات آن از دوازده بیشتر باشد، برج گفته می شود. البته این یک تعریف علمی به حساب نمی آید، ولی ارتفاع آن به قدری زیاد می باشد که می توان برای آن نام برج و یا آسمان خراش را استفاده کرد. اما ساخت برج دارای اصول و قواعد خاصی می باشد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا در صورت یک اشکال کوچک در قسمتی از برج، ویرانی آن حتمی خواهد بود و ساکنین اطراف آن را دچار مشکل اساسی خواهد کرد. برای طراحی برج و ساخت آن مهندسین باید دوره های ایمنی و علمی خاصی را گذرانده باشند و بر طبق استانداردهای ویژه و خاصی شروع به ساخت و ساز کنند. از مهمترین عوامل در طراحی برج که حتما بایستی مورد توجه قرار گیرد می توان به: جنس خاک به منظور ساخت برج، طراحی آپارتمان ۹۰ متری شناسایی گسل در منطقه مورد احداث و احتمال وجود زلزله و میزان آن، تخمین رطوبت و اثر گذاری آن بر مصالح ساختمانی، میزان وزش باد، شناسایی آب و هوای کلی منطقه به منظور میزان شدت بارش سالیانه و … اشاره کرد. شناسایی دقیق و بررسی جزئی تمامی عوامل در ساخت برج بایستی بر طبق استاندارد انجام شود. ساخت برجهای غیر استاندارد در چند سال اخیر باعث ویرانی بسیاری از ساختمان ها در شهرهای بزرگ شده است. وجود عوامل طبیعی نظیر سیل، زلزله و آتش سوزی درصد بالایی از ویرانی های برج را به خود اختصاص می دهد مراحل ساخت آپارتمان که حتما باید برای آن راه حل های موثری انتخاب و اجرا شود. شرکت طراحی اویم شاهانه با بهره گیری از مهندسین با تجربه و نخبه تمامی استانداردهای مورد نیاز را برای طراحی برج رعایت کرده و با کیفیت ترین مصالح را در ساخت آن استفاده می کند.

_

ساخت برج اداری

image

استانداردهای مورد نیاز در طراحی برج

ساخت برج مسکونی

طراحی پنت هاوس

برج ها به دلیل ارتفاع زیاد نسبت به هتل ها و آپارتمان های لوکس، دارای استاندارد های ویژه و خاصی می باشند که باید حتما آنها را رعایت کرد. زیرا وجود یک آسیب دیدگی جزئی و گسترده شدن آن در کل برج موجب ویرانی و از دست رفتن سرمایه هنگفتی برای مدیران برج خواهد شد. ساخت برج نسبت به هتل ها دارای اماکن ورزشی، لابی، رستوران های لوکس و لاکچری، استخر و خیلی دیگر از موارد می باشد و توجه و رسیدگی به آنها به منزله جلوگیری از آسیب های احتمالی خواهد بود. بازسازی خانه در ادامه قصد داریم مهمترین استاندارد در طراحی برج را نام برده و در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه دهیم.

image

ساخت پنت هاوس

تخمین میزان باد و شدت زلزله: ساخت برج اداری و مسکونی و هر نوع برج دیگری نیازمند داشتن استاندارد مقاومت در برابر شدت وزش باد می باشد. زیرا ارتفاع برج با توجه به تعداد واحد های آن آنقدر بلند می باشد که شدت باد در تخریب آن می تواند عاملی بسیار مهم باشد. شرکت معماری همچنین شدت زلزله در تخریب پی برج نیز عامل طبیعی دیگری است که در ساخت برج و طراحی برج های اداری و مسکونی بایستی حتما مورد توجه قرار گیرد. برای شناسایی میزان این عوامل می توان از ضرایبی که توسط مهندسین زمین شناسی تخمین زده شده است استفاده نمایید. برای تخلیه بهتر افراد در برج ها بر اثر پدید آمدن این عوامل حتما باید راهرو و پله های اضطراری مناسبی در برج تعبیه گردد.

طراحی برج اداری

لابی: طراحی ویژه و خاص لابی در جذب افراد به داشتن برج امری حیاتی می باشد. عموما در طراحی لابی برج سعی می کنند ارتفاع آن را افزایش دهند تا فضای آن بیشتر به چشم بیاید. برای امنیت بیشتر لابی در ساخت برج اداری و مسکونی وجود نگهبان لابی به صورت تمام وقت الزامی است.

ساخت تراس در برج: برج ایده آل و مناسب، انواع المان شهری برجی است که حتما برای آن تراس در نظر گرفته شود. عموما با توجه به مساحت  برج ها تراس های مختلفی ساخته خواهد شد. هر چقدر مساحت واحد های برج افزایش پیدا کند، بالطبع متراژ تراس نیز باید افزایش پیدا کند.

طراحی برج مسکونی

تعداد واحد برج: با توجه به بودجه ای که دارید می توانید واحدهای مختلفی را برای برج طراحی کنید. عموما طراحی برج مسکونی و یا ساخت برج اداری از ۳۰ واحد شروع شده و می تواند به ۱۰۰ یا ۲۰۰ واحد برسد. هزینه ساخت آن نیز با توجه به طراحی های آن متفاوت خواهد بود. مثلا نحوه ساخت برج اگر به روش آقای دیوید استانکو باشد، قطعا هزینه آن بالا خواهد بود. روش آقای استانکو به این گونه می باشد هزینه ساخت سینما که برای پنجره ها و بالکن ها حالت کشویی می باشند. یعنی در ساخت آن تو رفتگی و برآمدگی وجود دارد که نمای بسیار زیبایی را به برج شما می دهد. البته غیر از این روش، روش های بسیار زیادی در طراحی برج مسکونی وجود دارد که می توانید آن را از معماران برجسته اویم شاهانه تقاضا کنید.

ساخت برج مسکونی

متراژ پنت هاوس: پنت هاوس در ساخت برج یک بخش جدایی ناپذیر می باشد. متراژ و مساحت پنت هاوس حتما باید ۲۰۰ متر را شامل شود و اگر از این مقدار کمتر باشد، دیگر پنت هاوس نامیده نخواهد شد.

نصب آسانسور: به دلیل بلند بودن برج، وجود حداقل دو آسانسور برای راحتی افراد در طراحی برج الزامی می باشد. در برجها حتما بایستی یک آسانسور به منظور حمل لوازم و اسباب افراد به طبقات مختلف برج وجود داشته باشد تا ساکنین آنجا بتوانند به راحتی اسباب و اثاثیه خود را به واحد های مربوطه انتقال دهند. نصب یک آسانسور دیگر به منظور انتقال افراد نیز در طرف دیگر برج الزامی است.

این ها چند مورد از اساسی ترین مواردی می باشد که در طراحی و ساخت برج های بلند و لوکس بایستی مورد توجه قرار گیرد. برای درک بهتر موضوع و همچنین شناخت بیشتر برج ها می توانید به سراغ زیباترین برج های دنیا بروید. راه اندازی فروشگاه زنجیره ای برج های بسیار زیبا و خاصی همچون: برج خلیفه، برج شانگهای در چین، برج معروف به ساعت مکه، برج تایپه ۱۰۱، برج میلاد، برج بین المللی تهران، الماس قو خاورمیانه و … از مواردی می باشند که در شناخت برج می تواند شما را یاری کند.

 

طراحی برج

طراحی برج یکی از دغدغه های معمارانه من است و دوست دارم آن را با توصیف مقاله ای در اختیار شما بگذارم. “در ذهن” معماران معاصر؟ ما سعی می کنیم مشکلات منطقه بندی و مسائل مربوط به گردش خون را حل کنیم ، که ممکن است هرگز تمام نشود، و بعد از آنکه مهلت خود را به سر می بریم ، این واقعیت به دست می آید: “من در ارتفاع کار نکرده ام!” در حالی که برخی از پروژه ها به سادگی طراحی ارتفاعی را از فرم کلی خود دریافت می کنند ، طراحی برج به خصوص پروژه هایی که به معنای “نمادین” هستند ، پروژه های دیگر ، که عملکرد اصلی پخش کننده اصلی است ، ممکن است اهمیت ساخت مسجد برنامه های یکسانی پویا نداشته باشند ، تنظیم شده توسط الزامات و کدهای اساسی. چنین پروژه هایی کاملاً به طرح های ارتفاعی آنها برای جذابیت زیبایی و جذابیت بستگی دارد. دانستن اینکه چگونه طراحی ارتفاعی معماری می تواند یک کار انگشت شماری باشد، بیشتر برای دانشجویانی که اولین قدم خود را بر می دارند، طراحی برج ما در اینجا نکاتی را در مورد چگونگی طراحی ارتفاعی جالب و ارائه آن به روشی که ارتباط صحیح را به شما ارائه می دهیم. همچنین ، سایر موارد را بررسی کنید چیزهایی که آنها را در دانشکده معماری به شما آموزش نمی دهند .

 جهت مشاوره طراحی برج با مهندسان ما در ارتباط باشیید.

۰۹۳۷۸۴۴۳۹۳۴

هزینه طراحی برج

جهت هزینه طراحی برج با ما تماس بگیرید. اول از همه ، باید توجه داشته باشید که طراحی ارتفاعی معماری مانند کلیه طراحی های دیگر بطور کلی ، به این معنی است که قوانین و اصول اساسی طراحی برج اعمال می شود. اگرچه ممکن است در طراحی برج مدرن از کلمه “قواعد” اختلاف نظر داشته باشیم، اما مجموعه ای از خصوصیات وجود دارد که همیشه در یک طرح موفق مشاهده می شود ، خواه آنها را آگاهانه و یا ناخودآگاه رعایت کنیم.

اصول طراحی برج

 1. ارتفاع معماری شما باید با درجه وحدت هماهنگ باشدوحدت باعث می شود که عناصر و مؤلفه های مختلف ارتفاع یک به طور کلی به جای قطعات به نظر برسند. روش های مختلفی برای رسیدن به وحدت وجود دارد.
 • یک راه با تکرار یک عنصر در سراسر ارتفاع است تا نوعی از الگوی شکل بگیرد.
 • مورد دیگر از طریق استمرار یک خط به معنای واقعی کلمه یا بصری یا شاید تداوم یک الگوی ، نوعی از شبکه را تشکیل می دهد. چیزی که چشم را در امتداد ارتفاع هدایت می کند. با هم ترازی می توان به آن دست یافت.
 1. در حالی که ارتفاع طراحی برج معماری شما باید وحدت داشته باشد ، به تنوع نیز نیاز دارد یا کسل کننده خواهد بود. از نگاه اول ، هر دو مفهوم ممکن است مخالف به نظر برسند ، اما در طراحی ، این همان چیزی است که ما “تنوع درون وحدت” می نامیم. خب این چطور کار می کند.
 • می توانید با استفاده از واحدهای مستطیلی یا دایره ای در طول ارتفاع ، وحدت را در هندسه حفظ کنید ، اما آنها را در رنگ یا اندازه تغییر دهید.
  • می توانید رنگ را متحد کنید اما اشکال یا اندازه عناصر را تغییر دهید.
  • شما حتی می توانید از همان واحد پایه یا عنصر با همان اندازه استفاده کنید و در هر واحد اصلاحاتی مانند کج ، پیچش ، کشش یا تاشو اصلاحات اعمال کنید.
 1. تاکید در طراحی ارتفاعی برای هدایت چشم بیننده به سمت ورودی ، موزه چیست به عنوان مثال یا سایر قسمت های مهم بسیار مهم است و برای رسیدن به تأکید روش های بسیاری وجود دارد.

نحوه طراحی برج بایونیک

برعکس ، تأکید یک طرفه است. این تضاد را می توان با رنگ یا شکل و بافت ایجاد کرد.

 • همچنین تاکید وجود دارد توسط انزوا در طراحی برج جدا کردن یک عنصر از الگوی پی در پی بقیه ، آن را به یک نقطه کانونی تبدیل می کند.
 • همچنین قرار دادن چیزی در مرکز به طور پیش فرض آن را به یک کانون تبدیل می کند. به همین دلیل است که از زمان های قدیم ورودی ها بیشتر اوقات در مرکز طراحی برج قرار می گرفتند.
 • عناصر و قطعات عظیم نیز چشم را به خود جلب می کنند و به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شوند. علاوه بر این، یک عنصر متمایز در یک زمینه غیر مشخص و واضح همان کار را انجام می دهد.

نحوه طراحی برج

۴.نسبت ها از نظر معماری طراحی برج بسیار حیاتی هستند و طبیعتاً در طراحی ارتفاعی آنها می توانند طرحی را ایجاد یا شکسته کنند. هزینه ساخت موزه دفاع مقدس از زمان یونان باستان برای بدست آوردن نسبت های کامل ، قوانینی ابداع می شد، و در اینجا برخی از رایج ترین نسبت ها در طراحی وجود دارد.

 • نسبت طلایی۱: ۱.۶۱۸
نسبت طلایی در طراحی برج

نسبت طلایی در طراحی برج

 • دنباله فیبوناچی (۰ ، ۱ ، ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۵ ، ۸ ، ۱۳ ، …)
دنباله فیبوناچی در طراحی برج

دنباله فیبوناچی در طراحی برج

 • نسبت آلبرت ، از ده کتاب معماری توسط ویتروویوس
نسبت آلبرت

نسبت آلبرت

 • Modulor ، از کتاب Le Corbusier با همین نام
نسبت تناسبات لوکوربوزیه

نسبت تناسبات لوکوربوزیه

اصول طراحی نما برج

نسبت ها و نسبت هایی که تصور می شود ترکیب بصری دلپذیر را تشکیل می دهد ، می تواند در ابعاد عناصر مختلف ، توزیع آنها و فاصله بین آنها اعمال شود.

۵- ترازو عامل اساسی دیگری است که باید در طراحی برج ارتفاعی معماری حضور داشته باشد. طراحی نمای ساختمان مدرن بدیهی ترین راه رسیدن به تعادل ، تقارن است. این که چگونه از زمان های قدیم انجام شده است. با این حال ، تقارن اکنون “چیز” نیست. معماران معاصر به روشهای غیرمستقیم تر اعتقاد دارند.

 • با بازی با اندازه و اشباع رنگ یا بافت ، تعادل نامتقارن حاصل می شود. به عنوان مثال ، یک شی بزرگ با اشباع رنگ سبک ممکن است با یک ماده نسبتاً کوچک با اشباع رنگی سنگین تر تعادل برقرار کند.
 • همچنین ، یک شکل پیچیده کوچک ممکن است با یک شکل بزرگتر اما بسیار کمتر پیچیده تعادل برقرار کند.
 • یک چیز دیگر ، طراحی برج شما می توانید یک مکان بزرگ را با یک شیء مشابه اما کوچکتر با قرار دادن بزرگتر به خط مرکز ، در حالی که کوچکتر از آن فاصله بیشتری دارید ، مانند نحوه کار با یک اره موزون ، تعادل کنید.
 • همچنین “توازن کریستالوگرافی” معروف است که بار را در سطح یک ترکیب توزیع می کند. همه واحدها با همان وزن هستند اما لزوماً یکسان نیستند.

مشاوره جهت طراحی برج با ما تماس بگیرید

۰۹۳۷۸۴۴۳۹۳۴

طراحی برج فرانک گری

طراحی برج فرانک گری

صفر تا صد طراحی برج

تراز نامتقارن – عکاسی: نیل برگمن

 1. ارتفاعی از نظر بصری معماری ریتمی دارد. مانند اتحاد ، اما با دیدگاه متفاوت ، تعرفه طراحی نما نظام مهندسی با تکرار و الگویی می توان به ریتم دست یافت. شاید با ضرب و شتم موسیقی بیشتر با ریتم آشنا باشید ، اما این نوع از نحوه عملکرد آن در معماری است. ریتم توسط عناصر ریتم از بسیاری جهات قابل القاء است.
 • تکرار (IIIIIIII) (II I II I II I II)
 • تکرار متناوب (IXIXIXI)
 • ریتم مترقی (IIIIII)
 • ریتم جریان
 1. طراحی برج کنتراست یکی از راه های تسکین کسالت در طراحی ارتفاع است ، با این حال ، باید مراقب باشید هنگام معرفی آن با ارتفاع ، تعادل را به هم نزنید. تضاد بین:
 • جامد و باطل است
 • مات و شفاف
 • بافت صاف و بافت ناهموار
 • روشن و تیره
 • شکافها و بیرون زدگی ها

جهت طراحی و ساخت برج با مهندسین ما در ارتباط باشید.

۰۹۳۷۸۴۴۳۹۳۴

طراحی فضاهای برج

 1. انتخاب رنگهایی که در ارتفاع معماری به مصالح ترجمه می شوند یکی از چالش برانگیزترین کارها است. طراحی برج شما باید تمام نکات قبلی را در نظر داشته باشید و یک چشم انداز برای ارتفاع را تهیه کنید ، که جامد و باطل در کجا خواهد بود؟ طراح برج آیا جامد زبر خواهد بود؟ شفاف باشد یا شفاف باشد.  آیا به سطح درخشش یا خاموش شدن نیاز دارید؟ سپس تمام این موارد را به گزینه های متریال ترجمه کنید.
 1. می توانید با ایجاد یک هیئت مدیره خلق و خوی برای ارتفاعات معماری خود شروع کنید. طراحی برج با انتخاب متریال ها ، رنگ ها و سبک معماری بسیار مفید خواهد بود. این روند به طور کلی به فرایند طراحی کمک خواهد کرد ، زیرا به شما بصری از آنچه می خواهید برسید ، می دهد.
طراحی برج

طراحی برج

 طراحی داخلی برج

به خاطر داشته باشید که هیچ قانون مشخصی برای زیبایی شناسی طراحی برج و ساخت برج وجود ندارد. ممکن است ما برخی از نکات اساسی را برای ارتقاء بصری از قوس معماری خلاصه کنیم ، طراحی برج اما شما می توانید همه این موارد را جمع بندی کنید و هیچ چیز دلپذیری به دست نیاورید. لذت زیبایی شناسی بسیار بیشتر از این است. این مربوط به متن ، تاریخ و فرهنگ است. علاوه بر عامل جسمی ، یک عامل معنوی نیز وجود دارد و با تمرین ، زمان و شاید تعجب خواهید کرد.

طراحی و ساخت و ساز حرفه تخصصی ماست.

۰۹۳۷۸۴۴۳۹۳۴

طراحی برج اداری

امروزه ساختمان ها با کاربری های مختلف ساخته می شوند. ساختمان ها مسکونی، اداری، تجاری و… می باشند. ساختمان های اداری و برج های اداری بهتر است که در جایی ساخته شود که حدالامکان نگهداری و دسترسی به آنها راحت باشد و در یک موقعیت مکانی خوب ساخته شده باشد. از طرف دیگر محیط ساختمان ادرای باید آرام و از طراحی دل انگیز برخوردار باشد. در ساخت برج اداری سعی شده است که بیشتر در نماهای شیشه ای ساخته شود و طراحی فضای داخلی آن ها هم مناسب یا نوع فعالیت ان اداره متفاوت باشد. طاحی برج ادرای باید با فعالیتی که در آن انجام می شود هماهنگی داشته باشد. هر موضوع کاریف نیازمند فضا کاری مناسب خود می باشد. کارهای نیازمند به تمرکز بالا باید در فضاهای آرام انجام شود و مشاغل نیازمند تعامل در فضای بازتر و پر سر و صدا تر هم به خوبی انجام می شوند.

طراحی برج اداری

ایستگاه های کار: شامل سطح های کار، تعداد و مدل صندلی، تجهیزات

دفاتر شخصی: این فضا کاملا با دیوار محصور شده و برای یک یا دو نفر طراحی می شود.

سلول یا محفظه: برای انجام کارهای آرام

مرکز ملاقات: برای ملاقات غیررسمی

طراحی برج اداری

طراحی برج اداری

ناحیه های ملاقات: فضاهای آزاد با مبلمان ملاقات های رسمی و غیررسمی

اتاق های ملاقات: فضاهای انحصاری با مبلمان ملاقات های رسمی و غیررسمی

نواحی پذیرش و کنترل ملاقات گنندگان و نشستن آنها

محل صرف غذا با صندلی های رسمی و غیررسمی به طور فردی یا گروهی

اتاق های بایگانی مجهز به ویدئو، منابع کاغذی و الکترونیکی

بخش های آموزشی با امکانات پشتیبانی، تجهیزات سمعی بصری و سالن های همایش

نمازخانه که در آن، نماز جماعت و مراسم مذهبی برگزار می شود.

مراکز سلامتی، شامل سالن ورزشی، استخر شنا و …

مراکز پزشکی، شامل فضاهایی برای مشاوره های پزشکی، دندان پزشکی و…

 

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما